Návrh jezírka



host - 16.180 (?)
10.4.2011 9:09

Ano, jsem tu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 16.180 (?), 20.3.2011 22:48, zobrazeno: 10700x

Zdravim,

planuju předělat stávající jezírko (na obrázku obdélník), protože toho už mám dost, věčně je špinavé, ekologická rovnováha se tam dá špatně udělat, málo mělčin pro rostliny, prudké stěny atd... Rozhodl jsem se předělat letos celé jezírko a zvětšit asi 3x. Nechci ale zas něco pokazit a tak bych prosil o radu, jak udělat jezírko, myslím tím, jaký má být sklon stěn, zda mám okolo celého jezírka udělat nějakou mělkou zónu, jaké různé hloubky zvolit atd. Mám v plánu udělat kořenovou čističku, myslel jsem si, že by šlo udělat vlevo nahoře, byla by alespoň 4m2 velká, je to malé? Mám v plánu pod kořenovou čištičku vložit drenážní trubky a ty by byly svedeny do nějaké nádoby, kde by bylo čerpadlo (8500l nejspíš), které by hnalo vodu na druhou stranu jezírka. Je to zatím plán pouze v hlavě a nerad bych něco pokazil. Za pomoc budu vděčný.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Meeeda1 - (37) - 92.74 (?), 10.4.2011 0:01

Cau ted stavim jezirko... si tu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.180 (?), 10.4.2011 9:09

Ano, jsem tu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Meeeda1 - (37) - 92.74 (?), 10.4.2011 10:30

ty steny snad 60 stupnu, ja bych vsude melkou zonu nedelal nemas zas tak velky jezirko aby si moch mit plno ruznych hloubek, korenova filtrace to bude zalezet hlavne na poctu ryb ne? jj peknej planek na jezirko


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 7.5.2011 0:05

Ahoj. Teď jsem si toho tady všiml a myslím, že se snažíš o něco podobného, co mám já od loňska. Jestli chceš, přijeď se podívat, nebo se mrkni na můj web.
Kořenovka mi zatím funguje, i když si začínám myslet, že se asi časem nevyhnu výrobě nějakého klasického filtru hlavně kvůli nečistotě na hladině a s tím spojenou možnou nutností použití skimeru. Zatím se mi to daří udržovat v čistotě s malýmy výkyvy, způsobenými jednobuněčnou řasou. To ale vadí jen mě, ne rybám.
Tu kořenovku udělej co největší. Ona sama to neufiltruje, to ti musím sdělit z vlastní zkušenosti, ale pestrost vodních rostlin je vizuálně velmi estetická. Pravidelným odkalováním dna a jarním nasazením užitečných bakterií se to dá udržet docela čisté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika