Zazimování malého jezírka



host - 128.2 (?)
5.9.2011 10:38

Dobrý den, já mám také malé jezírko.šířka asi 1,20 cm délka asi 200 cm a hloubka 70 cm.mám ho druhým rokem a na zimu jsem vše uklízela do sklepa.karásci byly v sudu a kytky v kýblích.ryby přežily a kytky v háji.nechci takhle každý rok dokupovávat kytky tak letos bych nechala vše na svém místě jen bych chtěla udlat nějaká opetření aby mi ryby nezamrzly.poradíte mi prosím?kde by se dal sehnat vůbec nějaký ten rákos na odvod těch plynů?děkuji moc. a jak často ryby v zimě krmit?díky Petra.Kolínsko

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 106.178 (?), 11.12.2010 0:04

Dobrý den,tak se nějakým způsobem vloudil šotek asi, dotaz psaný v horní části jsem směřovala na Vás, děkuji Vám za odpověď. Pěkný den, Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.37 (?), 10.1.2011 12:54

no tak já to dělám úplně jinak: jezírko překryji okenní tabulí, na sklo dám tři vrstvy průsvitné PE folie, mezi vrstvy folie dám větvičky tak, aby se vytvořil asi 5-8 cm volný prostor. Není ptřeba žádné superutěsnění, jen okraje zatížím kameny - hladina skoro nikdy nezamrzne, když se v zimě trochu oteplí, tak dokrmím rybky... vloni jsem měl jen tenkou vrstvu ledu, když byly holomrazy někdy v půlce ledna, ale stačilo to klackem rozbít a vyházet - deset minut práce...

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 195.153 (?), 11.1.2011 1:34

Jak máte velkou plochu jezírka nedokážu si přestavit jakou bych musel použít okenní tabuly abych zakryl plochu cca 40m2, vyřešil jsem to vzudchováním v mělké zoně cca 50-60 hloubka vzduchováním bylo i mínus 22 a na hladině byla pořád díra v ledu o průměru 50 cm ryby vypadají v pořádku, překvapilo mě to dokrmení když se oteplí všude se píše že se ryby nemají krmit jak to dokrmení snášejí. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.238 (?), 11.1.2011 8:21

Kompromisom je na dieru ktora vznikla vzduchovanim polozit nejaky kryt, najlepsie z polystyrenu a zatazit aby to bolo na spravnom mieste. Nemal by byt uplne rovny polystyren, aby mal vzduch moznost prejst a aby nepritlacil hadicky o lad. Takto este polystyren zabrani trochu premrzaniu, ale vzduchovanie je ten hlavny komponent na udrzanie nezamrznutej hladiny. Mne sa tento rok stalo 2 x, ze mi prestalo vzduchovanie. Ked sa lad rozpustil a opatovne zmrla voda, tak mi hadicky zacalo v lade stlacat na ukor vykonu. Nastastie, vzdy som to zistil vcas, oslobodil hadicky z ladu a za 10 minut bolo hotovo. Nejak to neriesim, i ked je tu znovu odmak a mozno znovu to zacne zamrzat, ale asi nabuduce tu cast hadiciek co prechadza do vody obalim bublinkovou foliou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.37 (?), 11.1.2011 13:35

já jsem se připojil k diskuzi o "malém jezírku" - to moje je skutečně prdítko - 250 litrů - takže není problém jej překrýt... ale psal jsem to hlavně proto, že i v tak malém jezírku s hloubkou do 60cm lze úspěšně přezimovat jak lekníny, tak rybky - mám jich tam 7 kousků...

na velkou plochu bych asi udělal nějakou konstrukci třeba z prken a jen na část plochy - tam bych aplikoval své zkušenosti - třeba to někdo vyzkoušel (?)... a třeba můžete být první  ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.37 (?), 11.1.2011 13:36

Jirko - to dokrmení zvládají v pohodě - ale je to skutečně tak třikrát za "zimu"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.2 (?), 5.9.2011 10:38

Dobrý den, já mám také malé jezírko.šířka asi 1,20 cm délka asi 200 cm a hloubka 70 cm.mám ho druhým rokem a na zimu jsem vše uklízela do sklepa.karásci byly v sudu a kytky v kýblích.ryby přežily a kytky v háji.nechci takhle každý rok dokupovávat kytky tak letos bych nechala vše na svém místě jen bych chtěla udlat nějaká opetření aby mi ryby nezamrzly.poradíte mi prosím?kde by se dal sehnat vůbec nějaký ten rákos na odvod těch plynů?děkuji moc. a jak často ryby v zimě krmit?díky Petra.Kolínsko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 5.9.2011 10:59

dát na hladinu polystyren a několik petek z části naplněných vodou, aby hladina nezamrzla, celou plochu nadkrýt deskama a přehodit celtu nebo starý koberec, pokud jsou u vás velké mrazy, tak pod celtu dát taky pár tabulí polystyrénu, jestli nemáte vzduchování, tak by stačil malý kompresorek pro akvárka...4waty a pouštět jim vzduch, rybky stačí nakrmit 5krát za 3 měsíce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 6.233 (?), 5.9.2011 11:06
70cm je podle mě dostatečná hloubka na přezimování karasů pokud tam nemáte jiné ryby, také záleží z jaké oblasti ČR jste pokud jste někde kde je tepleji bude to OK, pokud jste z hor bude to horší. Ale karas je něco jako šváb mezi rybami skoro nic ho nezabije. Co se týká odvádění plynů kupte malé vzduchování a dejte kamínek někam do mělčiny tak max 20cm pod hladinou a jezírko by mělo zůstat v zimě místě vzduchování rozmrzlé. V zimě ryby nekrmte vůbec a přestaňte je krmit jakmile klesne teplota pod nějakých 8-5 stupňů nad nulou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
totusek - (5) - 136.221 (?), 8.9.2011 20:39

Ja se chci jen zeptat.Mam jezirko v jeho metrove hloubce mám čerpadlo na filtracia a čerpadlo na vodopád.Mužu to nechat na dně do jara přes zimu?A co hadice vydrží, když je v nich voda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika