Průchodky do sudu



K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 178.82 (?)
8.4.2010 19:15
pěkný video, opravdu jsem také myslel, že se to točí rychleji. chci se zeptat, co to máte nasunuto na středové trubce?jak to tam drží a plave na hladině?-to je sítované?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 8.3.2010 13:40

Pokud to bude průchodka s nějkou přírubou, tak Vám to po dotažení sud vytvaruje podle té příruby. Ale záleží to samozřejmě i na síle stěny sudu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 9.3.2010 15:39

No kdyby byla kovova tak bych strach nemel, ale tahle je z plastu a mam strach ze bud strhnu zavit nebo rovnou cela praskne :-), ale vyzkousim to.

Dal se chci zeptat jak resite soupata - existuje na trhu nejake cenove prijatelne reseni?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.31 (?), 9.3.2010 15:40

Můžete napsat jak udelat plovákový spínač

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 9.3.2010 18:49

Plovakovy spinac, do toho bych se doma nepoustel :-) ale je to hodne jednoducha vec - vodotesna krabicka na kabelu ktera plave ve ktere je vodiva kulicka - kdyz je plovak dole - nasuchu tak je kulicka skulena dole mimo kontakty a cerpadlo nejede, jak je vsak hladina vys, tak se plovak zvedne a kulicka se prekuli primo na kontakty a spoji obvod - zapne cerpadlo.

Mknete na net "plovakovy spinac"  stoji to tak 150 kc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 99.51 (?), 1.4.2010 11:34

A to máte ty sudy zakopané hned vedle jezírka nebo jak? že odčerpáváte vodu z filtrace zpět do jezera..?je to jako gravitační čistička?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 31.3.2010 8:16

Tak jsem to vcera zprovoznil, hodne mne prekvapila pomala rotace "odstredivky", samozrejme ta zavisi na prumeru nadrze a vykonu cerpadala. Zapojil sem to na oase optimax 10000 - myslim si ze mohl jet tak na 7000l. Prumer je metr. No chce to to chvilu otestovat co to bude delat - dam zpravu :-), kdyz to nebude uspokojive tak tam napojim i to druhe cerpadlo co mam :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 8.4.2010 10:24

Pridavam video toho vortexu  - je to tedy "uzasne" natoceno ale co se da delat?   Netusite nekdo jaky vyznam ma rychlost toceni? - zvysila by se ucinnost kdybych zvysil rychlost otaceni (vodnim fenem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 178.82 (?), 8.4.2010 19:15
pěkný video, opravdu jsem také myslel, že se to točí rychleji. chci se zeptat, co to máte nasunuto na středové trubce?jak to tam drží a plave na hladině?-to je sítované?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 8.4.2010 21:11

No bohuzel az po akci jsem zjistil ze obycejny vortex je opravdu urceny nejspis pouze pro sani ze dna - je to logicke, ale pred tim mne to nedocvaklo, plovouci necistoty to stredove sani nasaje hned pryc, proto tam rada uzivatelu pridava jakousi nadstavbu ktera supluje sitovou filtraci - ja to mam resene pomoci kbeliku na pradlo na ktery je nalepene polyamidove sito, je hodne jemne tak ho kazdy den musim oplachnout hadici, diky lemu u kbeliku sam plave a hlavne sem ho mel hotovy uz z minulosti tak sem ho jen nasadil, do budoucna tam planuji neco lepsiho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 9.4.2010 10:39

Pustil jste se na dlouhou cestou pokusů, testování, ladění, omylů, úspěchů... Zkuste se podívat na již několikrát zmiňované forum Koiphen. Jsou tam i vortexové filtry včetně různých předfiltrů, myslím, že by Vám to mohlo ušetřit spoustu času. Co se týká rychlosti otáčení, já jsem spíš názoru, že by neměla být až tak velká a to z toho důvodu, aby se nečistota dostala jen do spirálového pohybu (prodloužila se maximálně její dráha ve filtru) a hlavně aby měla čas si sednout. To je princip, že nečistoty těžší než voda se budou usazovat na dně, tedy něco jako sedimentační nádrž. Ta cirkulace je z důvodu omezeného prostoru a z důvodu již výše uvedené délky dráhy. A je také fakt, že nečistoty, které vám plavou na hladině jezírka, budou pravděpodobně plavat i na hladině filtru a pak jako první budou mířit k odtokové díře. Tady se s úspěchem používají screenexové filtry (mikrosíta)

zatím vše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika