Jak se zbavit studny



host - 0.90 (?)
18.4.2010 16:33

Mám podobný,,problém"

Na dvoře mám vrtanou studnu, průměr 50cm, hloubka cca 12 m. Uvažuji o jejím zasypaní. Voda tam moc není, přes léto spíš jen bahno, v současnosti cca 30cm vody. Nehledě nato, že už tam je asi naházenej nějaký bo... el - na dně jsou vidět kusy dřeva a nějaká cihla, tak kdoví do jeké míry už to třeba je zasypané. Jo kdybych měl pořádnou studnu, tak určitě zainvestuji a udělám rozvod na užitkovou vodu, ale takhle... Nehledě nato, že je přímo v prostřed nevelkého dvorku. a co vím od sousedů, tak předchozí majitel prý měl co dělat aby napumpoval aspoň kýbl vody. Případné dovrtání asi taky nepřichází v úvahu, protože dvůr je zastavěn ze všech čtyř stran, takže není přístup pro vrtnou soupravu, dvůr je pod úrovní domu a zahrada, která je za dvorem je zase pod jeho úrovní

Proto se tedy ptám: Nese zasípání taové studny nějaká rizika? třeba s odvádění vlhkosti z pod domu, jako třeba když je studna přímo v domě???

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 246.165 (?), 4.5.2009 19:38

Dekuju!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.141 (?), 3.5.2009 10:17

Z jakého roku ta studna pochází? Studny vybudované před 1. 1. 1955 (tzv. historické studny) jsou ze zákona hromadně povolené a nemusíte se o nic starat. Jinak domácnosti musí požádat o vydání povolení pouze tehdy, pokud čerpají vodu ze studny postavené po 1. 1. 1955 a nemají platné povolení. Takže opravdu slušný poklop a studnu nechat. Oficiálně zrušit studnu také není jen tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.116 (?), 11.9.2009 8:50
Řešíme stejný problém, jak se jí zbavit.Názory níže, jsou passé.Na mytí nádobí se použít nedá, max.tak na splachování záchoda, jinak je uplně na nic.A když si spočítáme náklady na čerpadlo a energii za spuštění čerpadla, např.jen na to splachování, vyjde to na stejno, jak odběr vody od vodáren, a ještě bez hukotu čerpadla, soused to má, a je to strašnej rachot, a při info.sám řekl, že na tom moc neušetří, možná tak před 10lety.Kdyby jste někdo věděl, co je nejlepší s ní udělat, aby nám pak voda neprosakovala doo baráku, byla bych moc ráda, za radu.Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.101 (?), 27.2.2010 2:48

Studnu mám již řadu let,  využívám ji přes léto na zalévání zahrady... jsou to řádově m3 vody. Nemusím platit za vodu, dále za stočné. V dalších letech ji hodlám využít na druhý okruh v domácnosti-splachování (to bude dražší investice, ale i tak ušetřím za rok tisíce). Proč cpát tisíce západní firmě vlastnící místní vodárku, patrně neumíte počítat! Navíc mi studna stahuje při deštích hladinu povrchové vody... nevlhne barák.  DPH na vodu bývávalo 5% ted je 9% a za chvilku bude třeba 20%

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 27.2.2010 8:27

Studna je dnes domovním pokladem.Úvahu o jejím zasypání bych nikdy nepřipustil.Vlastní zdroj vody už jen pro zalévání a splachování WC je dnes slušným přínosem.Ušetříte na vodném, stočné Vás asi nemine, obzvlášť když vypouštíte splašky kanalizací do čističky.Na její zřízení a provoz byste (stejně jako jiní) měl solidárně přispět.Rovněž údržba kanalizace není zadarmo a někdo to platí i za Vás.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 27.2.2010 13:51

Jak se u nás říká, kudla se mi otvírá v kapse, když někdo má v úmyslu ničít takové dílo jakým je studna, vezměte se prosím za rozum!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.183 (?), 2.3.2010 16:54

On je ten příspěvek dost starý, paní si to asi stejně nepřečte. Ale kudla se mi v kapse taky dost vrtí. Užitkovou vodu mám po domě také rozvedenou a úspora to není malá, takových 150 kubíků za rok minimálně to bude. Asi bych to neměl říkat,  ale spoří to i stočné    :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 2.3.2010 18:38

Jsou mezi námi různá individua.Někteří shromažďují splašky do zakázaných septiků , ty pak pravidelně vyprazdňují čerpadlem a hadicí do veřejné kanalizace.Kanalizační přípojku si nezbudují.Bránit by se měli jak provozovatelé kanalizace, tak i ostatní uživatelé. Oprávněně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 2.3.2010 20:20

Jakou to má souvislost??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.90 (?), 18.4.2010 16:33

Mám podobný,,problém"

Na dvoře mám vrtanou studnu, průměr 50cm, hloubka cca 12 m. Uvažuji o jejím zasypaní. Voda tam moc není, přes léto spíš jen bahno, v současnosti cca 30cm vody. Nehledě nato, že už tam je asi naházenej nějaký bo... el - na dně jsou vidět kusy dřeva a nějaká cihla, tak kdoví do jeké míry už to třeba je zasypané. Jo kdybych měl pořádnou studnu, tak určitě zainvestuji a udělám rozvod na užitkovou vodu, ale takhle... Nehledě nato, že je přímo v prostřed nevelkého dvorku. a co vím od sousedů, tak předchozí majitel prý měl co dělat aby napumpoval aspoň kýbl vody. Případné dovrtání asi taky nepřichází v úvahu, protože dvůr je zastavěn ze všech čtyř stran, takže není přístup pro vrtnou soupravu, dvůr je pod úrovní domu a zahrada, která je za dvorem je zase pod jeho úrovní

Proto se tedy ptám: Nese zasípání taové studny nějaká rizika? třeba s odvádění vlhkosti z pod domu, jako třeba když je studna přímo v domě???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika