Postavit si sám nebo koupit "formu"



host - 235.12 (?)
1.6.2007 6:26
Dobrý den, podívejte se po okolí a zeptejte se na "spokojenost " majitelů těch plastových hotovek a hned budete mít jasno, že fólie je lepší volba.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 184.102 (?), 31.5.2007 16:48, zobrazeno: 11594x
Dobrý den chtěl bych si postavit u altánku jezírko. Nad místem máme dva obří ořechy, takže tam sluníčko moc nesvítí. Nevím jestli by bylo lepší si potavit jezírko z fólie nebo si koupit tu nádržku. díky Radek
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.12 (?), 1.6.2007 6:26
Dobrý den, podívejte se po okolí a zeptejte se na "spokojenost " majitelů těch plastových hotovek a hned budete mít jasno, že fólie je lepší volba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.1 (?), 1.6.2007 7:22

Jám mám plastovou hotovku, jen tu malou 170l. V bahenní zóně 4 druhy rostlin, kolem nich kamínky. Vodní plocha je volná, tam mám ten nejmenší vodotrysk. Jednou za čas do vody kápnu trochu sava, v koncentraci pro čištění pitné vody, tak aby to nevadilo rostlinám.

Tak nevím, v čem bych měl být nespokojený. Voda je bez řas, svůj účel to plní, jsem spokojený. Na menší objemy jen tak na okrasu, cca do 500litrů doporučuji hotovky. Kdo chce chovný rybník a plno leknínů, ať jde do fólie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.12 (?), 1.6.2007 10:38
Jestli vám to vyhovuje, tak jste jeden z mála spokojených, protože znám spoustu opačných zkušeností, asi proto, že jim v tom chcípaly rybky, jak se v mělké plastovce přehřívala voda a většina lidí chce aspoń pro potěchu nějakou barevnou rybku v jezírku bez sava mít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.1 (?), 1.6.2007 11:07
Ryby patří do pořádné vody a ne do malé nádobky. Já jsem chtěl malé jezírko, kam bych dal pro svou potěchu malý vodotrysk a na kraj pár rostlinek. A jsem spokojen. Rybky v malém jezírku týrat nechci, ty skutečně potřebují velký prostor a stín, nebo akvárium. Problém je, že spusta lidí chce všechno, rostlinky, lekníny, ryby, ale už si neuvědomí, že to všechno do málo vody nejde nacpat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.1 (?), 5.6.2007 22:56
Já mám formu na 250 litrů bez ryb a jsem spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
usir - (9), 1.6.2007 9:12
Dobrý den, možná bude lepší forma, ořech má dlouhé kořeny, které by mohly fólii protrhnout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.54 (?), 3.6.2007 15:32
Doporučuji jednoznačně silnou fólii!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.182 (?), 16.12.2007 13:33

Záleží, kolik co od jezírka očekáváte a kolik peněz máte k dispozici. Foliová jezírka jsou podstatně dražší, ale lépe udrží biologickou rovnováhu a co si budeme povídat-vypadají v kompozici přirozeně. Poblíž stromů dejte přednost plastu, kořeny by mohly fólii časem protrhat. Co se týče rybek, závisí na druhu. My jsme měli v začátku dokonce po 5 barevných karáscích v provizorním jezírku i s leknínem (na 2/3 uřízlý sud, zapuštěný na stinném místě do země) a v pohodě přežily sezonu. Na zimu je dáváme do sudu do sklepa a na jaře do jezírka vrátíme. Samozřejmě koi kapři a závojnatky jdou náročnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.230 (?), 20.1.2008 17:52

Dobrý den, chtěla bych si vybudovat raději fóliové jezírko, ale mám dva psy, kteří mi do stávajícího vybetonovaného jezírka chodí pít a čas od času se v něm vyráchají, takže mám strach, že mi fólii protrhnou, je na trhu nějaká opravdu hodně odolná fólie, která by odolala psím drápům? Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika