Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Opravdu se mi fotka u základního příspěvku nejprve neukázala, až později, ale to už jsem svou první odpověď odeslal.

Souhlasím s Mr. Bigem, že ježatka je hrozná potvora (a naštěstí je jednoletá, nikoli vytrvalá). Ale myslím, že ježatka na fotkách není. ježatka mívá zduřelejší a většinou načervenalé spodní konce stébel a to tady není. Já to prozatím tipuji na nějakou běžnější luční trávu, např. na bojínek luční apod. Účinný a použitelný selektivní herbicid proti této plevelné trávě v trávníku nejspíše neexistuje, proto bude asi nejjistější pokračovat v současném mechanickém hubení. Také je (dosti) pravděpodobné, že až se trávník dobře zapojí a bude dostatečně nízko pravidelně a často sekán, pak tato širokolistá tráva z trávníku bude z trávníku pomalu mizet (slabší konkurenční schopnost lučních trav vzhledem k trávníkovým odrůdám trav při nízkém sekání porostu). Trávník ještě doporučuji posílit dobrým hnojením a dostatečnou zálivkou.

Josef.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika