Jak vylovit karasy



host - 235.12 (?)
24.9.2009 11:29

co takhle nasadit do jezírku jednu roční štičku, která vyžere potěr, až povyroste, tak jednoduše odchytit na twistera nebo třpytku

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 186.38 (?), 31.8.2009 22:27, zobrazeno: 71264x
Prosím o radu jak vylovit karasy a ostatní část kojkaprů.Mám jezírko 6x7m, v nejhluším místě 2m hluboké.Ryby se přemnožily a já jich část potřeuji odchytat.Jezírko nechci vypustit.I když žerou z ruky, síťkou vylovím tak 3kusy aostatní se stáhnou hloubějike dnu.Výlov je téměř nemožný.Pak jsou půl dne poplašené.Takhle je přece nemůže nikdo chytat né?Prosím poradte. Venda Karolína S.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 1.9.2009 8:22

už jsem to tu někde psal, kupte si síťku co se dává na stromy proti ptákům, je zelená, je taková elastická a v dostatečně velkých rozměrech, natáhněte nad částí jezírka, protože je lehká je třeba ji zatížit třeba nějakými kamínky až klesne dolů a ryby se uklidní nakrmte je a pak jako na rybníku udělejte výlov, většinou si ale člověk sám nevystačí a potřebuje kvůli rychlému nadzvednutí pomoc

na podzim jsem ji jednu dobu používal proti spádu listí, lepší než lovit jednotlivé lístky ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.94 (?), 22.9.2009 8:35

Jestli máte dost trpělivosti, sežeňte si proutek a rybky vychytejte klasickým způsobem na rohlík, žížalku,  nebo jinou nástrahu... nebo řekněte známému rybáři v okolí, ten velmi rád rybky odchytá.           Jinak ještě reakce na radu k odlovu sítí -  existuje rybářský čeřínek na nástražní rybičky - je to síťka s kovovou konstrukcí o rozměru 1,0x1,0m, uváže se na tyč a ponoří na dno - dají se s ním velmi dobře lovit právě hejnové ryby.

Přeji hodně štěstí.  Vondy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.190 (?), 22.9.2009 10:38

Můj děda, aby nemusel kapra na vánoce zabíjet, tak ho zastřelil ze vzduchovky. Samozřejmě, že brok prošel kaprem a poškodil i vanu. To se psal rok cca 1952.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.158 (?), 22.9.2009 15:13
Ja som chytal karasov z jazierka pred týždňom,18 kusov 3 dni rybárskym podberákom vždy po etapách, pretože ihneď, ako som dal podberák do vody, boli na dne medzi kameňmi, alebo v koreňoch rastlín. V jazierku som samozrejme rozvíril kal na dne a chytal som len naslepo. Nápad zo sieľkou proti lístiu je síce dobrý, ale u mňa, kde mám v jazierku spústu vodných rastlín, kde sa ryby bežne shovávajú je neuskutočniteľný (možno v zime, keď je všetko ostrihané). Nakoniec sme ich chytali dvaja, jeden ich nahnal veľkým podberákom do plytčiny do koreňov rastlín a druhý malým akvaristickým sítkom ich postupne vyberal von. Koi kapre idú do podberáku za krmivom aj sami, karas je ako sliepka, vždy robí všetko opačne, ako my chceme.Ešte ma čaká ďalší výlov, lebo mám tam asi 40 ks tohtoročných karasov, ktorí ešte prejdú cez oká v podberáku. Želám veľa trpezlivosti a úspechu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 22.9.2009 23:24

no v mých 33m3 by podběrák jaksi nebyl to nejlepší rešení :-)) i když jsem měl v jezírku jednou jen asi 30cm vody byl to úkol nadlidský a ryby doslova běhaly po stěnách jezírka :-) a čeřen samo znám, ale ten platí jen na nevím jak to říct hloupé ryby, kapry klidně vychytám rukama, protože jsou zvyklí žrát z ruky ale jeseny i jiné ryby tímhle způsobem budete chytat dloooouho :-) to už je fakt dřív chytíte na tu udičku se žížalkou ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.12 (?), 24.9.2009 11:29

co takhle nasadit do jezírku jednu roční štičku, která vyžere potěr, až povyroste, tak jednoduše odchytit na twistera nebo třpytku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 100.66 (?), 26.9.2009 20:20

Zdravím, už jsem se sice ptal v jiném tématu, ale tady koukám je to o rybách.Kde v okolí Opavy bych mohl koupit nějaké méně náročné rybky, třeba obyčejné karasy nebo jiné druhy které snesou horší kvalitu vody než se mi podaří vychytat záludnosti s její kvalitou.Ve zveráku je asi nekoupím, tam je to asi hlavně o akvarijních rybkách, ne.Jde mi o to aby někdo požíral to co kačeny nadrobí do vody aby se toho na dně co nejméně kazilo a vytvářel se čpavek.Hanz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 27.9.2009 12:48

nejlepší je nychytat v přírodě a donést, nemáte kámoše rybáře?...nebo se poptat v sádkách, jestli nemají na prodej nějaký plevel anebo koupit v rybářských potřebách, mají tam více druhů... a co se týče sedimentu na dně, je nejlepší mít nádrž vyspádovanou a kal odcucnout kalovkou z nejnižšího místa a okolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 27.9.2009 12:53

k původnímu tématu, půjčte si čeřeň na rybky, dejte ho 30-40 cm pod vodu, začněte je krmit z ruky a pak zvedněte... takto, když to uděláte třikrát, tak musíte odchytyt většinu ryb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika