Příspěvky uživatele - hcrevize

Zelená voda, 7.7.2010 Obsahuje fotku
Dle vaší rady jsem nasypal startovací bakterie do jezírka 1/2 a do čističky 1/2. V čističce vyměměn zeolith, vyměněny UV zářivky za nové. 3 dny sem nechal vypnutou UV lampu po aplikaci startovacích bakterií. Nyní je to asi 5 dní a voda je pořád... celý příspěvek >
Zelená voda, 2.7.2010
Díky za reakci, vyzkouším. Filtr, čerpadla UV lampa a vzduchování běží neustále nevypínám je vůbec. Dám vědět jak to dopadlo.
Zelená voda, 30.6.2010
Děkuji. Převýšení které překonávají čerpadla je cca 2m. Máte na mysli startovací bakterie? Můžete prosím doporučit značku, výrobce... Dálal sem tyto bakterie: Microbe-lift Super start filter, 1l bakterie Je možné je použít? Nebo musí být v sypké... celý příspěvek >
Zelená voda, 29.6.2010
Zelenat to začlo nejdříve na kamenech a potom ve vodě (během cca 2 dnů) asi týden po napuštění. Ryby ani rostliny v jezírku nemám. K těm čerpadlům: Jedno čerpadlo čerpá ze skimru přímo do čističky, druhé ze dna nádrže přes UV lampu do čističky.... celý příspěvek >
Zelená voda, 28.6.2010
Ryby ani rostliny v jezírku nemám. Ale jak říkám takto to gungovalo asi 2,5 roku celkem bez problémů, Najednou asi před 4 týdny se zakalila-zezelenala voda a nešlo s tím nic udělat. Po vypoštění vyčištění byla voda týden křišťálová no a najdnou běhen... celý příspěvek >
Zelená voda, 28.6.2010
Prosím o radu zdejší odborníky. Měl sem vypuštěné jezero cca 37 kubíků, kůli špatné kvalitě vody-zelená jek hrachová polévka. Vše vyčištěno, filtr, jezírku, vystříkáno vapkou, nové UV lampy. Znovu napuštěno z vodovodu. Voda super čistá, průzračná...... celý příspěvek >
Jak vyčistit koupací jezírko?, 8.6.2010
Zeolit má mnoho výhod oproti písku - ať už jeho struktůra, která umožněji lepší čištěné nebo jeho složení, ktere zbavuje vodu těžkých kovů a jiných nežádoucích látek. Je tedy dvojím pomocníkem jelikož funguje jako makro-filtrace i mikro-filtrace!
Jak vyčistit koupací jezírko?, 8.6.2010
Tak dnes po týdnu žádná změna. Ještě vyměněn zeolit v čističce. Voda kalná, není vidět více než 1m. Ještě mě napadlo, že sem asi před měsícem hnojil trávník Cereritem, po vydatných deštích se asi část toho hnojiva mohla dostat se srážkami do jezera.... celý příspěvek >
Jak vyčistit koupací jezírko?, 1.6.2010
Filtruju, filtruju, filtruju, zatím ale žádná změna. Čistička je celkem čistá viz obrázky výše. Ale voda pořád stejná, zítra zapnu UV lampu ještě mi dnes dorazil nový zeolit, tak ho v čističce vyměním, tak uvídíme co se do týdně bude dít.
Jak vyčistit koupací jezírko?, 31.5.2010
Díky! O víkendu jsme je dost důkladně vyčistili, měli sme je všechny venku. Po vyčištění jsem ještě přidal do čističky a jezírka čistící bakterie. Počkám tedy týden až nastartují bakterie a cca ve středu zapnu také UV lampu. Dám vědět jak to... celý příspěvek >
Jak vyčistit koupací jezírko?, 31.5.2010 Obsahuje fotku
Opět děkuji za rychlou reakci. Voda dosahoje téměř k hornímu okraji filtračních molitanů. Raději přikládám foto. Naposledním foto je vpravo pod vodou vidět nádoby se zeolitem.
Jak vyčistit koupací jezírko?, 31.5.2010
Děkuji za reakci. Myslím že průtok UV lampou je nastven správně na 12000-16000l/hodinu, jedno čerpadlo dává 16000l/hodinu. UV lampa je zapojena pouze na jedno čerpadlo tedy je to správně. Druhé čerpadlo není zapojeno přes UV lampu, jak už sem psal... celý příspěvek >
Jak vyčistit koupací jezírko?, 31.5.2010
Čistička je po těch třech dnech docela špinavá, proto ji čístím-vymačnám několikrát molitany a vypustím. Typ čističky z hlavy přesně nevím, musel bych to hohledat v papírech. Průtok nastaven na 12000-16000l/za hodinu. Takto to již bylo zapojeno... celý příspěvek >
Jak vyčistit koupací jezírko?, 31.5.2010
Zeolit je součástí čističky Oase. Už ho tam mám přes 2 roky. Mám objednaný nový tento týden dorazí, tak ho tam dám. Uvidíme jestli to zabere.
Jak vyčistit koupací jezírko?, 30.5.2010
Filtrace a UV lampa běží neustále 24 hodin denně. Čističku čistím kažé cca 3 dny, síťkou sbírám nečistoty na hladině + další sbírá skimmer. Už nevím co dělat víc... Příjde mi to nekonečná práce. Řasa nebo co to je patrně přirůstá rychleji než to... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika