Štěrbinový filtr zapojený gravitačně a za tím další filr



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?) 
29.6.2015 10:31

Určitě si umístěte čerpadlo filtrace do poslední komory a čerpadlo na vodopád aspoň za štěrbiňák. Ušetříte si spoustu času čištěním čerpadla.
A ano vodopád může čistit vodu ale když na něj poženete ten krásný humus z jezírka tak brzy místo vodopádu budete mít "krásný" osliszlí hnus ve tvaru vodopádu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 29.6.2015 12:26

Nevím ale, jak se bude ta filtrační kolona chovat, když na jejím konci bude čerpadlo vodopádu - které asi nepoběží nonstop.  Přemýšlím nad tím, jeslti se náhodou nějak nebude měnit poměr nátoku ze skimmeru a dna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.125 (?), 30.6.2015 20:47

Vdaka za vašu reakciu.)

Prvé čerpadlo chcem dat za štrbináč ktorá bude hnaná z poslednej komory spet do jazierka v úrovni hladiny.Ak použijem plavákový štrbináč tak podla mna to nebude tak dramatické pri zapnutí druhého čerpadla aspon to tak chápem možna sa mýlim.

Druhé čerpadlo bude v poslednej komore ktore bude tlačit vodu na vodopád ktoré bude vyúživane len cez den.A ako sa tu písalo v poslednej komore kde je už voda najčistejšia tak sa čerpadlo nebude zanášat ako aj vodopád.

Ano pohyb v jazierku je doležitý, vodopád bude vlnit vodu a dávat do pohybu.A hlavne mi bude okysličovat vodu ako som tu už písal kamen je nad hladinou cca 30cm z ktorého bude voda padat z troch strán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 1.7.2015 10:30

Já o tom přemýšlím, jak moc to bude mít vliv na poměr sání mezi hladinou a dnem u potrubí s nastavenými šoupaty.  Asi záleží, jak moc se ten nátok zvýší když se zapne čerpadlo vodopádu. Popravdě nevím. Sázka na jistotu by byl trvalý běh obou čerpadel nonstop :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 2.7.2015 9:04

Souhlasím s panem Hrkalem, taky netuším co to bude dělat s nastavením šoupat.

A když jsme u těch šoupat, je dostatečné na regulaci velkého průtoku? Já prozatím provozuji gravitačně jen gulu a skimmer mam přes čerpadlo ale do budoucna to chci upravit. Tak by mě právě toto zajímalo. Nebo zda není lepší kulák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika