Jak vyčistit koupací jezírko?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
hcrevize - (21) - 64.2 (?) 
31.5.2010 13:57

Opět děkuji za rychlou reakci.

Voda dosahoje téměř k hornímu okraji filtračních molitanů. Raději přikládám foto.

Naposledním foto je vpravo pod vodou vidět nádoby se zeolitem.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 31.5.2010 14:14

To je ještě dobré, klidně to nechejte vystoupat i výše, na dvě čerpadla je to zcela v normě. Ty houby vypadají jako nové,  jen pro zajímavost, takhle vypadají houby, jejichž stav ještě není důvodem k vyčištění

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 31.5.2010 14:19

Díky!

O víkendu jsme je dost důkladně vyčistili, měli sme je všechny venku.

Po vyčištění jsem ještě přidal do čističky a jezírka čistící bakterie.

Počkám tedy týden až nastartují bakterie a cca ve středu zapnu také UV lampu. Dám vědět jak to všechno dopadlo.

Ještě jednou díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 218.253 (?), 31.5.2010 21:26

Stav který popisujete dle mého úzce souvisí s poměrně rozsáhlými dešťovými přeháňkami a zároveň kvete hodně keřů, stromů. Pokud je jezírko na nějaké okrasné zahradě, tak je spad pylů poměrně rozsáhlý, tak že biologická filtrace prostě nestíhá. Osobně bych ve Vašem případě filtroval, filtroval, filtroval

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 1.6.2010 17:47

Filtruju, filtruju, filtruju, zatím ale žádná změna. Čistička je celkem čistá viz obrázky výše. Ale voda pořád stejná, zítra zapnu UV lampu ještě mi dnes dorazil nový zeolit, tak ho v čističce vyměním, tak uvídíme co se do týdně bude dít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 8.6.2010 10:27

Tak dnes po týdnu žádná změna. Ještě vyměněn zeolit v čističce. Voda kalná, není vidět více než 1m. Ještě mě napadlo, že sem asi před měsícem hnojil trávník Cereritem, po vydatných deštích se asi část toho hnojiva mohla dostat se srážkami do jezera. Nevíte někdo co s tím? Mám to vypustit a dát novou vodu? (do oho se mi moc nechce přici jen 55 kubíků...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 8.6.2010 10:44

Naše jezírko, kdysi koncipované jako koupací  ale ke 40cm pstruhům už nikdo nechce  teď vypadá už jako rybník brčálník. Nemáme tam žádné čističky filtry ani nic podobné. Je průtočné. Horní spadané nečistoty odtékaly, ale teď už odtok zarostl rostlinama a ty to zachatávají a nepouští pryč. Budu to muset nějak dovymyslet. Deště tomu ještě přidali, ano, přitekla voda nasycená zeminou a nejspíš i hnojivy. Mám jenom dotaz na zeolit - k čemu se v jezírku používá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 8.6.2010 11:16

Zeolit má mnoho výhod oproti písku - ať už jeho struktůra, která umožněji lepší čištěné nebo jeho složení, ktere zbavuje vodu těžkých kovů a jiných nežádoucích látek. Je tedy dvojím pomocníkem jelikož funguje jako makro-filtrace i mikro-filtrace!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 8.6.2010 12:06

Na zeolit jsem se ptala z důvodu, jestli by bylo dobré, prospěšné či dokonce potřebné, dát do jezírka alespoň několik zeolitových kamenů. Jinak už je hotové, mělčiny už jsou vysypané kačírkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.106 (?), 10.6.2010 7:49
Konvalinko, nemělo by to vůbec žádný účinek ani význam. Fakticky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika