První čerpání a čištění vrtu



petrd77 - (3) - 243.239 (?) 
1.5.2017 11:49, zobrazeno: 7766x

Dobrý den, 

Mohl by mi zde někdo poradit, jak vyčistit nově vzniklou vrtanou studnu?
Ve středu byla vyvrtána a pochopitelně vzhledem e granitovému podloží teče voda barvy velmi řídké malty.

Hodil jsem do studny malyše a čerpal a čerpal. Už 2 dny a stále nic. Nevím, zda moje 3hodinové čerpání bylo k něčemu... 

Napadlo mě připojit malyše na spínací hodiny a zapínalo by vždy po hodině na cca 1,5h od 8h ráno do 8 do večera. Myslítem, že je to dobrý nápad? Bohužel zahrada je 25km od mého bydliště a dojíždět každý den je celkem nákladné a o čase nemluvě...

Děkuji za rady a hezký prvomájový den :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 1.5.2017 21:34

Malyš, ani jiné vibrační čerpadlo, se do vrtu dávat nesmí.  Při delším čerpání může dojít k úplnému zničení vrtu. Vibrační čerpadla svým chvěním uvolňují měkkčí částice horniny za pažením vrtu a způsobují jejich vymívání. Tím vznikají za pažnicí vrtu kaverny (obsyp štěrkem až dolů je jen zbožné přání vrtařů).. Voda se pak kalí pořád, i po instalaci čerpadla s oběžným kolem.

A to se bavím o kvalitním vrtu, ze silnostěnných pažnic, který má perforaci jen ve spodní části vrtu. Jestli máte vrt z KG trubek a navrtané díry v celé hloubce, nedá se s tím nic dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika