voda z medenych okapu



dusanlukasek - (6) - 160.5 (?)
27.8.2008 21:39

Nechci si nárokovat jakoukoliv odbornost v oblasti vodních rostlin, dokonce i vliv stopových prvků mědi na ně neznám, ale už více jak deset let pracuji v oboru instalatérském a tam se měděné trubky zcela běžně používají pro rozvod pitné vody, a k tomu musí splňovat dost přísná kritéria... asi bych hledal problém jinde...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 246.198 (?), 26.8.2008 20:14

Dobrý večer, podle všeho jste rostlinám odebral z vody všechny živiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.138 (?), 26.8.2008 21:22

Dobrý večer, to mě také napadlo, ale vzhledem k tomu, že v jezírku jsou přibližně 2-3 ryby na m3 vody (i když velikostně od cca 5 cm do cca 25-30 cm) tak předpokládám, že vyprodukují dostatek kalu z kterého si rostliny berou živiny. Filtrace není příliš výkonná, čerpadlo zvládá průtok zhruba 2m3/h tj. objem jezírka se přefiltruje tak 2 x za den. Co jsem zjišťoval tak by to mělo být spíš jednou za 2 hodiny. Voda je poměrně čistá, ale viditelnost tak do 1 m hloubky, takže si nemyslím že by měly rostliny živin nedostatek.

V každém případě děkuji za reakci. Nevíte jakým způsobem zjistit jestli je ve vodě dostatek živin?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 27.8.2008 9:24

Pro zjištění "živin" ve vodě používám základní měřící sady, které Vám určí obsah oxidů dusíku a fosforu ve vodě. Paradoxně mám lepší zkušenost s papírkovými měřáky, ty kapalinové mi sem tam udají nesmyslnou hodnotu - asi se mi třesou příliš ruce
Nejlepší indikátor množství živin je po mém soudu "okometrická" vitalita rostlin v nádrži

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
dusanlukasek - (6) - 160.5 (?), 27.8.2008 21:39

Nechci si nárokovat jakoukoliv odbornost v oblasti vodních rostlin, dokonce i vliv stopových prvků mědi na ně neznám, ale už více jak deset let pracuji v oboru instalatérském a tam se měděné trubky zcela běžně používají pro rozvod pitné vody, a k tomu musí splňovat dost přísná kritéria... asi bych hledal problém jinde...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.251 (?), 27.8.2008 22:09

Co se týká škodlivin z okapů, podívejte se hlavně za prvé, z čeho máte střechu. Jestli to je z nějaké méně kvalitní krytiny, bude plno nečistot částečky uvolněné z té krytiny. Za druhé podívejte se, kde jsou kolem cesty, kde se hodně jezdí, které rychle po dešti oschnou a kde se taky hodně práší, případně jiné zdroje prachu. To budou další nečistoty ve vodě z okapů. A za třetí se podívejte, čím lidé kolem Vás topí, hlavně v zimě. pokud to bude tuhými palivy a hodně to při tom kouří, tak to budou nečistoty ve vodě.

Takže pokud voda z okapů musí být čistá, hlavní a nejlepší opatření je nechat vodu z prvního deště odtéct a jímat až vodu řekněme po půlhodině deště. Druhé opatření je vodu před použitím nejlépe pořádně odstát, aby se nečistoty usadily nebo aspoň nechat protékat jen malým proudem přes třeba sud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika