Jezirko 30m3 - fitrace Oase BioTec ScreenMatic2



host - 6.7 (?)
3.7.2018 13:35

Preco neskusite zo spodnej vypuste urobit si taku fajku z kolienok a rury, ktoru by bolo mozne nastavit do spravnej vysky, aby vam to odtekalo ako treba.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 10.196 (?), 9.6.2017 11:52

Ještě


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.196 (?), 9.6.2017 11:55

Řasa z kaskády po několika dnech úplně zmizela, na kamenech v jezírku ale roste dále, ovšem nejadná se nejspíš o tipickou vláknitou řasu. Dám nějaký čas a prostor přírodě aby se s tím poprala...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
danbed - (7) - 224.36 (?), 11.6.2017 15:40

Zdravím, jezírko jsem začal budovat loni na konci léta, místo bazénu. Na základě mnoha diskuzí, článků a konzultací se známými (a také panem Hrkalem), jsem zvolil tento typ filtrace. Mám objem jezírka cca. 55-60 m3, rozměr 10x7m, koupací, bez ryb. Koupací část je 3x5m, 210cm hluboká, zbytek od 40-80cm. Čerpadlo Aquamax premium 12000. V podstatě identická sestava, o které píšete. V jezírku mám kosatce, stulíky, lekníny a další. Rostliny mám tak na 60-70% cílového stavu, potřebuji ještě dosázet tak 20-30 kosatců, abych měl plnou, plánovanou čistící zónu. Letos jsem k čerpadlu dokoupil 55W lampu TMC. Tu jsem koupil poté, co se mi začala tvořit jednobuněčná řasa (nebo sinice) a jezírko se zakalilo. Efekt se dostavil do týdně, funguje to skvěle. Skimmer mám zapojen na samostatné čerpadlo Jebao, jelikož to Aquamaxu hodně bralo výkon. Kdybych to věděl, koupil jsem model 16000, bohužel... U jezírka mě chybí dodělat celý jeden břeh, potůček a část jednoho břehu. Zbytek mám molo a terasu. Aktuálně mám vodu perfektně čistou, pouze 1x týdně odkaluji. Bydlíme na samotě, u lesa a mezi loukami, takže mám dost velký biologicky spad do vody. Odkalování je trochu alchymie, ale už to začínám mít odladěné :) Aktuální teplota je 23C. Čerpadlo jede nonstop, včetně letošní zimy, kdy bylo přes měsíc v kuse po nulou, bydlíme v 500m n.m. Vše naprosto bez problémů. Skimmer jsem samozřejmě na zimu vyndal. Mohu tedy tuto sestavu doporučit. Má to určitě svoje mouchy, ale pomalu s ní učím zacházet a problémy pokud možno maximálně eliminovat. 





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.196 (?), 12.6.2017 16:04

Zaujal mě zvednutý přepad filtrace, to je kvůli ponoru zeolitu?

A skimmer vyndáváte? Bojíte se poškození ledem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
danbed - (7) - 224.36 (?), 13.6.2017 8:15

Zdravím, tohle je jeden z těch "háčků" Screenmaticu. Když mám odpad nechaný normálně, čerpadlo nestačí čerpat vodu a voda odtéká rychleji. Tzn. ve filtraci je vody tak asi do půlky. Jediné, co mě pomohlo, je "naladit" to pomocí těch instalatérských trubek. Teď už to šlape. Zase se ale musí pravidelně sledovat znečištění těch hub, jelikož když se zanesou, zase to uvnitř přetéká. Co se týká skimmeru, v zimě není žádný důvod ho tam mít, takže čerpadlo i skimmer jdou do garáže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 13.6.2017 9:54

Ono se to děje hlavně u nového filtru, když jsou houby ještě hodně čisté a voda jimi prochází rychle a s malým odporem. To se po čase změní a netrvá to moc dlouho. Jakmile se houby zatáhnou biomasou (ať přirostlou nebo zachycenou), voda vystoupá v komoře vzhůru.
Nevím ale, proč došlo k posunu odtkového otvoru dolů, třeba Biotec 18 ho měl určitě výše než jeho nástupce.  Frekvence čištění filtru totiž podle mého zůstala plus mínus stejná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
danbed - (7) - 108.48 (?), 14.6.2017 13:12

Tomu odtoku také nerozumím, kdyby byl nahoře a držel hladinu, tak je vše vyřešené... Tyhle technické detaily už jsem celkem vyřešil, stále ale řeším kal v jezírku. Ne, že by mi úplně vadil, ale jakmile tam vlezeme, je to hrozně zkalené. Odkaluji 1-2 týdně a pořád se tam dělá. Jinak je voda nádherně čistá. Zatím odkaluji kalovkou ručně (jde to dobře, ale ergonomie nic moc), ale nyní dělám úpravu na kalovce, která z ní udělá vysavač. Kámoš to tak má a funguje to bezvadně. Vysávám také pomocí čerpadla Aquamax (napojím sací hadici na skimmerový vstup) přes štěrbinový filtr, to také funguje, ale ne na ten kal, ten bohužel proteče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.196 (?), 14.6.2017 16:53

Já si myslím, že kdyby byl ten odtok byl nahoře, tak nedochází k pohybu vody ve spodní části filtru, tzn byla by menší účiiná plocha filtru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 14.6.2017 22:30

To ne, když si uvědomíte jaká je cesta vody filtrem, je tohle jedno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 3.7.2018 13:35

Preco neskusite zo spodnej vypuste urobit si taku fajku z kolienok a rury, ktoru by bolo mozne nastavit do spravnej vysky, aby vam to odtekalo ako treba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika