Zapojení bubnového filtru



host - 57.149 (?)
14.9.2018 8:28

Mohl bych se zeptat jak řešíte problémy na straně vstupu vody - tedy ucpání skimmeru, nebo pokles hladiny (gravitační zapojení).

Automatické dopouštění vody do jezírka jsem zatím nepotřeboval, ale s tímto filtrem by to asi byla nutnost, že? Má filtr nějakou toleranci ke kolísání hladiny?

Pak tedy jen ze zajímavosti obshauje filtr nějakou "pojistku běhu nasucho"? Tedy v případě ucpání přívodu vody nebo poklesu hladiny v jezírku pod dostatečnou úroveň? (u gravitačního čerpadla Oase to mám, ale jde o ten ostřik vztažený na úroveň hladiny ve filtru). Je to řešitelné pomocí nějaké hladinové sondy? Ale pak mě napadá co cyklování - přicpaný přítok, teče málo vody,  sonda je na suchu - vypne, voda pomalu v rámci desítek sekund nateče, sonda sepne atd.  Tohle mě celkem děsí z pohledu delší nepřítomnosti - dovolená. 

Děkuji

Pavel

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 53.212 (?), 26.1.2018 8:34

Je to jak říká pan Hrkal a Exn. Byl jsem se podívat do Pardubic kde ho mají na prodejně. Pan Adámek mi ochotně filtr vybalil a ten byl výrobcem nastaven jako gravitační. Snímač hladiny za bubnem. Tento snímač hladiny je odnimatelný a dal by se přesunout do komory před bubnem. Otázka je proč výrobce neudělal pro tento účel už úchyt snímače i před bubnem. Trochu nepravděpodobné, že by si uživatel sám navrtával úchyt před bubnem. To by nebyl předvrtaný úchyt za bubnem a uživatel by si sám úchyty vyvrtal podle toho v jaké verzi by se rozhodl filtr provozovat. Pan Adámek mi slíbil, že vznese dotaz na výrobce. Jinak filtr vypadá na dobrý výrobek.  Cenná informace od praktiků by byla jak dlouho asi v průměru vydrží síto u bubnových filtrů?  To bude bez ohledu na typ a asi dle hustoty síta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 125.154 (?), 26.1.2018 8:53

Může to být i otázka nastavení řídící elektroniky, nebo též konstrukční úprava bubnu. V čerpadlovém zapojení dle mého musíte mít i nějaké nouzové otvory mezi vstupem a výstupem pro případ přetečení (možná porucha čidla).

Podle mě to není úplně tak jak pisujete. V gravitačním zapojení čidlo hlídá pokles hladiny, kdežto v čerpadlovém její vzrůst. Tzn. jiná logika ovládání bubnu. Vemte si výkres bubnu a zkuste si to namalovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.212 (?), 26.1.2018 10:16

Vidíte, to jsem si neuvědomil. Je-li spínač za bubnem pokles plováku sepne. Je-li spínač před bubnem vyjetí plováku na horu sepne.

Je to přesně naopak takže to nevypadá na universální řešení.

Děkuji, to jsem přehlédl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 26.1.2018 13:38

Já pořád myslím že to nemůže být jen v plováku, tam podle mého bude i trochu jinak i samotné technické uspořádání vnitřku bubnu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 14.9.2018 8:28

Mohl bych se zeptat jak řešíte problémy na straně vstupu vody - tedy ucpání skimmeru, nebo pokles hladiny (gravitační zapojení).

Automatické dopouštění vody do jezírka jsem zatím nepotřeboval, ale s tímto filtrem by to asi byla nutnost, že? Má filtr nějakou toleranci ke kolísání hladiny?

Pak tedy jen ze zajímavosti obshauje filtr nějakou "pojistku běhu nasucho"? Tedy v případě ucpání přívodu vody nebo poklesu hladiny v jezírku pod dostatečnou úroveň? (u gravitačního čerpadla Oase to mám, ale jde o ten ostřik vztažený na úroveň hladiny ve filtru). Je to řešitelné pomocí nějaké hladinové sondy? Ale pak mě napadá co cyklování - přicpaný přítok, teče málo vody,  sonda je na suchu - vypne, voda pomalu v rámci desítek sekund nateče, sonda sepne atd.  Tohle mě celkem děsí z pohledu delší nepřítomnosti - dovolená. 

Děkuji

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika