Minimální výše hladiny v bubnovém filtru



host - 12.207 (?)
19.7.2019 19:50

Děkuji za překlad. Tady na tomto videu to vylepšije přídavným rámečkem z makrolonu.

Nemá tam ale záběr zda síto vkládá mezi gumu a makrolonový rámeček. Možná to říká. Pusťte si to a Váš poslech co říká. Děkuji. Když jsem byl v loni v Chorvatsku na Viru tak jsem na pláži brouzdal na netu a byl vděčný za forum jezírka. Je tu největší know how ze všech českých webů. Jedině co mne zaráží, že to všude jede neuvěřitelně pomalu. Když Vás živí němčina SAP náhodou neznáte?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 14.138 (?), 3.6.2019 11:37

Díky za upozornění pane Hrkale, budu to hlídat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.23 (?), 3.6.2019 16:08

Mahimální průtok u tohotu bubnového filtru je 25.000 l/h. Úzké průtokové místo bude mít ve výstupu z tohoto filtru do biologické filtrace. Tám mu to zřejmě zabrzdila ta šachtice pro UV lampu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 18.34 (?), 3.6.2019 21:53

Není nic snazšího než to vyzkoušet. Vezměte kus 50-kové hadice,  zavodněte jí a přehoďte jim přes hranu bubnu - jako když samotíží vypouští akvaristé vodu z akvária - a pusťte jí na úroveň  hladiny biologické filtrace. Nějaký ten hodinový kubík tímhle průměrem proteče, a pokud uvidíte změnu k lepšímu na celkovém čerpaném objemu, tak by to mohal být cesta. Že část vody nepůjde skrz lampu by mi nechávalo zcela v klidu...:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.138 (?), 17.7.2019 15:01

Tak po dvouměsíčním spokojeném provozu začlo praskat síto...

Stejně jak je vidět na YouTube v příspěvcích...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.207 (?), 17.7.2019 22:39

Jedná se o bubnový filtr Aqua Forte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.138 (?), 18.7.2019 10:38

Ano.

jak se vrátím z dovolené, budu muset koupit a vyměnit.

Ty čínský kluci to do těch gumových rámečků zapekli jen do kraje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.207 (?), 18.7.2019 22:28

Když umíte německy tak se mrkněte ma youtube jak to řeší, Škoda, že na videu kecá německy a neukazuje jak to řeší. Děkuji za Váš výklad jak to opravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.138 (?), 19.7.2019 13:45

S němčinou problém nemám, živí mě.:)

Není tam ale třeba moc rozumět. Oni to tam mění za nylonové, nebo nerezové síto. Z gumové podložky vyříznou zbytek starého síta, nové vystřihnou ve velikosti obou rámečků, vloží do prolisu v bubnu, tu gumu ze starého síta na to přiloží, na to pak rámeček a oba přišroubují.

Celkem snadné řešení. Já jen uvažuji, že zkusím dát místo 60 mikronů 80. Nevím, jestli se to projeví na horší kvalitě vody za filtrem, ale při 60 mikronech je celkem velká spotřeba vody a tedy následné dopouštění i pomalejší průtok filtrem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.207 (?), 19.7.2019 19:50

Děkuji za překlad. Tady na tomto videu to vylepšije přídavným rámečkem z makrolonu.

Nemá tam ale záběr zda síto vkládá mezi gumu a makrolonový rámeček. Možná to říká. Pusťte si to a Váš poslech co říká. Děkuji. Když jsem byl v loni v Chorvatsku na Viru tak jsem na pláži brouzdal na netu a byl vděčný za forum jezírka. Je tu největší know how ze všech českých webů. Jedině co mne zaráží, že to všude jede neuvěřitelně pomalu. Když Vás živí němčina SAP náhodou neznáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.138 (?), 29.7.2019 12:28

Byl jsem na dovolené, omlouvám se.

ve chvíli, kdy popisuje jak to tam dal hrozně drmolí, není mu moc rozumět, ale říká tam něco o lepení, jen mi z toho není také jasné co k čemu. Bohužel.

Ptáte se na program SAP?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika