Úhyn ryb v jezírku



host - 114.253 (?)
21.2.2017 12:27

Pěkný den, jaké máte po zimě ztráty v jezírku? Já zatím střevličky a nějaký línek.Ale ještě je dost ledu, tak uvidíme co bude pod ledem.Kapři jsou nějací světlí, ale mám vyžší pH, tak to teď ředím, uvidíme jestli se nevybarví.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 83.28 (?), 16.4.2017 15:59
Ono jestli ta voda nebyla sam cukr z tech piskotu, a tech ryb bylo nadmiru a pokud je piskova filtrace cerna a na slunci tak voda musela byt jako z varne konvice. Jeste ze ti prodavaci nedoporucili rybam zmrzlinu... Hodne zdaru s chovem!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.198 (?), 19.1.2015 8:13

Prosím mám také dotaz mám jezírko už přes deset let, dvakrát se předělávalo a nyní mám od léta nový kvalitní filtr neboť dříve se mě dělala hodně řasa v jezírku, přestože byla dříve voda skoro neprůhledna žádná ryba nikdy nechcípla, a teˇd v listopadu odešel jeden jeseter a te´d má ty samé příznaky druhý, vypadá jakoby olezl a je z části takový jako bílé fleky, leží skoro na hoře na mělčibně ne na dně, ten první se otáčel na záda anemohl se vcrátit, plaval. Potom chcípl, tenhle moc neplave ale je divný, mám je asi 5 let a vše bylo ok.  Mám vzduchování i filtraci tak nevím co jim je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 114.253 (?), 21.2.2017 12:24
Zdravím, jeseter nesnáší měď.Je to pro něj jed, tak jestli máte nějaké propojky nebo ventily z mosazi, popř.trubky z mědi, je to příčina.Dále mě napadá změna pH vlivem filtrace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.253 (?), 21.2.2017 12:27

Pěkný den, jaké máte po zimě ztráty v jezírku? Já zatím střevličky a nějaký línek.Ale ještě je dost ledu, tak uvidíme co bude pod ledem.Kapři jsou nějací světlí, ale mám vyžší pH, tak to teď ředím, uvidíme jestli se nevybarví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Duri z m.potoka - (1) - 91.17 (?), 24.2.2017 19:57

Dobry deň,bohužial po zime mam asi 20%/ 16ks koi kaprov/.Najhoršie natom je že uhynul matečný par 40cm, ktorý sa pred dvoma rokami vytrel a ostatne od15 do 20cm.Splodiny /čpavok/ som ustražil, ale som podcenil kyslik, pravdepodobne ho spotrebovali, nemam pritok, doplňujem vodu čerpadlom zo studne ato som nerobil viac ako 3 mesiace.Preto to pišem aby ste Vy ostatní toho vyvarovali.Menšie kapry, karasy a amure to prežíli ale naviem kolko presne, uvidime.

   Rad by som sa podelil o skusenosti s budovanim rybnika.Prvy teraz už len kaprový som vybudoval pred 14timi rokmi.Ma rozmery 3,5x4,5x1,4m, vysadene palky a lekno/17 kvetov/.Tri roky som s koi choval aj duhaky čo sa ukazalo ako chyba.Koi kapre som vobec nevidel lebo duhaky ich jednoducho na hladinu napustili.Pred vysadenim lekna som v lete hladinu tienil, len pri kaproch a karasoch to už nerobim.

Pri spoločnom chove kaprov a pstruhov treba davat pozor na kyslik.Akonahle sa pstruhy začnu sustredovat pri VTOKU alebo pri PRUDE od čerpadlo je to priznak NEDOSTATKU KYSLIKA.Pridavne vykonne cerpadlo to do hodiny vyrieši.

Pred troma rokmi som vybudval žlab pre pstruhy.Rozmery 2x4x1,7m.Kolme steny o hrubke cca 20cm, na 80% som preložil dubovymi forštami a na ne som dal 25cm zemimy vktorej manželka pestuje zeleninu.Na tym mam urubenu konštrukciu po ktorej vediem vinnu revu.Trojposchodova zahrada.   V lete voda neprekročila 16 stupnov.Využivam prebytočnu vodu zo studne ktora je vhodna pre kojencov.Pritok je slaby preto použivam obehove čerpadlo, ale tento chov nie je o ekonomike.Krmim granulami.A sme pri PROBLEME.POZOR NA PREKMOVANIE.Minuly rok som mal nasadene 300 ks sivoňa americkeho.Po troch mesiacoch ked už mali ryby do28cm som musel na 14 dni odcestovat a pravdepodobne/na99%/ doslo k prekrmeniu/podla spotrbovaneho krmiva/. Po dalšich 7mych dnoch došlo ku totalnemu kolabsu vody.Nasledovalo vylovenie, vyčistenie,dezinfekcia, napustenie,nasadenie rzb a velke obehove čerpadlo na okyslicenie.DO TROCH DNI došlo ku takemu kanibalizmu, že som rozhodol zachranit čo sa da/72 ks/.Nasledovalo...

napustenie vody.Do dnešneho dňa je žlab bez ryb, na buduci tyždeň sa chystam nasadit 120 ks 15cm duhakov.DRŽTE MI PALCE.  

PRAJEM VAM VELA USPECHOV S CHVOM.Kto ste rybar tak PETROV ZDAR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.56 (?), 25.2.2017 8:38

Dobrý den, mám 10 let jezírko cca 5x3 metry hluboké 90 cm. Nikdy mi přes zimu neumřela žádná ryba. Předevčírem mi roztál led a jezírko bylo poseto mrtvolami :Perlíni, jelci, karasi, kapři delky až 40 cm. Měl jsem v jezírku topitko, aby nezamrzlo po celé délce, ale vzhledem k velmi tuhé zimě, zřejmě nestačilo. Vodu jsem vyměnil, zbylo v ni cca 5 karasů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.40 (?), 5.3.2017 11:38

Zavádí se vzduchování a ne topítko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 6.3.2017 20:04

Vzduchování, musíte mít ale v teple, né v mínus dvaceti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.40 (?), 11.3.2017 20:57

???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 12.3.2017 11:21

Když máte kompresor v mínus pětadvaceti stupních, jak letos bylo, foukáte tento vzduch do vody a ochlazujete ji.Měl jsem proto kompresor v krabici, kterou jsem lehce zaizoloval hrubou geoškou a sněhem, v bedně teplovzdušný ventilátor nastavený na minimum, tak mi to foukalo vzduch v plusových stupních.Na ledě kolem vzduchovacího kamene to šlo poznat.Když byly velké mrazy, dal jsem tak metr od kamene i topítko z akvárka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika