Jaké rybky?



All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?)
16.6.2010 16:43

Já bych se chtěl zeptat, proč se karásci nehodí do uváděné nadmořské výšky.

HS

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 61.106 (?), 16.6.2010 16:24

Karásky umístit do té nadmořské výšky není ideální volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 16.6.2010 16:43

Já bych se chtěl zeptat, proč se karásci nehodí do uváděné nadmořské výšky.

HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.106 (?), 16.6.2010 17:31
Protože je rybou nížinných vod s vyššími nároky na teplotu vody a délku příhodného období k uspokojení základních potřeb, jako například dozrávání ke tření, růst a vytvoření dostatečných kalorických rezerv k překonání zimního klidu. Každý druh má své ekologické nároky. Pro chladnější biotopy a polohy se i letos na jaře nabízel rychlený plůdek mníka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 16.6.2010 20:51

Mníka? Tak toho bych si do 750l určitě nedal, protože je to hovadina. Ten by při prohřátí tak malé vodní plochy pravděpodobně nevydržel, protože má podle mého názoru poměrvě vysoké nároky na obsah kyslíku ve vodě (já mníky lovím v zimních měsících v proudné vodě parmového a cejnového pásma). Další nevýhodou mníka je to, že se jedná o rybu s noční aktivitou.

Já osobně bych se vůbec nebál nasadit karasa (oba u nás se vyskytující druhy) do pidibazénu v nadmořské výšce 700 m.n.m. Podle mého názoru si i v chladnější vodě udělá dostatečné zásoby na přežití zimy.

Ono je asi důležité rozlišovat komerční chov ryb a chov amatára v amatérských podmínkách, který bude mít pár zakrněných karásků v rybníčků o velikosti necek 

HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.106 (?), 17.6.2010 16:06
Napíšu tedy konkrétně, že by jsem si pořídil do oné malé nádržky buď koljušky -, v minulosti jsem je měl osobně dovezené z Německa (devítiostné), nebo hrouzky a při stálém ' vzduchování ' i střevle a zajímavého žravého mníka se síhovitými rybami tedy raději doporučil do objemnějších nádrží s chladnější vodou. // Choval jsem i naše druhy ryb, a třeba jste se s tím neměl možnost seznámit, ale plůdek vysazený do rozdílného prostředí se mu do jisté míry umí přizpůsobit - i teplotě a změnit životní projevy. (Zmínka navíc - mník bude čilý i v zimě, karas " apatický). Jako dlouhodobě organizovaný rybář jsem se víc zajímal o požadavky a schopnosti ryb, než o jejich lov. Nemám zájem se s nikým o nic přít, aby z toho nevznikaly h... A původně jsem napsal : není ideální volba ; taky konkrétní druh ryby nevnucuji, jen podporuji "rozhled" možností. Není těžké najít si víc informací, třeba o mníkovi jednovousém. 0.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.24 (?), 18.6.2010 19:07

Bydlím v nadmořské výšce asi 600m, a karasum se daří výborně.Jedinym kterým se huře zimuje jsou zavojnatky.Chubunchini, zlatí karasi a líni jsou bez problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika