Uhyn pstruhu a sivenu



Stránky: 1,  2   
host - 152.212 (?) 
22.8.2009 20:42, zobrazeno: 73743x

Zdravim, potřebuju poradit. Mám čerstvé jezírko cca dva měsíce. Asi před měsícem sem vysadil čtyři karasy a padesátku kapra. Jen na zkoušku. Vše bylo o.k. Jel sem koupit dvě sta ryb přibližně deseticentimetrový pstruzi a siveni. Jezírko má 25m3, čerpadlo dává 11000l za hodinu, UV-C lampa 55w, největší hloubka 1.7m. Deně uhyne 3-5 ryb, dnes dokonce 8. Nemám žádné zkušenosti. Představoval sem si to jako Hurvínek válku. A teť mám nervy. pokud vás něco napadá pomožte mi prosím. Moc děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.131 (?), 23.8.2009 1:12
Dobrý den.Nepíšete příznaky nemoci která způsobuje ůhyn.Těžko podle toho radit.Neuškodíte když nalijete na vámi udaný objem 400ml sava dvakrát deně./je nutný znát přesný objem/ Po dobu jednoho týdne.Po dobu aplikace sava vždy na hodinu odstavit filtr.Jinak se ryby posílají na vyšetření do veterinárního ůstavu a podle toho se stanoví léčba.A pak se aplikuje léčivo do krmiva.Nejčestěji oxytetraciklin.Krmivo se smíchá s kapkou oleje přidá lěčivo a takto připravené krmivo se zkrmí rybám.Krmí se týden až dva.Dle nemoci.Od kud berete vodu do jezírka?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.190 (?), 23.8.2009 11:02

Zdravim. Děkuji za radu. Voda mi přitéká z pramenu ve skále. Na rybách sem nenašel žádné příznaky nemoci, ryba plave u hladiny je malátná.Po třech čtyřech hodinách se otočí hřbetem dolu a hyne. Myslím si že je ve vodě moc dusitanů nebo jak se to píše, a proto hynou. Nevím to je jen moje doměnka. Neměl byste pro mě radu? Dnes sou všechny ryby u přítoku a vylovil sem dvanáct mrvích kusů. Vzduchování jede na plno, voda má 17stupnů. Už mi to pije krev. Je víkend tudíž veterinář je bez telefonu:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.131 (?), 23.8.2009 11:33
Aplikujte to savo a uvidíte ted se nedá nic víc dělat.A v ponděli si nechte udělat rozbor.Proč si myslíte že má voda moc dusitanů?Po aplikaci sava můžete ještě zkusit přidat hypermangan gram na kubík vody.Hlavně nečekejte a něco dělejte.Dejte vědět jak se situace vyvijí zlepšení nenastane hned.Přijímají ryby krmivo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jiřikz - (26) - 209.64 (?), 23.8.2009 20:16

žadne SAVO neaplikujte to at vás vubec ani nenapadne! můj nazor je ten že mate moc teplou vodu 17C je moc, pstruzi jsou na teplou vodu haklivi radši bych tam dal nějake čerpadlo ktere by vodu provzdušnovalo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.11 (?), 23.8.2009 20:43

nam tento rok tiez hynu rybky, lieni a karasy hlavne. Tiez su taki malatni, pri hladine, prepadnute oci maju, a na druhy den je po nich. vacsinou sa to stava ked dopustime do jazierka vodu (zo studne). Asi teplotny rozdiel vody, alebo co.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.127 (?), 23.8.2009 21:35

Zdravím. dnes sem Přidal další čerpadlo tlačí vodu do dvoumetrové výšky a padá samovolně dolů. Kyslíku tam je víc než dost (dvě čerpadla, dva vzduchovače). Voda je 18stupnů bývala i 23. Ryby sem už dva dny nekrmil, když sem je krmil dřív tak to byl fofr. Při tom posledním krmení si vzalo jen pár kusů. Uvidím jak to bude po tom rozboru vody. Dnes sem jich vytáhl asi patnáct...! Už mě to fakt sere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.131 (?), 23.8.2009 22:39
Pokud vám nežerou tak antibiotika stejně nepřipadají v uvahu.nejrychlejší způsob je to savo a jakmile se ryby zmátoří tak je ještě můžete prokrmit antibiotiky to vám poradí veterinář.a pro příště jakmile se pstruzi začínají ve větší míře zdržovat u přítoku tak se něco děje a nemá cenu otálet.Ja vždycky pokud pokud nemám podezření na parazitarní onemocnění aplikuji savo.Ve všech pstruhařstvích kde jsem byl se aplikoval preventivně chloramin třikrát týdně u takhle malých pstruhu.Já ho nahradil savem protože savo se na rozdíl od chloraminu rozloží.V pstruhařstvích jsou průtočné nádrže takže se chloramín postupně vyplaví.V jezírku by zůstal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.131 (?), 23.8.2009 22:31
Važený pane chovem pstruhu se zabývám už několik let a ne v malém.Pokud nic neuděláte tak vám pokapou všechny.To že vám radím použít savo je z mé vlastní zkušenosti je to nejběžnější prostředek který se používá i v ostatních pstruhařstvích/někteří používají chloramin t/.A pokud nic nemínite dělat tak proč žádate o rady?Stěžovat si jak vás to všechno štve a nic pro to nedělat to si pak myslím že je zbytečné se do diskuze zapojovat.Dávkovaní je 1 ml na padesát litrů vody.Rozbor jsem myslel rybu ne vodu.Vyberte nějakou která ještě žije ale jeví přiznaky onemocnění zavezte k veterináři nechte udělat taky citlivost na antibiotika.No a to že jste přisadil pstruhy ke kaprům tak to se mi někdy už hromsky vymstilo.A další možnost je jestli jste je nepřekrmil.To se mi taky stalo u malých pstružku krmí se vydatné krmivo no a když se dávkují dávky vyší nebo nepravidelně pstružci přestanou žrát a někteří pokapou.Je třeba krmit několikrát deně ve stejných dávkách tak aby ještě ryby i po nakrmení jevily zájem o krmivo.A ne kolik sežerou trošku omezovat.Co se týče teploty vody tak zvládnou v pohodě 25stupnu. Od 22 už nekrmím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.27 (?), 17.9.2009 21:07

Kadleda: Po přečtení tohoto příspěvku jsem se rozhodl aplikovat SAVO v doporučeném dávkování výsledek předčil očekávání úhyn během 30 minut dosáhl 98% děkuji za takovéto rady!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika