Okysličovadlo



host - 61.106 (?)
2.9.2011 8:04

Ukotvený větrník na hladině by mírně ponořenými lopatkami hladinu čeřil, nebo i kombinace vrtule nad hladinou s převodem na rotaci "míchadla" pod hladinou dá vodu do pohybu.  Realizace pro zručného kutila. Pravdou je, že nemusí být denně vítr. Pak by se dala využít i fotovoltaika, ale s nepřerybněným jezírkem co má dostatek flóry si netřeba dělat starosti.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 96.10 (?), 17.8.2011 0:15, zobrazeno: 50319x

Mám jezírko zhruba 40x20m přítok žádný.Bohužel nemám přístup k elektrice.Je nějaká možnost provzdušnovat jezírko bez pomoci el. energie??Našel jsem nějaké informace že by to mohlo jít pomocí nádoby naplněné peroxidem vodíku se které se postupně kyslík uvolnuje máte s tímhle nebo s něčím podobným někdo zkušenosti??Jde mi hlavně o to aby mi nepomřela přez léto obsádka ryb přecejenom orobinec a déšt to okysličovat nestíhá, za každou radu předem děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.233 (?), 18.8.2011 10:19

Nevím jak často se k jezírku dostanete, ale kdysy se používala duše z auta nebo větší nafoukaná vzduchem a se škrtítkem na hadičce, v podstatě je ideální rezerva z auta dá se nafoukat na dost vysoký tlak a nějaký čas to vydrží, nebo lahev s kyslíkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.10 (?), 25.8.2011 0:56

Děkuji za odpověd ta rezerva by fungovala na převoz ryb, ale moc nevěřím tomu že by dokázala provzdušnit aspon trochu rybníček cca 1000m3

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.233 (?), 25.8.2011 9:11

To asi záleží kolik by jste jich tam měli, ale myslím že dokáž při přiškrcení fungovat cca týden takže by to mohlo stát za vyzkoušení a nebo zkusit tlakovou lahev s kyslíkem. Bez elektřiny je to těžší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 26.8.2011 13:56

Když si koupíte jen karasovité ryby (schubunkin, zlatý, kometa, závojnatka), tak nemusíte kyslík vůbec řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.10 (?), 29.8.2011 19:26

Nebudu tam mít okrasné ryby ale klasické rybniční, štika kapr lín amur a karasy a střevle a nějací ti kapříci už tam jsou...

 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.4 (?), 30.8.2011 7:16
láhev s kyslíkem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.106 (?), 2.9.2011 8:04

Ukotvený větrník na hladině by mírně ponořenými lopatkami hladinu čeřil, nebo i kombinace vrtule nad hladinou s převodem na rotaci "míchadla" pod hladinou dá vodu do pohybu.  Realizace pro zručného kutila. Pravdou je, že nemusí být denně vítr. Pak by se dala využít i fotovoltaika, ale s nepřerybněným jezírkem co má dostatek flóry si netřeba dělat starosti.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.10 (?), 3.9.2011 0:12

No přesně tak nějaké jednoduché řešení jako je např. ten větrník... Máte s něčím podobným zkušenost nebo plánek-fotku??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 75.210 (?), 5.10.2011 11:20

Já měl také tento problém a vyřešil jsem ho jednoduše a to nákupem solární panelu s čerpadle. Stačilo mi 1500,-kč a mám klid. Jen jsem musel čerpadlo obložit hrubým molitanem, aby ch jej nemusel tak často čistit :-) Prostě ráno když vyleze slunce vodotrysk pomalu na bírá na síle a celý den se okysličuje voda zadarmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika