přezimování karasů v jezírku



host - 91.178 (?)
16.11.2016 20:34

Mám velmi malé jezírko 100x60cm hloubka přibližně 50cm v něm tři karasy které čeká čtvrtá zima.Jezírko zakryji okenni tabulí a do jednoho rohu ponořím staré akvarijní topné tělísko.Zapínám jen při mrazech.
Karasy jsem měl už dřív a jezírko nezakrýval.Jednou k jaru přišla opravdu velká vánice a v jezírku se utvořila taková sněhová kaše a rybky uhynuly.Od té doby používám kryt.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 212.137 (?), 17.5.2009 18:44

Resim stejny problem, tedy jak prezimovat ryby z jezirka na chalupe. Mam ve sklepe nadrz na 3000l vody, ktera zarucene nezamrzne. Ale jezdim tam v zime jen minimalne. Potrebuji karasi nejakou specialni peci pres zimu, nebo prezimuji v urcite "hybernaci" a neni treba je ani krmit? Mam jim dat do sklepa na zimu nejake rostliny? Je tam temer tma, vadi jim to? Mam nekdo zkusenosti s prezimovanim ryb ve sklepe na chalupe???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 98.74 (?), 20.5.2009 17:33

Zdravím. 3000l by stačit mohlo. Přes zimu se o karasi v podstatě nemusíte starat vůbec. Když klesne teplota vody tuším pod 8°C tak upadají do stavu té "hybernace" a potravu přestávají přijímat. Karasi společně ještě třeba s líny dokáží žít ve vodě, kde je množství kyslíku téměř nulové. Rostliny určitě přes zimu nepotřebují a tma by jim podle mě taky vadit neměla. U nás na chalupě, kde jsme byli přes zimu jenom jednou a zima je tam poměrně krutá, vydrželo 11 karásků pod 15cm tlustým ledem, na kterém byla navíc ještě asi 20cm vrstva sněhu, tudíž žili také ve tmě.

Až na jaře stoupne teplota nad těch 8°C, ryby se začínají pomalu probouzet. Potom je musíte dát zpět do rybníčku a začít je krmit.

Ať se Vám daří! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.46 (?), 31.5.2009 14:48

Zdravím Já kvůli jiným starostem zapomněl 5 červených karásků v koupacím bazénu kde bylo cca30cm vody. promrzlo to naskrz a rybky vesele žijí. ahoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.88 (?), 9.12.2010 22:25

Karas přežije úplně všecko, kromě nemocí a koček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.88 (?), 16.1.2011 1:14

Jo, klidně. Kdyžtak si koupíš jiný. Mě vydržel karas přes dost drsnou zimu i v tom nejmenším plastovým jezírku z Baumaxu, takže musel bejt nějakej čas úplně skleněnej. Když celý, nebo většinu povrchu jezírka přikreješ polystyrenem, tak to nepromrzne a přežijou. Tma jim nevadí, krmit se v zimě nesmí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.40 (?), 4.5.2016 13:12
Já mám třetím rokem jezírko koupené z mallu. Jen225litru... mám tam 6karásku červené i různé, bilocerny, bilocervenonamodraly a pod. Na zimu je dávám do sudu do toho plastového zahradního zeleného do půl naplněného a mám to v šopě. Nakrmim... snad jednou když se otepli. Někdy jim svítim a pouštím kyslík.jen někdy.vzdy přežijí. Nechci aby mi zmrzli. v létě podle potřeby vylovim a vyměním vodu. Podle tepla a zakaleni... Máme i.kocku a sousedka jich má pět. Které chodí ocumovat, ale nikdy nic nechytnou. Rybky nejsou hloupé. Ale je pravda že naše Micka tam asi jednou spadla protože byla totálně.mokra... Teď už jen pozoruje... Dopoledne když v létě péče slunce stínila jsem podle potřeby slunečníkem.mame fontánku a teď jsem jim dala větší filtr z akvária... A vytáhla houbu bylo to denně špinavé tak jen ať jim to dělá vír. Takový co je celý na ponoření... Ten filtr. Mám tam dva košíky s vodními rostlinami... Které také dávám.na zimu do toho sudu.chtela bych větší ale zbytek rodiny tomu není nakloněn. Ráda bych si s někým o jezerech i psala... A vyměnila fotky a sbírala rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.129 (?), 13.11.2016 19:18

Také mám 5 karasů v 4 kubíkách vody, když to tady čtu, nechám tam zamrznout i hladinu, což jsem nikdy nenechal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.253 (?), 14.11.2016 7:04

prospěje jim alespoň kus polystyrenu s dirkou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.178 (?), 16.11.2016 20:34

Mám velmi malé jezírko 100x60cm hloubka přibližně 50cm v něm tři karasy které čeká čtvrtá zima.Jezírko zakryji okenni tabulí a do jednoho rohu ponořím staré akvarijní topné tělísko.Zapínám jen při mrazech.
Karasy jsem měl už dřív a jezírko nezakrýval.Jednou k jaru přišla opravdu velká vánice a v jezírku se utvořila taková sněhová kaše a rybky uhynuly.Od té doby používám kryt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.253 (?), 10.1.2017 13:55
Zdravím, tak jak válčíte s těmi drtivými mrazy? Já vzduchuji v nejmenší hloubce, ale začalo mi to zamrzat, protože kompresor mám venku a bylo -27. Tak jsem dal ke kompresoru ventilátorový ohřívač a do dvou beden na maso proti sobě a celé přikryl starou dekou. Na hladinu jsem dal přepravku na zeleninu a přes to dvě starší prošívané deky. Ke vzduchovacím kamenům jsem dal topení z akvárka a konečně pohoda. Oproti deset centimetrů dírce dnes půl metru díra, to ale mrazy polevily na -7 přes den a v noci -15. Tak ať to všem naši miláčci přežijí bez újmy...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika