Řasy v jezírku



host - 95.70 (?)
28.5.2006 18:21
Mám jezírko cca 5 kubíků zbudované vloni, k němu potůček asi 3 m, který je napojen na okapový svod z 1/2 střechy a zároveň do něj ústí hadice od čerpadla, které je jedinou mechanizací, kterou k rybníčku mám. N druhé straně mám trativod na přebytečnou vodu. Jinak spoléhám na přírodní čištění, mám osázeno rostlinami, které se doporučují na čištění odpadních vod a růžkatec, který produkuje toxiny proti řasám a sinicím. Velký výběr těchto rostlin najdete popsán v publikaci V. Hříbala
"Zahradní jezírka a vodní rostliny". S řasou mám problémy jen na jaře a na podzim, kdy mají rostliny nižší metabolismus , ale během 1 měsíce  se mi voda krásně vyčistí a při hloubce cca 80 cm vidím už teď na dno.
Není mi  jasné, proč máte na dně jezírka molitan a ty ostatní věci? Lepší je holé dno, které jednou za 2-3 roky "vyluxujete" od kalu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 157.105 (?), 24.5.2006 21:29, zobrazeno: 12327x
Máme jezírko asi 1000 l, filtraci, uv lampu, fontánu, voda je celkem čistá, ale dno je zelené asi řasy, co s tím a jak často čistit filtr a co všechno (na dně je lávový kámen, pak dřev. uhlí, pak vatelín a molitan) děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.70 (?), 28.5.2006 18:21
Mám jezírko cca 5 kubíků zbudované vloni, k němu potůček asi 3 m, který je napojen na okapový svod z 1/2 střechy a zároveň do něj ústí hadice od čerpadla, které je jedinou mechanizací, kterou k rybníčku mám. N druhé straně mám trativod na přebytečnou vodu. Jinak spoléhám na přírodní čištění, mám osázeno rostlinami, které se doporučují na čištění odpadních vod a růžkatec, který produkuje toxiny proti řasám a sinicím. Velký výběr těchto rostlin najdete popsán v publikaci V. Hříbala
"Zahradní jezírka a vodní rostliny". S řasou mám problémy jen na jaře a na podzim, kdy mají rostliny nižší metabolismus , ale během 1 měsíce  se mi voda krásně vyčistí a při hloubce cca 80 cm vidím už teď na dno.
Není mi  jasné, proč máte na dně jezírka molitan a ty ostatní věci? Lepší je holé dno, které jednou za 2-3 roky "vyluxujete" od kalu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
petrpetr - (3), 18.6.2006 19:16
Doporučuji vyzkoušet ŘASOŽROUT. Pomůže Vám v boji proti řasám ve Vašem zahradním jezírku. Mírně okyseluje vodu až na pH 5,5 a tím zamezuje růstu řas. Voda je krásně čistá. Řasožrouta můžete přidat do filtru, nebo ho přímo vysypat do Vašeho jezírka. Naváže na sebe všechny organické nečistoty. Účinek je dlouhodobý, minimálně 6 měsíců. Postupně dochází k uvolňování minerálních látek, které jsou prospěšné pro vodní rostliny, lekníny i ryby.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.150 (?), 1.10.2006 18:31

Nevíte jestli je Vámi doporučovaný výrobek vhodný i pro vodní želvy? Máme je celoročně v jezírku a i když mají výkoný filtr a malý vodní přítok, tak jim voda neustále zelená. Želvy jsou háklivé na chemii. Na jezírko svítí celý den.
Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 2.10.2006 23:30
Taky mám jezírko, taky jsem měl ze začátku pár let  problémy se řasami, ty byly později sežrány nějakým růžovým vodním hmyzem a ten zase později zmizel sám od sebe. Nyní je jezírko čisté bez jakéhokoliv zásahu, v jezírku žijou larvy vážek a čolci, jediné opatření je na zimu poloviční vypuštění jezírka a jeho zasypání i s lekníny listím z jabloní a zakrytí větvemi a na jaře odstranění toho listí a odstranění poloviny tří ctvrtin vzniklého kalu, zbytek nechávám jako výživu pro lekníny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.227 (?), 17.7.2007 9:22

Dobrý den, vodní želvy jsme dříve také chovali. Moc dobře víme jak dokáží znečistit vodu :( Ale jinak jsou tyto želvy velmi hezké a zajímavé. Ve Vašem případě doporučuji: "Řasožrout" v kombinaci s Zeolagunem. Obojí jsou čistě přírodní minerály s přirozenou schopností účinně čistit vodu. Doporučení - část vložit do filtrace a zbytek vysypat na dno nádrže.

Zeolagun = 100% přírodní zeolitový minerál sopečného původu. Je vysoce porézní, má schopnost na základě výměny iontů absorbovat velké množství látek škodlivých rybám. Zejména se jedná o absorpci NH4 (amoniaku) za iont sodíku Na. Jeden gram zeolitu je schopen odebrat z vody 7 – 14 mg NH4 – amoniaku.

Řasožrout má bakteriocidní vlastnosti - dokáže Vám pomoci rovněž máte-li problém s tzv. kvetoucí vodou. (Kvetoucí voda ... nejedná se o klasické řasy, ale o jednobuněčné organismy podobající se svou stavbou buněk bakteriím.) ---

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika