Sestava do vrtu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 34.194 (?) 
24.5.2011 16:21
Tak jsem koukal na ponorné vodárny a našel jsem jenom jeden výrobek, navíc výrobce neznám a nevám jak by to bylo se servisem. Výtlačná výška 35m mi taky nepřijde jako žádný zázrak. Další omezující faktor je délka kabelu jen 15m, což bych musel nadstavovat. Použití ponorného čerpadla se nebráním, na expanzomat bude místo místo v domě 20m od studny bez výškového rozdílu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 182.139 (?), 24.5.2011 18:44
Ponorné vodárny jsou pořád dost novinka a většina prodejců je nezná. Ty, o kterých jsem psal, mají výtlak kolem 50 m (jsou ve dvou výkkonových řadách, píšu o té silnější). Kabel mají 15 metrů, ale to stačí, protože se do hlubších studní nedají dávat. Na vrchu studny, u závěsu lana, se kabel zapojuje do acidurky na konci přívodního Cyky kabelu. Výrobce čerpadla znám a zajišťuji i servis, Za poslední čtyři roky vím o dvou reklamacích, které byly vyřešeny po 14 dnech dodáním nové vodárny. Ponorné vodárny mají ale trochu větší průměr, obvykle se dávají jen do kopaných studní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.194 (?), 24.5.2011 20:18
Můžete napsat bližší info o typu? Cerny.johnyvseznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.18 (?), 10.5.2011 7:09

A jak máte tu studnu hlubokou.Při menší hloubce jak asi 8 metrů, tak můžete použít třeba i normální zahradní čerpadlo, ale sací výška by neměla být větší  (9m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 10.5.2011 8:15
Bohužel je to 20 m hluboký vrt. Klasická vodárnička pod poklopem by se mi samozřejmě líbila daleko víc, než ponorné čerpadlo na laně a s těžkou hadicí, kterou je třeba fixovat proti sjíždění do vrtu... :(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika