Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

připravuji se založit nový trávník na asi 60-70m2 části zahrady

půda silně jílovitá (taková ornice), po dešti klasické hromady bahna na botě a při sluníčku je z toho beton...

je to prorostlé kozí nohou plus nějaké traviny, žádná sláva... většinou se to sekalo 2x ročně na seno pro morčata na zimu... chystám se to změnit

můj plán je:

1) 20-30cm vrchní zeminy komplet prosít přes zednické síto (nevím jak se tomu říká, takové to s nohou) a vybrat veškerý plevel - zejména mraky kořínků té kozí nohy

2) zarovnat, udusat (ušlapat), zapravit hnojivo a teď přimíchat písek

3) v hobby marketu mi doporučili křemičitý bílý písek do filtrace, ale jeho cena 150 kč za 25 kg pytel mi přijde vysoká... prý 5-7 kg/m2 plochy je dostatečné množství...

s tím pískem nevím, je to dost peněz v tomhle balení a nevím zda ho je dostatečně... rozhodil bych ho na upravované místo a hráběmi zapravil do vrchní vrstvy?

pak osivo, zalévat, atd... o tom už je tady napsáno dost

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika