UV lampa vs startovacie bakterie a ostatne bakterie



host - 224.42 (?)
12.5.2013 16:21

Zistili, ze bakterialny pripravok obsahuje eukarioty plesne a kvasinky... sa mi nechce verit, ze by to bol taky zly vtip. To ako keby predavany herbicid na vycistenie travy od dvojklicnych nicil naopak travu. Odborna studia by sa vyzadovala na naozaj odbornu identifikaciu druhu bakterii a pripadne aj ich aktivitu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 224.42 (?), 12.5.2013 16:21

Zistili, ze bakterialny pripravok obsahuje eukarioty plesne a kvasinky... sa mi nechce verit, ze by to bol taky zly vtip. To ako keby predavany herbicid na vycistenie travy od dvojklicnych nicil naopak travu. Odborna studia by sa vyzadovala na naozaj odbornu identifikaciu druhu bakterii a pripadne aj ich aktivitu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.42 (?), 12.5.2013 19:30

protože vědí že ony firmy mají dobré právníky...

jak jinak si můžou dovolit psát na obalu Algae away

obsahuje bakterie a enzymy, žadné chemické přísady a těžké kovy.

a po čtení informací tady jsem se na rovinu zeptal-na to mě obsluha řekla že tam žádné bakterie nejsou a hlavně ryby nejíst

ono to dobře nese... nejmenší balení 700kč

cenu zinečné běloby neznám (co by vlastně podle některých tady algae mělo být..určitě x násobně menší...)

je to klamání zákazníka ve prospěch zisku..

cesnak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
camo10 - (1) - 237.51 (?), 13.5.2013 6:32

Při aplikaci startovacích bakterií UV lampu na dva dny vypni,  můžeš sto dozvědět na odborných webech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.5.2013 9:03

... Odborna studia by sa vyzadovala na naozaj odbornu identifikaciu druhu bakterii a pripadne aj ich aktivitu. Taková studie by stála ale výrazně více, než tenhle test.  Konec konců, cílem testu nebylo zjistit konkrétní druhové složení, ale výsledek použití přípravku - a ten se nedostavil. 
Důvod, proč jsem to publikoval na Bonsai a ne tady je jednoduchý - pro tenhle rozsáhlejší text je myslím Bonsai vhodnější, než místní diskuzní forum.
Důvody, proč u článku nejsou uvedeny konkrétní přípravky, jsou opravdu právního rázu, jak píše Cesnak.  Na rozdíl od algea away, kde jsou na štítku přípravku vyložené nesmysly a nepravdy (a stále mi není jasné, že to dodavatel neopraví), je to v testu redukce bláta trochu jinak. Tam bych to shrnul tak, že v námi provedeném testu s námi zakoupenými přípravky na našich vzorcích bláta a kalu k žádnému měřitelnému úbytku nedošlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.51 (?), 9.6.2013 21:14

Dobry den, jak silnou uv lampu bych mel pouzit na 10m3 vody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 10.6.2013 9:42

Záleží od počtu ryb, výkonu filtru a čerpadla. A také Vašich požadavků na kvalitu vody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.51 (?), 10.6.2013 22:26

Mam tam 10 vetsich koi.Filtr mam vyrobeny z 300L sudu, cerpadlo mam 5let a vykon ten uz neznam.Voda je hodne zelena, tak jsem uvazoval koupit uv lampu a pak vysavac na bahno, ale nevim jestli to pomuze?Kvalita vody, kdyz uvidim ryby tak to bude parada.Cerpadlo je tak 60 cm pod hladinou a 5m hadici tlaci vodu do sudu pres medium a pak samospadem jde voda 3m potuckem zpatky do jezirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 11.6.2013 8:56

Pokud nemáte nějaké extrémně výkonné čerpadlo, a v jezírku máte zelenou vodu, volil bych cokoli od 55W výše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.51 (?), 11.6.2013 21:35

Dekuji Vam za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.51 (?), 24.6.2013 17:26

Dobry den pane Hrkal, nedavno jsme se zde bavili o uv lampe.Nasel jsem si 55w Oase vitronic a nebo Aquaking JUVC-PU 55w, ale nevim, ktera je vhodnejsi vzhledem k tomu, ze jsem spocital prutok cerpadla pouze 3000 litru za hodinu.Budu moct nekterou z techto lamp pouzit a nebo budu muset koupit i vykonnejsi cerpadlo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika