Jezírko je kalné a zelené jak hrachová polévka



Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?)
28.7.2009 8:07

Kdyz jsem zacinal tak jsem koupil v marketu set WWF15000 na 15000l bez ryb, myslel jsem si, ze pro 7000 s rybami to bude ok, klidne si to kupte, ale pak se muzete bit do hlavy jako ja, dnes je z toho posledni komora naplnena zeolitem a 6000 korun v ...

Nebrat
Nebrat
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 28.7.2009 8:07

Kdyz jsem zacinal tak jsem koupil v marketu set WWF15000 na 15000l bez ryb, myslel jsem si, ze pro 7000 s rybami to bude ok, klidne si to kupte, ale pak se muzete bit do hlavy jako ja, dnes je z toho posledni komora naplnena zeolitem a 6000 korun v ...

Nebrat
Nebrat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.131 (?), 13.8.2009 2:06
Dobrý den.Mám několik bazénu ve kterých chovám pstruhy, kapry amury, tolstolobiky,peledě a jiné ryby.Za několik let co se chovu ryb věnuji jsem si vytvořil svůj systém.A rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti.Jako filtrace se mi osvědčil klasické bedny na ovoce postavené na sobě kdy nahoře v nejvyši bedně je jemný biomolitan ve spodních bednách hrubší a v té nejspodnější je sera siporax.Podařilo se mi sehnat 10litru za cenu okolo 2500kč.Odkaz zde uvádět nebudu dlouho by se neohřál.Případným zájemcům kontakt zašlu.Voda je přiváděná na nejvyší bednu a zde je zajištěn rovnoměrny rostřik vody tak aby voda stékala po celé ploše filtru odshora až dolů.Jemný biomolitan v horní bedně slouží především jako mechanická filtrace a musí se častěji prát/po vyprání doporučuji přidat malý přidavek bakterii.Prát se musí ve vodě s jezírka./A to nám zajistí to že voda která prochází siporaxem je zbavena hrubých nečistot.Několik sezon se mi nedařila udržet voda v jezírku průhledná.Uv jsem nepoužíval když už jsem byl rozhodnut že si ji koupím, byl jsem vyveden s omylu.Používám bakterie firmy subio s Ostravy.Mněl jsem možnost mluvit přímo s majitelem který mi dal kontakt na jejich technika který zajištuje a kontroluje používání jejich bakterii.Bylo mně vysvětleno že uv lampa neni vhodná k použití u jezírek.A že optimální průtok čerpadel které ženou vodu přes filtr je aby se voda v jezírku otočila přes filtr 2-3krát v průběhu 24 hodin.Že není vhodné aby se voda točila rychleji že pak dochází k promíchávání jednotlivých vrstev a to prý není pro bakterie prospěšné.Proč nepoužívat uv lampu?Bylo mi vysvětleno že při používaníuí lampy je v jezírku mrtvá voda která nemá takovou čistící schopnost jako bez použití uv.Tak jsem se rozhodl uvedené rady využít v praxi.Napustil jsem destikubíkový bazén připravil filtraci s beden napojil čerpadlo a hned nasadil ryby bylo mi řečeno že kdybych aplikoval jejich bakterie do jezírka bez ryb neměly by potravu a brzy by uhynuly.Udělal jsem vše dle návodu.Dávku bakterii jsem aktivoval po dobu dvaceti minut v litru vody z jezírka a nalil přímo do vody po celé ploše jezírka.No a co se stalo voda za tři dny jako brčál no říkám si vyhozené penize.Tak zase jednoho vola napálil.S časových důvodu jsem do jezírk jinak nezasahoval.Jenom krmil a jinak nic.Asi po týdnu k mému ůžasu jsem zjistil že voda se začíná pročistovat a během pár dnů se uplně vyčistila.Byla průhledna až na dno a měla krásnou jiskru. No prostě jsem nevěřil vlastním očím.Zároven jsem řešil problém u pstruhu, proč i přes aplikaci a bakterii stejné značky je voda pořád zakalená.Myslel jsem si že to může být krmením / měl jsem v té době v bazénu 2000 litru asi stovku 15cm pstruhu které jsem si odchoval už od třicentimetrových rybiček.Krmily se granulemi pro pstruhy a já měl za to že je to příliš velká zátěž pro vodu, která způsobuje zákal.Pak jsem si vzpomněl na výkon čerpadla který je doporučován technikem a uvědomil jsem si že čerpadlo které je u pstruhů točí vodu vlastně čtřikrát do hodiny.Mněl jsem pocit že pro pstruhy je třeba zajistit větší průtok vody.Jenže pstruzi se chovají také na rybnících společně s kapry a tam je voda stojatá a průtok minimální.Vyměnil jsem čerpadlo za jiné a ted se voda točí jednou za hodinu a k mému ůžasu se krásně vyčistila.Ona se vlastně ani čistit nemusela.Byla byla čistá ale nečistoty které jsou na dně byly vlastně tím silnějším čerpadlem neustále promíchavány a to způsobilo zákal vody.Voda ve všeh bazénech je krásně čistá akorát ke pstruhů budu muset ještě přidat nějaké vzduchovadlo pro jistotu.Dále bych uvedl pár zásadních chyb se kterých jsem se poučil.Před několika léty když jsem začínal... bazén podobného typu s filtraci která se prodává pod značlou extréme a která se mi velice osvědčila.A rybí obsádka asi 700rybiček převážně 4cm kapříci ale i amuři a už si nevzpomínám co všechno i větší ryby pár kousku.Všechno fungovalo v pořádku do té doby než jsem si umanul propláchnout filtraci.Na druhý den obroský nárust čpavku no2 atp.A jak s toho ven. Nakonec mi poradil Pan Banat.At měním 10-20procent vody denně a přidávám po částech bakterie.Ryby samozřejmě nekrmit nebo jen minimálně.Takto se mi podařilo situaci zvládnout.A voda se během asi 14dnů upravila.Vletošním roce jsem stejnou situaci po aplikaci léčiv řešil takto.Vyměnil jsem 90procent vody a aplikoval bakterie oxybreak, ryby jsem pár dnu nekrmil.Nyní je voda opět v pořádku.Dle možnosti je dobré přidat ještě nějaký přípravek např.protect do vody pro ochranu ryb.Za dobu co chovám ryby jsem vyzkoušel spoustu bakterii ale tyhle se mi jeví jako nejlepší.Myslím si že za vyzkoušení se nic nedá.Zásadně se mi neosvědčilo kombinovat bakterie různých výrobců.At se rozhodnete pro jakokoli značku používejte jenom výrobky stejné firmy které uvedená firma doporučuje kombinovat.Nejvíc škody se napáchá nedočkavostí když se nám zdá že nefunguje jeden výrobek tak použiju jiný.Omyl chyba v jezírku vzniká určitá rovnováha a sebemenší narušením se nám může celý systém zhroutit a pak se dává těžko dohromady.Nechejte tomu svůj čas aby se mohla rovnováha v jezírku plně rozvinout.Zásadní chyba je vypínat filtraci přes noc.Bakterie ve filtru potřebuji přísun potravy a kyslííku jezírko musí být neustále okysličováno.Jinak se nám bekterie nemohou plně rozvinout a v případě že jsou rozvinute a my bychom filtraci na noc vypnuli dojde k odumření namnožených kolonii bakterii a pak se to těžce obnovuje.V případě že dojde k výpadku el proudu např.přes noc je vhodné doplnit část bakterii.Po léčbě doporučuji provést výměnu co nejvíce vody a opět aplikovat bakterie.Na radu pana Naděje provotzovatele e-obchodu a rybáře v jedné osobě nechávám filtraci zapnutou i při léčbě nebo prevenci s tím že alikuji 2násobnou dávku léčiva.Někteří jezirkáři filtraci bud uplně odstaví nebo zkratují.Vodu požívám deštovou i studniční míchám dle možnosti jedna k jedné.Jako další vhodná filtrační hmota se mi jeví zeolit je zvláště vhodný při zakládání jezírka kdy ještě není plně zaběhnuta filtrace.Je schopen absorbovat do sebe čpavek a ostatní škodliviny.Ale pozor při léčení ryb ho je třeba odstranit ovlivnil by učinek léčiva které by absorboval stejně jako čpavek.A pokud používáme sůl která je vhodná jeko prevence protí plísni pak je zeolit naprosto nevhodné medium.Při aplikaci soli totiž vypustí apsorbované látky a nabere sůl.Čímž se nám může ve velice krátké době zhoršit kvalita vody.Uvedl jsem zde své zkušenosti a vpřípadě dotazů pište. S pozdravem Tichý tichy22@seznam.cz Bohužel fotky nemohu s tehnických důvodu poskytnout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.98 (?), 13.8.2009 8:56

Pane Tichy, nemusel jste zanest vsechna temata stejnym (copy/paste) textem. ne vsichni chovaji ryby ve velkem a konstrukce beden nad jezirkem nebude asi prave esteticka. Nicmene pro producni nadrze...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika