Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Chystám se u novostavby založit trávník a po přečtení zdejších diskuzí na dané téma stále nevím, kudy se nejlépe vydat.

Půda je zde velmi neúrodná (Vysočina) a po stavbě domu navíc velmi udusaná a plná kamení. Jako druh bych ji klasifikoval jako hlinito-písčitá.

Po hrubých teréních úpravách těžkou technikou je minimálně na 50% plochy velmi utužená půda, že je potřeba na zrytí vzít krumpáč. Takto jsem se dostal do cca 20cm hloubky, vybral všechno kamení a plevel a uhrabal. Plánoval jsem do takto upravené půdy provést výsev a aplikovat nějaké vhodné hnojivo. K mému překvapení je ale půda týden po "zrytí" opět relativně tvrdá.

Na základě zdejších rad jsem se už chystal promíchávat půdu s pískem, abych docílil kypřejší půdy, ale mám obavy, že to bude zbytečná práce, když půda není ani náznakem jílovitá a hroudy se příliš netvoří.

Jak byste navrhovali postupovat a jaké hnojivo by bylo nejvhodnější pro takovouto jalovinu?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika