Vstup do biologické filtrace



host - 6.7 (?)
16.1.2018 15:46

Ak to mate tahat von, najlepsie to mat v nejakych vreciach. Napr taky liapor je velmi lahucky material. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 118.212 (?), 14.1.2018 18:11, zobrazeno: 3100x

Poprosil bych o vysvetlení proč výrobci dělají vstup do první komory biologické filtrace vždy u vrchního okraje? Já jsem po přečtení diskusí k biologickým filtracím došel k závěru, že každá komora bilogického filtru by měla mít vyspádované dno a v něm výpust do kanalizace. To pro odbahnění. Aby se kal držel na dně komory je potřeba mít vstup do filtrační komory u dna. Ode dna stoupá voda nahoru přes filtrační materiál a z hora jde ke dnu další filtrační nádoby. Proč ale výrobci mají první vtup do filtrace z hora? Abych zesrozumněl svůj dotat tak jsem udělal neumělý nákres. Jako odpověˇmne jedině napadá aby voda při vypnutí čerpadla nevytekla z filtrace zpět.  Pokud bych to řešil zpětnou klapkou tak bych mohl mít do první komory vstup u dna. Souhlas?

vstup do první komory
vstup do první komory
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 14.1.2018 18:29

Jeden důvod sám uvádíte, používání zpětných klapek celý systém komplikuje a činí náchylnější k poruchám.
Druhým důvodem je sedimentace, tak trochu se počítá s tím že při výtoku na horním okraji zůstane velká část nečistoty pod ním, v komoře filtru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 14.1.2018 19:02

A kteří výrobci něco takového dělají? Naprostá většina filtrů má sice vstupní otvor do "bedny" filtrace nahoře, ale hned za ní je přepážka, takže do první komory s filtračním materiálem vstupuje voda spodem.

Více by mě zajímala změna v pořadí náplní jednotlivých komor. Dříve se probublávané biokuličky (nebo něco na ten způsob) dávali do poslední komory před výstup z filtru. Nyní se všude zobrazují hned v druhé komoře za kartáči. Chápu to po stránce funkčnosti (informace jsem si vyhledal), ale překvapilo mě, že tato, dost zásadní změna, proběhla tak potichu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.212 (?), 14.1.2018 19:37

No právě proto, že mají zaústění horem tak tam musí udělat přepážku. Kdyby zaústili u dna tak si ušetří jednu přepážku. Pokud biologická filtrace je za bubnovým filtrem tak jsem názoru, že stačí dvě komory. První komora probublávané biokuličky a druhá houbičky s rohoží na vrchu. Souhlas?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 14.1.2018 22:15

Přepážka (odborně norná stěna) má tu zásadní funkci, že uklidní vtokový proud z přívodního potrubí a rovnoměrně jej rozloží na celou délku spodní hrany. Filtr je tak odolnější hydraulickému přetížení.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 53.212 (?), 15.1.2018 13:10

Má to hlavu a patu to co tu všichni uvádíte. Zkusím se zeptat kolegy co svařuje bazeny na kolik by vyšel biologický filtr s nornými stěnami na míru. Asi nejtěžší bude vyspádovat dno každé komory do odkalovací výpusti. Až po Benyho praktické připomínce jsem si uvědomil, že objem komor nemohu navyšovat výškou (hloubkou) jelikož více než 80 cm je nepraktických. Nenapadlo mne, že filtrační materiál musím tahat ven a oplachovat. Myslel jsem, že stačí otevřít odkalovací otvor. Zase jedna věc, která se zjistí jedině praxí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 15.1.2018 21:34

No to je otázka spíš jaké v tom budete mít vlastně medium - pokud tam bude něco plovoucího, nebál bych se té výšky (hloubky) tolik jak píšete. Třeba ty nosiče biomasy zas tak často tahat ven nebudete... :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.7 (?), 16.1.2018 15:46

Ak to mate tahat von, najlepsie to mat v nejakych vreciach. Napr taky liapor je velmi lahucky material. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika