Nemoc



márabedřich - (34) - 252.26 (?)
19.8.2012 13:31

Zdravím všechny a prosím o radu.

Koi na obrázku má asi nějaký problém. Od jara se stále "nafukuje", ze začátku jsem si myslel, že jen dobře prosperuje. Je to nenažraný vepř, stále při chuti. V poslední době ale jeho tvar už není v pořádku. Mám obavu, aby dožil zimy.

Současný stav: kapr velmy intezivně přijímá potravu, nemá viditelné potíže, začíná být mírně neohrabaný. Má nafouklé břicho, nemá problém na šupinách, oči nejsou vypouklé.

Kapřík není žádný výstavní kus, ale je v jezírku největší a pokud se dá léčit, rozhodně bych o něj nechtěl přijít. Ostatní ryby jsou v pohodě. Neměřím hodnoty vody,  

nemocný koi ??
nemocný koi ??

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 202.21 (?), 11.6.2012 16:58

Zdravím, ošklivé červené fleky na rybách zcela zmizely.Tablety zabrali skvěle, ryby jsou v pohodě.Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.9 (?), 13.6.2012 16:51

Taky zdravim já sice u ryb ještě mám fleky ale ryby už neumíraj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.224 (?), 19.8.2012 12:51

zdravim.kazde jaro v puli kvetna kupuji na 10 kubiku vody v jezirku 12 ks MULTI-MEDIKAL.jako prevenci pred plisnemi.nic jineho si nenechte vnutit.takto to delam jiz 10let.ryby se maji skvele.musite mit ale pustene cerpadlo aby se voda provzdusnovala.vladka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.224 (?), 19.8.2012 12:55

jeste muj prispevek.v rybniku se mi objevily cervene msice vodni.nevim kde se tam vzali.ale asi jsou jedlí.poter se muze umlatit.vladka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
márabedřich - (34) - 252.26 (?), 19.8.2012 13:31

Zdravím všechny a prosím o radu.

Koi na obrázku má asi nějaký problém. Od jara se stále "nafukuje", ze začátku jsem si myslel, že jen dobře prosperuje. Je to nenažraný vepř, stále při chuti. V poslední době ale jeho tvar už není v pořádku. Mám obavu, aby dožil zimy.

Současný stav: kapr velmy intezivně přijímá potravu, nemá viditelné potíže, začíná být mírně neohrabaný. Má nafouklé břicho, nemá problém na šupinách, oči nejsou vypouklé.

Kapřík není žádný výstavní kus, ale je v jezírku největší a pokud se dá léčit, rozhodně bych o něj nechtěl přijít. Ostatní ryby jsou v pohodě. Neměřím hodnoty vody,  

nemocný koi ??
nemocný koi ??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 19.8.2012 14:37

Řekl bych, že to bude rakovinové bujení, které se objevuje u starších takzvaně generačních ryb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
márabedřich - (34) - 252.26 (?), 22.11.2012 19:36

Tak jsem kapříka musel utratit, (nechtěl jsem čekat, až bude břichem vzhůru pod ledem). Pokud to někoho zajímá, ano, bylo to rakovinné bujení v tom nejhorším stádiu. Pochopitelně, jako rybář, jsem provedl amatérskou pitvu, mám z toho i pár nechutných obrázků, které tu rozhodně nechci prezentovat. Nyní mě mrzí, že jsem rybu neutratil dříve. Délka kapra 60 cm, nevážil jsem. 

Snažím se krmit kvalitní krmivo, tedy usuzuji podle ceny. Zajímalo by mě, kde se ty "sračky" tedy berou. Mám tušení, že proti tomuhle by asi nepomohl sebelepší zákrok. V přírodě jsem se s tím zatím nesetkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 22.11.2012 23:14

Letos jsem stejným způsobem přišel také o krásného a asi tak stejně velkého kapra. Jak jsem zjistil, nejspíš to bude tím, že velké a dospělé ryby nedokážou vstřebat staré jikry po nemožnosti vytřít se. Mlíčňákům se to asi moc nestává.
Ten můj měl v sobě dva nádory velké jako tenisáky s vizáží lojové koule pro ptáky.
Musím na jaře přikoupit další vytírací kartáče. Jeden prostě nestačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
márabedřich - (34) - 252.26 (?), 23.11.2012 19:33

Popis nádoru perfektně sedí, pouze rozdíl v počtu (4 velké ) a asi dalších deset malých.

Kartáče jsem dával na jaře, v počtu tři. Dokonce se něco třelo. Jikry, které jsem z kartáčů setřepal do potůčku, se líhly všechny, 8 karasů a jeden koi. Byl to můj první odchov. Bohužel, ten velký kus k sobě neměl asi rovnocenného partnera. Uvažuji, jestli by nebylo lepší " pomoct " s umělým výtěrem 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 25.11.2012 1:07

Obávám se, že umělý výtěr v amatérských podmínkách téměř nepřipadá v úvahu. Porfíci si k tomu pomáhají kromě jiného i hormonální přípravou a to už je třeba pro mě zcela out.
Můj vytírací kartáč dal život desítkám karasů a pěti zlatým jesenům, ale většina z těch karasů skončila nejspíš v žaludku mých šesti úhořů. Fajn, to jsem chtěl, ale kapři nic. Radši mají nádory, než aby harašili. Asi jim to nepřipadá košer, nebo co.
Přikoupím kartáče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika