Jak udelat optimální jezírko pro žáby?



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 239.17 (?)
26.3.2009 13:25

Pulce budete krmit?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 25.3.2009 16:47, zobrazeno: 12456x
Chtel bych si vytvořit malinke jezirko, kde by se mnozily ropuchy i jiné zaby. Nevim tedy kdy trva ta nejvhodnejsi sezona. (1) Napadlo mne zahrabat vanicku do země. Jenze bude takove umele jezirko s trochou dodaného neradu na dne vyhovovat slozenim a prilisnym sklonem brehu(2), i kdyz zabam by mel stacit k evakuaci i ponoreny kus dreva. CO sem tak cetl diskusi, tak folie ma tu nevyhodu, ze pripadny cap muze proděravět dno. Lepsi je asi mit jezirko co nejvice ve stinu (3?) CO se tyce celkovych rozmeru tak hloubka asi nebude na skodu (4) Dále jsem premyslel jak svest destovku, když zadna strecha neni v dohledu(5). Napadlo mne polozit ci natahnout tam nejakou folii tesne nad zem a s prislusnym sklonem, odvadejici vodu stredem. /Vyznacil jsem jsem cisly otazky co mne kolem toho napadaji. Diky za radu v jakekoliv z nich./
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 25.3.2009 23:34

1. nevím kdy přesně ale na jaře :-) neházel bych do vody žádný neřád ono tam napadá smetí dost samo :-) nejaký leknínek nebo rostlinku v kvetinaci bych tam dal, okolo břehu rostliny plazící se do vody  

2. žabám je to jedno pokud je u brehu neco na co vylezou, čápa jsem nikdy na zahradě neměl a myslím, že radši bude někde na poli než v zahradě, takže toho bych se nebál

3. myslím že žabám je to jedno, u mne se množí na plném slunci :-))

4. stačí občas dolít konví, neřešil bych jinak, zbytečná práce

5. nerozumím otázce ale nikde bych nic nedával aby to hyzdilo pohled na jezírko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 26.3.2009 11:40
diky za prispevek. 2.o tom jak cap vypustil zahradni jezirko dirou po zobaku uz sem tady na foru cetl, takze spise soudek nebo vanicka. navic je to neobydleny grunt. 4. jakykoliv zdroj vody je stovky metru daleko, takze nejak chytat destovku je prakticke 5/mensi plachta by to tak tragicky nehyzdila (zvlast pokud by byla spis dlouha nez siroka), a aspon by ubyla plocha nutna k sekani, ktere dela hluk a smrad (ja to teda secu vyhradne kosou, ale vzdy se najde kritik co to po mne dorovnava nejakym smrdutou mechanizaci)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 239.17 (?), 26.3.2009 13:25

Pulce budete krmit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 26.3.2009 15:24
Prave to sinejsem jist, zda je krmeni nutne. Pokud by krmenim mela byt soustavna každodenní cinnost, tak ne, pokud by tam stalico hodit něco 1x tydne, tak by to slo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 26.3.2009 16:49

mám malé plastové jezírko na chatě (výlisek) a většinou stačí co naprší,  dolévám vodu někdy v létě 1x,2x jinak se o nic nestarám, žabky a puci si žijí sami svým životem a jen nás obšťastňují svou přítomností a vydávanými zvuky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.210 (?), 28.3.2009 7:48
:)), ma svisle steny? a jakou hloubku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 28.3.2009 18:55

no znate ty vylisky z obchodaku pro kutily ;-) hloubka je asi 50cm steny skoro kolmý ale okolo kraje takový ty melcinky

myslim ze klidne staci ta plastová kad pro zedniky na michani malty pokud se vam nechce nic resit, jinak ja bych uz to dnes delal z folie, ten cap to fakt nepropíchne, uz jsem to tu nekde psal, na milimetrovou folii se postavim na spicaty ryc a nepropichnu ji, udelate si diru podle svych predstav a vlozite folii, pri tak malem jezirku bude cena odpovidat tomu vylisku, jinak vylisek je v zime plny vody jen ho prikryvame deskami a polystyrenem a nechavame v nem i leknin, zatim za 5 nebo vice let nezmrzl :-) kdysi jsme ho davali do garaze a bud za ten cas co na chate nikdo nebyl oschl, nebo zmrzl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.35 (?), 3.4.2009 8:24

Zdravím,

připojuji se k názoru, že stačí i plastová káď na maltu. Mám několik malých rybníčků /2x výlisky, 1x fólie, 1x plast.káď/, Žabky máme teprve od loňska, jedna je v tom fóliovém, další jsem na začátku března objevila v té kádi, která slouží pro zbylé /nepotřebné/ vodní rostliny, které je škoda vyhodit. Doufám, že budou letos pulci, dětem by to udělalo radost, aspoň by se přiučili, jak se vyvíjejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 14.4.2009 18:03
reseni je to levne a efektivni. Jen mmuze byt problem ze pri svislejsi stene tak mohou utonout ruzni ctvernozci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika