Levná filtrace pro malá jezírka (do 1 kubiku)



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?)
11.5.2008 19:13

Do nádrže 1000 litrů bych svým zákzaníkům ani filtraci nedoporučil - nemá to totiž smysl. Stačí laciné čerpadlo o relativně malém výkonu pro prokysličení vody, a nechat trvale běžet. Částečnou výměnou vody (pár konví na zálivku) dosáhnete překvapivě dobrých výsledků, když se začne voda kazit. Kupovat fitlr, který nádrž udrží čistou, je sice možné, ale při tomto objemu ne příliš racionální řešení :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 187.62 (?), 11.5.2008 11:15, zobrazeno: 13333x

Všechny zdravím, po dlouhé době tu mám trošku kutilský nápad :) pro moje malé okrasné jezírko s objemem zřejmě do 1 kubiku, jsem ted mel problem s kalem. Pridali jsme tam velke mnozstvi ryb, pro ktere momentalne buduji jezirko velke asi 15 m3, ale k veci, napadlo mě zkusit vyuzit mini cerpadelko, ktere v okrasnem jezirku nyni je (jedna se o sunku asi za 300,-) :) takze jak na to.

1) kvetinac, dost velky a hluboky (sani meho cerpadelka je zespodu, tudiz by melo byt cerpadlo nejvys)
2) napln, ja jsem pouzil dole molitanovou houbu a nad ní pak asi 4-5 cm vrstvu zeolitu.

voilá je hotovo, tato "filtrace" mi pomohla toto male jezirko vycistit do naprosto pruzracne vody behem par hodin. (Upozornuji nejednalo se o znecisteni rasou, ale zvirenym kalem)

Doufam, ze mi ted nekdo nerekne, co si to dovoluji sem psat a tak dale :) napadlo me, ze by se nekomu muj napad mohl hodit.

a jeste jednou upozornuji neco podobneho je vhodne tak pro malicka jezirka ;)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 11.5.2008 19:13

Do nádrže 1000 litrů bych svým zákzaníkům ani filtraci nedoporučil - nemá to totiž smysl. Stačí laciné čerpadlo o relativně malém výkonu pro prokysličení vody, a nechat trvale běžet. Částečnou výměnou vody (pár konví na zálivku) dosáhnete překvapivě dobrých výsledků, když se začne voda kazit. Kupovat fitlr, který nádrž udrží čistou, je sice možné, ale při tomto objemu ne příliš racionální řešení :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.62 (?), 11.5.2008 19:46

No já tohle řešil hlavně proto, že tam teď mám více ryb (dočasně) proto ten zeolit a napadlo mě to prostě zkusit :-) náklady jsou nějakých 70 korun, včetně toho květináče ve kterém to stojí :-) tak jsem se chtěl o nápad podělit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.250 (?), 12.5.2008 15:53

Vy jste ale koumák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.62 (?), 12.5.2008 20:07

tak teď nevím... to je ironie či nikoli? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.130 (?), 9.6.2008 17:19

Tedy, na mě je tento popis dost složitý. Mam malé jezírko, výlisek 300 l a na dotazy v různých prodejnách názory že mi jde hlava kolem. Dal jsem napřed molitanový filtr se vzduchovadlem, účinek byl poznat ale vzduchovadlu se protrhla membrána po 10 dnech a reklamace bude trvat měsíc, ryby asi chcípnou. Tak bych uvítal podrobnější popis tohoto filtru s případným nákresem klidně tužkou. A doporučení jak co možná levně ale dobře filtrovat. Jsem ochoten i koupit dražší filtr ale aby to mělo cenu. Poradí někdo? JChval@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.62 (?), 9.6.2008 17:31

no ono do 300l je to dost zbytecne, dejte tam nejakou mensi fontanku a cas od casu vymente tretinu vody, nebo i mene...

Mensi fontanka se vam zaroven postara i o vzduchovani, jeji proud, ktery dopada do vody strhava do vody kyslik a tim ji tedy provzdusnuje :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
solenza - (14) - 28.178 (?), 14.6.2008 22:31
Já používám pro koloběh vody pračkové čerpadlo. Pro ovládaní čerpadla používám infraspínač nastavený na nejvyšší citlivost na spínaní při max. intenzitě světla (spíná přes den i v noci) a nastaven na max čas (u použitého typu asi 6 min.)
Čerpadlo
Čerpadlo
Čerpadlová šachta
Čerpadlová šachta
Infraspínač
Infraspínač
Infraspínač 2
Infraspínač 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 16.6.2008 7:18

Neni to hazard, mate tam chranic?   Kdyz vyskoci, nebo praskne jedna z hadic tak Vam zatopi tech 230V, navic prackove cerpadla, ktere jsem videl nemaji kvalitni loziska, protoze jsou staveny na kratkodoby provoz, obavam se, ze pri dlouhodobem provozu se vychodi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.238 (?), 16.6.2008 8:59

lacna filtracia je aj lacne cerpadlo. Lacne cerpadlo je take, ktore ma malu spotrebu vzhladom na vykon. Podiel napr. prietok/elektricky prikon vo W. Neviem, ci toto je pripad prackoveho cerpadla. Cerpadla komercne na jazierka maju tutop vlastnost. Porovnajte s niektorymi kalovymi cerpadlami. Dalsou vecou je, ci prackove cerpadlo vydrzi. Komercne cerpadla su napriklad chladene vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika