První čerpání a čištění vrtu



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
1.5.2017 21:34

Malyš, ani jiné vibrační čerpadlo, se do vrtu dávat nesmí.  Při delším čerpání může dojít k úplnému zničení vrtu. Vibrační čerpadla svým chvěním uvolňují měkkčí částice horniny za pažením vrtu a způsobují jejich vymívání. Tím vznikají za pažnicí vrtu kaverny (obsyp štěrkem až dolů je jen zbožné přání vrtařů).. Voda se pak kalí pořád, i po instalaci čerpadla s oběžným kolem.

A to se bavím o kvalitním vrtu, ze silnostěnných pažnic, který má perforaci jen ve spodní části vrtu. Jestli máte vrt z KG trubek a navrtané díry v celé hloubce, nedá se s tím nic dělat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

petrd77 - (3) - 243.239 (?), 1.5.2017 11:49, zobrazeno: 7759x

Dobrý den, 

Mohl by mi zde někdo poradit, jak vyčistit nově vzniklou vrtanou studnu?
Ve středu byla vyvrtána a pochopitelně vzhledem e granitovému podloží teče voda barvy velmi řídké malty.

Hodil jsem do studny malyše a čerpal a čerpal. Už 2 dny a stále nic. Nevím, zda moje 3hodinové čerpání bylo k něčemu... 

Napadlo mě připojit malyše na spínací hodiny a zapínalo by vždy po hodině na cca 1,5h od 8h ráno do 8 do večera. Myslítem, že je to dobrý nápad? Bohužel zahrada je 25km od mého bydliště a dojíždět každý den je celkem nákladné a o čase nemluvě...

Děkuji za rady a hezký prvomájový den :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 1.5.2017 21:34

Malyš, ani jiné vibrační čerpadlo, se do vrtu dávat nesmí.  Při delším čerpání může dojít k úplnému zničení vrtu. Vibrační čerpadla svým chvěním uvolňují měkkčí částice horniny za pažením vrtu a způsobují jejich vymívání. Tím vznikají za pažnicí vrtu kaverny (obsyp štěrkem až dolů je jen zbožné přání vrtařů).. Voda se pak kalí pořád, i po instalaci čerpadla s oběžným kolem.

A to se bavím o kvalitním vrtu, ze silnostěnných pažnic, který má perforaci jen ve spodní části vrtu. Jestli máte vrt z KG trubek a navrtané díry v celé hloubce, nedá se s tím nic dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika