Kompresory, vzduchování - výkon, cena, hlučnost



host - 216.89 (?)
18.7.2016 8:54

Dobrý den, mám Aqua Oxy 2000 (30l/min) a jede pomalu třetím rokem v kuse, hlučnost minimální! Pak mám i pístovou Haileu (60l/min) a ta opravdu "řve", cca 61dB! Ta běží jen přes léto-sezónu, ovšem dá se také napojit na více vzduchovacích kamenů-má takový adaptér (hrábě) s několika kolíky na napojení hadiček! Osobně bych šel ale do Aqua Oxy! Mám s ní dobré zkušenosti (letité) a lze ji bezproblémově umístit i ven na děšť! A ještě má spotřebu o 5W lepší.

PS: Ještě jeden poznatek Hailea má být 2x tak lepší než Aqua Oxy... ovšem při délce (můj případ) hadiček 20-25m je mnohem lepší-silnější Aqua Oxy - zkoušeno ve stejné hloubce vzduchovacího kamene a při stejné délce hadičky! Prostě Aqua Oxy bublá snad jednou tak více! Sám si to nedovedu vysvětlit, ale je to tak!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 5.7.2016 11:28, zobrazeno: 13012x

pěkný den, zajímalo by mne, kdo máte zkušenost s pístovým kompresorem a membránovým, zaskočila mě cena a výkon oproti hlučnosti. U pístového píší 60dB, což odpovídá hlasitému hovoru nebo hlasité televizi.Prosím podělte se co se týče hluku pístového kompresoru a co se týče životnosti, zda vydrží v kuse jet třeba rok.Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 5.7.2016 11:44
Pro upřesnění jde o Aqua Oxy 2000,Hailea ACO 318, pístový kompresor, 60 litrů/min, AirPump Airtech 70 l budget SET, 70 l/min Nejvíce mě láká Aqua, má dva vývody, jeden bych dal do jezírka a druhým provzdušňoval filtraci, víčka z petek a husí krky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.89 (?), 18.7.2016 8:54

Dobrý den, mám Aqua Oxy 2000 (30l/min) a jede pomalu třetím rokem v kuse, hlučnost minimální! Pak mám i pístovou Haileu (60l/min) a ta opravdu "řve", cca 61dB! Ta běží jen přes léto-sezónu, ovšem dá se také napojit na více vzduchovacích kamenů-má takový adaptér (hrábě) s několika kolíky na napojení hadiček! Osobně bych šel ale do Aqua Oxy! Mám s ní dobré zkušenosti (letité) a lze ji bezproblémově umístit i ven na děšť! A ještě má spotřebu o 5W lepší.

PS: Ještě jeden poznatek Hailea má být 2x tak lepší než Aqua Oxy... ovšem při délce (můj případ) hadiček 20-25m je mnohem lepší-silnější Aqua Oxy - zkoušeno ve stejné hloubce vzduchovacího kamene a při stejné délce hadičky! Prostě Aqua Oxy bublá snad jednou tak více! Sám si to nedovedu vysvětlit, ale je to tak!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 18.7.2016 19:10
Díky za reakci, jsem pro Aqua :D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 5.8.2016 17:11

Pěkný den, tak jsem zakoupil Aqua 2000,zatím jsem spokojen. Mám dotaz, jaké používáte hadičky a od kud taháte vzduch? Venku vedle jezírka je 30 st.C a zvažuji natáhnout vzduch ze sklepa, kde je studeno. Z prostoru od jezírka budu vodu spíše ohřívat, ze sklepa snad něco i ochladí, jaké máte zkušenosti.Taháte vzduch z chladnějších prostor a jaké hadičky?Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika