Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci



host - 195.254 (?)
21.4.2011 21:37

jako natáhnout tam vzduchování? Aby měly bakterie víc kyslíku a tudíž rychleji baštily? Nebo máte namysli nějaký sofistikovaný "ometač" první desky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.4.2011 12:28

Filtrační pěnu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.254 (?), 20.4.2011 16:12

Takže několik komor s filtrační pěnou. Tudíž v mém návrhu také vyměnit zeolit za pěnové přepážky, takže byste defakto muj návrh doporučil když vyhodím zelit? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.4.2011 17:57

Já bych řešil jinak tu konstrukci uvnitř z hlediska průtoku vody skrze medium, ale jinak souhlasím - zeolith bych nahradil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.254 (?), 20.4.2011 18:53

Klidně něco nakreslete, budeme rádi :-) Diskuze by měla mít nějaký závěr a dle mého názoru by tím závěrem měl být nějaký nákres, podle kterého by si kterýkoliv čtenář měl říci ano, tento systém se mi líbí a podle něj si nakreslím vlastní filtraci :-) Nikoliv smutný povzdech že se zase nic konkrétního nedozvěděl a musí hledat dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.4.2011 22:14

Pokud jste někdy viděl nějaký OASE filtr z řady Biotec PRO nebo Screenmatic,, asi pochopíte, co mám na mysli. Uspořádání hub je tam trochu odlišné, než to Vaše, což vede k nestejnoměrnosti průtoku skrze různé části hub. A to vidím oproti tomu Vašemu jako velké plus. Když se nad tím zamyslíte, je na snadě, proč jsou OASE filtry schopné pobrat taková kvanta vody.  Neřekl bych, že to byl nějaký přímý cíl, OASE byli primárně čerpadláři, a prostě potřebovali pro svá čerpadla dostatečně průtočná zařízení.  A tak si je vyrobili :)
Tohle tvrzení samozřejmě neplatí obecně - třeba u tlakového filtru tomu tak není, své pochybnosti mám i u řady Proficlear.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.254 (?), 21.4.2011 0:23

Já dokonce vlastním Biotec PRO 10.1, takže moc dobře vím jak vypadá a funguje a u jeho čištění se také několikrát ročně dost zapotím. To máte pravdu, že voda v tomto zařízení proudí dost chaoticky, nicméně stejně prochází přes tu houbu na horní plato, odkud míří do přepadu. Mně se u mého návrhu líbilo hlavně to, že pokud se první houba zanese, automaticky se mi zvedne hladina a tento molitan bude přetékán, ale přes druhý už půjde normálně než se zase ucpe a tak dále, přičemž si na těch ucpaných budou bakterie pěkně v klidu baštit své a postupně užírat ten nános, i když se bude další a další kal tlačit do první houby. :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 21.4.2011 8:51

Pokud píšete, že se zapotíte u čištění Biotecu 10.1, co pak budete dělat u plánovaného filtru?  :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.254 (?), 21.4.2011 9:35

Budu uctívat hladové bakterie :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 21.4.2011 11:52

:) zkuste ještě před první desku vytáhnout tlakový vzduch, a styčnou plochu filtrační pěny "obublávejte" - zanesení nebude tak rychlé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.254 (?), 21.4.2011 21:37

jako natáhnout tam vzduchování? Aby měly bakterie víc kyslíku a tudíž rychleji baštily? Nebo máte namysli nějaký sofistikovaný "ometač" první desky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika