Komáři - žáby



host - 169.30 (?)
8.6.2008 11:55

Na komáry stačí spolehlivě rybičky, podle velikosti jezírka vyberete druh, počet a velikost. Levné a spolehlivé a nemusí to být nic extra ušlechtilého a drahého. V podstatě Vám poradí ale i obstará každý rybář, pár plotiček, ježdíků nebo okounů když už nebudete chtít nic extra.Pokud jde o žáby tak se prostě poohlédněte po okolí co se tam vyskytuje. Pokud tam někde něco je tak se to jistrě přistěhuje. Bohužel ale dnes je žába zpravidla touhou než problémem. Já "vlastním" dvě žabičky co se ke mně přestěhovaly. Jsem pro to velice rád. Navíc je jedna z nich jistě princezna ale protože nevím která zatím jsem je nelíbal (ona by se potom ta druhá třeba na mně naštvala a šla jinam)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 169.30 (?), 8.6.2008 11:55

Na komáry stačí spolehlivě rybičky, podle velikosti jezírka vyberete druh, počet a velikost. Levné a spolehlivé a nemusí to být nic extra ušlechtilého a drahého. V podstatě Vám poradí ale i obstará každý rybář, pár plotiček, ježdíků nebo okounů když už nebudete chtít nic extra.Pokud jde o žáby tak se prostě poohlédněte po okolí co se tam vyskytuje. Pokud tam někde něco je tak se to jistrě přistěhuje. Bohužel ale dnes je žába zpravidla touhou než problémem. Já "vlastním" dvě žabičky co se ke mně přestěhovaly. Jsem pro to velice rád. Navíc je jedna z nich jistě princezna ale protože nevím která zatím jsem je nelíbal (ona by se potom ta druhá třeba na mně naštvala a šla jinam)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.137 (?), 6.7.2008 16:46

Mam spatnou zkusenost se zabama kdyz jsem mel v jezirku asi 5 zab a za tyden zmizeli. nevedel jsem kam ale na dalsi den zacla aji vyrazne klesat hladina a kdyz jsem zjistil proc klesa hladina bylo mi jasne kam zmizeli zabky asi 500 metru od zahrady je komin na kterem ziji 2 capi a ti mi svymi krasnymi zobaky me okradli o vsechny zaby ale naštesti se jim nepodarilo ulovit aji ryby nebo spise jsou na ne moc velke a udelali mi do jezirka tolik dir ze jsem musel plachtu menit tak nedoporucuju mit zabky v jezirku s folie. mejte se Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.205 (?), 17.7.2008 13:52

Tato zkušenost jasně ukazuje, že přírodě se poroučet nedá. JITa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 22.7.2008 1:36

Já si nejsem jistý, jak moc dokáží žáby snížit počet komárů. Dospělé žáby loví hmyz ze vzduchu, když lítá těsně na povrchem, zatímco komáři, pokud je jich hodně, létají v hejnech jeden dva metry vysoko. To spíše by měli komáry likvidovat netopýři.  A larvy žab, pulci se většinou živí rostlinami.

Co se týká přilákání žab, žáby údajně vždy chodí klást vajíčka tam, kde se vylíhly jako pulci.  Pokud tedy jezírko už v dubnu normálně funguje, nepoužívají se v něm nějaké chemikálie, žáby jsou na to citlivé, je nejlepší řešení přenést tam v dubnu žabí vajíčka odněkud z přírody. Je to sice činnost na rozhraní zákona, ale pokud žáby v jezírku odchováte, získá příroda další nádrž, ve které se budou tito žádoucí obojživelníci vyskytovat. Jen musí být v okolí nějaká vlhčí plocha nehoblovaná každý týden sekačkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.252 (?), 27.7.2008 21:17

Já mám v jezírku (cca 100m2 ) 4 pstruhy a věřte nebo ne, v jezírku není jediná pijavice, potápník,komáří larva natož pulec, žábu sem zatím u jezírka neviděl :-) (dobré jsou i ostroretky a okouni)

Petr  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 138.210 (?), 27.7.2008 22:19

Dobrý večer. Přečtětě si poslední příspěvek u téma Filtr ano či ne. A komáři také u jezírka nejsou, jeho larvy stačí rybky zlikvidovat, nemusíte mít obavy. Také jsem z toho obavy měla, ale vůbec u jezírka není komárů, jen sem tam, někdy, jako všude jinde. Soňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.170 (?), 19.4.2009 13:59
Ahoj. Já mám jezírkem obehnán ze dvou třetin altán a ješte se mi nestalo za ty roky že by mě nějakej komár obtěžoval, mají je rády jak ryby tak žáby a pokut jsem si všiml tak i když v našem altánu pořádáme hodně často nejaké akce tak se komáři stryktně drží nad vodou a množství žab omezuji machanicky to je odchytem a pouštěním do blízkého potoka ale jinak si nechám vždy jednu či dvě ve vodě a nevadí mi ani mi nějak výrazně nekalí vodu. Miloš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika