Koi kapr - nemoc



Kinginrin - (12) - 24.4 (?)
16.5.2008 17:33

Díky za radu, rybka na fotce zemřela, ostatní, které měly podobné příznaky naštěstí přežily. Do rybníčka jsme nalili přípravek proti bakteriím a plísním od SERA a vypadá, že naštěstí zabral. Koiáci se už i vesele třeli :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 24.4 (?), 20.4.2008 19:23, zobrazeno: 41300x

Dobrý den, prosím o radu nějakého zkušeného chovatele ohledně Koi kaprů. Mám jezírko cca 6 kubíků asi rok. V něm 6 Koi kaprů, stejně tak dlouho, na zkoušku jsme nechali ryby ve vodě i přes zimu - byl problém je dát jinam - rybky přežily bez problémů, se stoupající teplotou začaly ožívat a nyní již vesele plavou. Dnes jsme bohužel vytáhli jednoho mrtvého Koi - byl zaklíněný mezi kameny, kde ale ryby bez problémů plavaly před tím, takže bych to neviděla jako důvod uhynutí. Koi měl tak 30 cm, na těle neměl žádné viditelné známky poranění nebo nemoci... jen tlamičku měl takovou divnou - jakoby šedivou a na pohled mírně oteklou. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Nerada bych přišla i o ostatní ryby z důvodu nějakého zanedbání péče. Dnes do jezírka nalila přípravek na léčení ryb, voda zmodrala, takže myslím, že to bylo něco na bázi hypermanganu...  Díky za jakoukoliv radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jaro - (15) - 100.102 (?), 20.4.2008 22:43

Na nemoc bych to neviděl, pokud ryby nemají změny na povrchu těla. Klidně to mohl být náraz do kamene pokud měl něco na puse. Pokud jste přidala do vody preventin tak je to vpořádku, je to právě prevence proti různým nemocem, když pořizujete nové ryby tak se taky doporučuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kinginrin - (12) - 24.4 (?), 27.4.2008 16:17

Tak jsem si dnes všimla, že další Koi má něco s tlamou - jakoby nějaký nárustek. Vypadá to ale jinak, než to, co měl předešlý uhynulý koi. Nevíte někdo, co to může být?

Koi 1
Koi 1
Koi 2
Koi 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kinginrin - (12) - 117.150 (?), 28.4.2008 7:04

Tak jsme dnes měli zase pohřeb, navečer sem dám detailní foto tlamičky Koie. Touto rychlostí mi za chvíli pomře celé osazenstvo jezírka :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 238.91 (?), 15.5.2008 23:00

Ahoj četl jsem váš problém.Domnívám se, že mají rybky nedostek jodu.Přípravek od firmy SERA vám pomůže./sera mineral salt./a další.Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kinginrin - (12) - 24.4 (?), 16.5.2008 17:33

Díky za radu, rybka na fotce zemřela, ostatní, které měly podobné příznaky naštěstí přežily. Do rybníčka jsme nalili přípravek proti bakteriím a plísním od SERA a vypadá, že naštěstí zabral. Koiáci se už i vesele třeli :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.14 (?), 13.6.2010 10:30

mohlo by to byt od ropuchy, me se stalo to same, ropucha se prisala na hlavu kapra popalila mu ji a kapr do 14 dnu umrel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.149 (?), 22.4.2014 14:34

Dobry den.Mam taky jezirko, kde mam 3 koi kapry.Minuly tyden jeste vsechny vesele plavali, honili se a ted uz dva dny pozoruji jednu rybku, jak si tak smutne pluje skoro u brehu na hladine.Nevidim ale zadne zraneni, nebo fleky.Jenom porad otvira pusu a zabre.Kdyz tak pomalu pluje, tak se mi i zda, ze pada na jednu stranu.Ph je 7.Nevite, co ji muze byt? Asi pred mesicem jsem dala do jezirka pripravek Aquamor.Dekuji za pripadnou radu, nebo odpoved.Miriam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika