Zahradní jezírko - akvarijní ryby



0 - (31) - 61.106 (?)
14.8.2010 23:53

Jezírka v  roce 2010.  Na hladině jsou chovné síťky.

Část jezírkové soustavy sloužící k letnímu  chovu akvarijních ryb pod širým nebem v zahradě  u rodinného domu. Foceno 14.8.2010.
Část jezírkové soustavy sloužící k letnímu chovu akvarijních ryb pod širým nebem v zahradě u rodinného domu. Foceno 14.8.2010.
Litorál - břehový okraj jezírka s vhodnou  vodní vegetací.
Litorál - břehový okraj jezírka s vhodnou vodní vegetací.
Porosty voďanky žabí.
Porosty voďanky žabí.
Letošní mladé rybky  druhu Heterandria litoperas.
Letošní mladé rybky druhu Heterandria litoperas.
Mládě  živorodky  druhu Poecilia  sphenops , šlechtěná trojbarevná    varieta.
Mládě živorodky druhu Poecilia sphenops , šlechtěná trojbarevná varieta.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 130.3 (?), 13.4.2009 23:43, zobrazeno: 51459x

Dobrý den, zkoušel již někdo z Vás dát do zahradního jezírka akvarijní ryby?Mám na mysli mečovky nebo paví očka.Čenda

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.20 (?), 14.4.2009 8:18

Mněl jsem mečovky i paví oka.Prosperovali velmi dobře a namnožily se.Na podzim jsem je vylovil a rozdal.Romansis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 14.4.2009 12:01

můžete je tam přes léto chovat, je jim tam líp než doma v akvárku, problém může být s větší pravděpodobností plísní a zánětů, lépe rostou mají větší prostor a větší výběr stravy, já je dávám do odkalovacího jezírka v kořenovce ale vychytává mi je užovka :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.78 (?), 26.4.2009 8:34

Prectete si toto, treba vam to da nejaky namet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 21.8.2009 19:27

Zdravím příteli, akvarijní rybky lze přes léto chovat v zahradním jezírku. Chovám již 6 let tyto živorodky mečovky, platy, paví oka, heterandrie trpasličí, gudee červenoocasé. Rybky dávám ven dle teploty, aby v noci neklesala pod 15 stupnů celsia což bývá někdy od 18.června jindy od začátku července, bydlím na střední moravě v Litovli nadmořská výška něco přes 200 m.nad mořem. Výlov provádím koncem srpna někdy pokud podmínky dovolí tak je mám do 10 září. Záleží na velikosti jezírka čím větší tak výkyvy teploty nebývají tak vysoké, ale hůře se loví, zvlášt když je voda kalnější např paví oka po výlovu mají mnohem krásnější vybarvení než v akváriich. V jezírkách se také dobře rozmnoží na druhou stranu po přechodu do akvária nějaké uhynou z důvodu změny aklimatizace úhyn je však mnohem menší než nové přírustky odchované v přírode. Mohu doporučit. S pozdravem Vladimír z Litovle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.66 (?), 16.10.2009 11:09

Před lety (1972)jsem zkusil do jezírka rájovce, které jsem měl v domě v nevytápěné chodbě. V zimě tam bylo i 5 st.C. Na jaře jsem několik mladých zkusmo přelovil do jezírka cca 1.5 m3. To, co jsem na podzim vylovil, bylo nevídané! Samci měli 15cm, barva fantastická a po přelovení si s mymi původními poradili po svém... A těch mladých. Jinak vyzkoušeny i kardinálky čínské. Na celé věci je nejhorší to lovení. Jeden rychlý tah a je zakaleno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.106 (?), 15.11.2009 23:12
Chovat přes léto lze venku kde co - myšleno akvarijní živočichy a výlov je snadný, když se třeba ty ryby umístí do k tomu účelu vyrobených velkých chovných sítí, buď kryté nebo s vyššími okraji proti vyskočení, podobně jak to mají jezerní nebo mořské faremní chovy. V našich podmínkách mám vyzkoušený materiál používaný do oken proti vnikání hmyzu do místností, tak zvané muší bílé umělohmotné pletivo, takže ne drátěné, které by zrezivělo, a též jinak nevhodně upravené, jenž může ovlivnit kvalitu vody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
0 - (31) - 61.106 (?), 2.5.2010 20:30
Přidám fotku.
Akvarijní rybky v jezírku , r. 2009.
Akvarijní rybky v jezírku , r. 2009.
Rybky z akvária v chovné síti  při letním chovu venku v jezírku , r. 2009.
Rybky z akvária v chovné síti při letním chovu venku v jezírku , r. 2009.
Různorodá vodní flóra  ve fóliovém jezírku , r. 2009.
Různorodá vodní flóra ve fóliovém jezírku , r. 2009.
Z jezírka vylovené  akvarijní rybky , r. 2009.
Z jezírka vylovené akvarijní rybky , r. 2009.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
0 - (31) - 61.106 (?), 14.8.2010 23:53

Jezírka v  roce 2010.  Na hladině jsou chovné síťky.

Část jezírkové soustavy sloužící k letnímu  chovu akvarijních ryb pod širým nebem v zahradě  u rodinného domu. Foceno 14.8.2010.
Část jezírkové soustavy sloužící k letnímu chovu akvarijních ryb pod širým nebem v zahradě u rodinného domu. Foceno 14.8.2010.
Litorál - břehový okraj jezírka s vhodnou  vodní vegetací.
Litorál - břehový okraj jezírka s vhodnou vodní vegetací.
Porosty voďanky žabí.
Porosty voďanky žabí.
Letošní mladé rybky  druhu Heterandria litoperas.
Letošní mladé rybky druhu Heterandria litoperas.
Mládě  živorodky  druhu Poecilia  sphenops , šlechtěná trojbarevná    varieta.
Mládě živorodky druhu Poecilia sphenops , šlechtěná trojbarevná varieta.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.78 (?), 16.5.2018 15:00
Já takto chovám ve své nádrži, původně na pstruhy, už pátým rokem kardinálky čínské. Postupným ochlazováním si zvyknou i na teploty 5°C. Takto chované ryby jsou po několika generacích mnohem mohutnější a ostřeji probarvené než ty akvarijní. Nevýhodou je, že pak mnohem hůře snášejí vyšší teploty domácího akvária. Na zimu je zatím odlovuji do přezimovacích kádí ve sklepě. Ale říkám si že by se postupnou přirozenou selekcí mohli aklimatizovat a přizpůsobit se našim nízkým teplotám, jak se stalo například u kanára, který by ještě před sto lety naši zimu ve venkovní voliéře neměl šanci přežít.....docela by mi to ulehčilo práci s každoročním odlovováním:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika