Zelená řasa v rybníčku



host - 204.28 (?)
21.5.2008 12:56

Také jsem vloni měl problémy s vláknitou řasou musel jsem ji mechanicky odlovit abych se jí zbavil, jinak na ni existuje od... prostedek na vláknitou řasu viděl jsem to v praxi použít a makalo to já to nepoužil to bych musel trkat za 400,- 0,5L

Jinak k filtračnímu jezírku mám ho už 3 roky asi 1,5 m2 osázeno kosatsem vodním a dalšími rostlinami z většího jezírka čerpám 18w čerpadlem do menšího, voda vytéká po kameni na dně mám kačírek, aby rostliny byly zatěžkané a voda se vrací dvěma potůčky zpět, v potůčku je vyvýšenina z kačírku až nahoru, takže se to filtuje přes kořenový systém a kačírek. Ve velkém rybníčku mám na dně v pytli od brambor rašelinu (zatěžkat) a funguje to super.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 24.4 (?), 22.4.2008 18:34

Tak jsem se k mnou založené diskuzi vrátila po zimě...

Pro pana Hrkala - nevím, proč by nám filtrace nefugovala, je výkonostně přesně na náš objem rybníčku. Kupovali jsme ji od pana Peciny, který nám ji jistě neprodal, jen proto, že ji měl zrovna na skladě. Patří ke špičce stavařů rybníčků - dle toho, co jsme z jeho práce viděli - viz jeho web rybniky-pecina.cz (rozhodně mu nechci dělat reklamu. Každopádně, problém byl zřejmě způsobený hlavně totálním přemnožením karasů - v létě se vytřeli a bylo jich tam... no mraky. Takže se totálně narušila rovnováha vody a bylo tam příliš moc živin, které řasu jen a jen podporovali. Už tam nejsou, zbylo nám tam jen 6 koi kaprů, respektive 5, včera jsem vytáhla jednoho 30cm mrtvého... a hlavně asi velká světlost rybníčku, není tam moc stínu, jen tolik, co vrhají rostliny.

Nicméně, troufnu si říci, že jsme to už vyřešili, do rybníčku jsme nasypali řasožrout, koupili si vysavač, kterým jsme odumřelou řasu odsáli a ještě nějakou horninu - takové bílé šupinky. Voda se krásně vyčistila, řasa zatím neroste a doufám, že už neporoste. Je mi jasné, že v malé míře ano, ale ne tolik, jako předtím. 

Takže zatím řasu neřeším, spíš ten mrtvý Koi mi leží v hlavě. Proč... budu doufat, že zemřel třeba vyčerpáním po zimě a ne na nějakou nemoc, kterou by mohli trpět i ostatní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 22.4.2008 22:08

Filtrace asi není na Váš objem rybníčku - když říkáte museli jsme ubrat ryby, nasypat řasožrout a ještě nějaké bílé šupinky (asi zeolith) vy jste fakticky změnili parametry nádrže, a teď hledáte jenom výmluvu, aby jste dokázali, že Vámi zvolená filtrace stačí. Pokud máte filtr od pana Peciny, kterého i já považuji za na slovo vzatého odborníka, soudím, že jste jen nezvolili vhodně poměr velikosti nádrže, počtu ryb a kapacitu filtru - nic víc. Myslím že , pro systém filtrů pana Peciny by nebyl probkém natypovat Vám filtr třeba o 15-20% výkonu více, pak by jste patrně výše popsané potíže neřešili.
Jste prostě jedni z mnoha, kteří neodhadli velikoost filtru vůči požadavkům nádrže - nic víc
To je konec konců i důvod nekonečných debat se zákazníky - proč nám nutíte silnější a dražší sestavu, než nám tabulkově vychází? - Právě proto, že se ryby množí, jezírko stráne, údržbba je nárazová, hloubka malá, voda tvrdá,...
Jinak Vám samozřejmě přeji, aby Váš uhynulý Koi sešel stářím něž nějakou chorobou, on se stav a vitalita ryb změní s růstem teploty a příjmem potravy

Panu Pecinovi klidně reklamu dělejte, po rozhovoru s ím soudím, že je to jeden z mála realizátorů, který uvažuje s chladnou hlavou a jeho zájmem je primárně stav jezírka, a ne výše fakturované částky za realizaci :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.150 (?), 23.4.2008 7:43

Já se na nic nesnažím vymlouvat, to vůbec ne. Uznávám, že rybníček jsme si realizovali sami s pomocí jakéhosi odborníka, kterému jsme sedli na lep, a který nám doporučil objemově naprosto nedostačující filtraci atd. Také jsme ho potom hnali sviňským krokem ze dveří. Pana Pecinu jsme kontaktovali právě proto, jakou pověst má. Sdělili jsme mu parametry rybníčku, ukázali foto atd. a žádali ho, aby nám doporučil vhodnou fitraci. Měl veškeré možné informace o rybníčku, jak do počtu ryb, tak to do počtu rostlin atd. Takže to nebylo o tom, že bychom si vyhlédli nějakou filtraci, která se nám líbila a k panu Pecinovi jsme si jeli jen koupit. Tahle nám prostě byla doporučena a my jsme na radu dali a koupili ji.

K přemnožení ryb došlo tím, že jsme si neuvědomili, jak rychle a jak snadno se karasi vytřou... a došlo k tomu, že jsme na podzim vylovili asi 600 mrňousů, tudíž rovnováha vody byla totálně ta tam. Ale je to další ponaučení - holt člověk se chybami učí.

Jinak si nemyslím, že bychom měli špatnou vodu, do rybníčku se nám nastěhoval čolek, skokánci a mnoho jiných zvířátek o kterých soudím, že do špatné vody by nelezla.

Rozhodně se nesnažím náš rybníček a postup a vše kolem ospravedlňovat, uznávám, že jsme udělali chyby při stavbě atd. Málo jsme si zjistili vše kolem, co bylo potřeba a daly na rady člověka, který se tvářil jako odborník a přitom byl jen fušařem. To vše je fakt a my se to vše teď snažíme jen napravit, abychom utvořili jak rybám, tak ostatním živočichům příjemné podmínky a aby rybníček vypadal a fungoval aspoň trochu tak, jak má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 23.4.2008 13:59

také jsem to nemyslel nijak ve zlém, jestli to tak vyznělo, omlouvám se. Pokud jste vylovili stovky malých rybek, pak je důvod zřejmý Aby jste podobným potížím předešli, zkuste si do nádrže nasadit třeba malého okouna - takové velikosti, aby si na větší dospělé ryby netroufl, a malý potěr sesbíral. Sám řešením stejným způsobem množení karasů v nádrži u nás v práci, a jesenů u sebe doma. Jeseni byly schopni se 2x ročně vytřít, stovky mladých ....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.150 (?), 23.4.2008 14:24

Však v pohodě, diskutujeme a od toho diskuze jsou.

My jsme to vyřešili tak, že jsme karasy odstranili všechny. Koi se snad nevytřou, takže by to mělo být už v klidu.

Voda je zatím krásně průzračná, veškerá řasa vypadá že vyhynula, takže tomu dám nějaký čas a budu věřit, že už se bude objevovat jen v malém nutném množství :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.28 (?), 21.5.2008 12:56

Také jsem vloni měl problémy s vláknitou řasou musel jsem ji mechanicky odlovit abych se jí zbavil, jinak na ni existuje od... prostedek na vláknitou řasu viděl jsem to v praxi použít a makalo to já to nepoužil to bych musel trkat za 400,- 0,5L

Jinak k filtračnímu jezírku mám ho už 3 roky asi 1,5 m2 osázeno kosatsem vodním a dalšími rostlinami z většího jezírka čerpám 18w čerpadlem do menšího, voda vytéká po kameni na dně mám kačírek, aby rostliny byly zatěžkané a voda se vrací dvěma potůčky zpět, v potůčku je vyvýšenina z kačírku až nahoru, takže se to filtuje přes kořenový systém a kačírek. Ve velkém rybníčku mám na dně v pytli od brambor rašelinu (zatěžkat) a funguje to super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.46 (?), 12.6.2008 14:20

Dobrý den,

jako začátečník se připojuji k diskuzi. Všichni jste už zmínili filtry a chemii teď jsem poprvé zaznamenala informaci o vysavači. Mě by zajímalo jak to funguje v jezírku, kde jsou rybičky a hlavně břeh je dozdoben kačírkem. Je možné vysavač použit?

Děkuji za odpověď Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 13.6.2008 18:10

Vysavač používám jako prostředek běžné údržby jezírka, pro odsátí kalů z nádrže a odkalení kačírku, čímž nepřímo přispívám ke kvalitě vody, vysavač sám vašk kalnou vodu neřeší, pouze pomáhá při odstranění jedné z příčin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.90 (?), 15.6.2008 17:26

Děkuji za odpověď. My nemáme problém s tím, že by voda byla kalná nebo šipnavá, ale je mezi kačírkem se usazuje zelený šlem. Teď jsme poprvé vyzkoušeli chemii z řady POND a vidíme krásně skoro až na dno. Dno máme podložené černou folií, krásně vidíme pohyb rybiček, pokud nám je sousedovic kočky nevylovili a občas zelený povrch. Proto jsem si mysleli, že by nám vysavač úplně stačil. Je nějaký kvalitativní rozdíl ve vysavačích, podle čeho se orientovat při nákupu vysavače?

Když jsem zmínila sousedovic kočky (má jich opravdu hodně a my nechceme psa) mohl by jste mi ještě někdo poradit, jak je odradit navštěvovat naše jezírko k výlovu našich rybiček. Za poslední týden nám chytili 3 nové jesetery a odnesli sousedovi ukázat na trávník. Byl to žalostný pohled.

Děkuji Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 16.6.2008 7:23

Nevim jak na kocky, ale na psy to funguje super, kdy jsem to zkousel, tak mi pes nevylez ani z boudy...

www.tipa.eu/cz/produkt/08850094-odpuzovac-psu-a-kocek/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika