Jak rozmnožit rybičky?



host - 87.77 (?)
18.8.2013 19:37

Chci se zeptat.- taky se mi vytreli karasci, pludek je barevny, ale vetsina jenom tmavy se stribritymi nebo zlatymi boky. Zmeni jeste barvu nebo je to proste jenom plevelny karas vyskytujici se v rybnicich a rekach?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 140.80 (?), 16.6.2013 12:27, zobrazeno: 7510x

mam v jezirku hejno 10 karasku. Jsou uz vic jak 3 roky stary. Cetl jsem, ze uz dvouleti se muzou vytrit. Chtel jsem se zeptat, co jim poskytnout, aby se jim darilo dobre romnozovat. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.227 (?), 17.6.2013 3:31

Karásci jsou sami o sobě považovány za plevelnou rybu. Samičky před třením mají kulatější bříška. Je dobré jim zajistit jemnolisté rostliny, třecí kartáče nebo postačí z nouze větev z nějakého jehličnanu. Nám se běžně vytírali časně zrána do rostlin, v období kdy se začla voda oteplovat a v průběhu teplych letních dnů. A to téměř denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.149 (?), 18.6.2013 15:08

Take funguje jakasi reflexe na panujici podminky - dostatek potravy. Také jsem měl na začátku 7 jesenů a 3 perlíny. Ti se druhým rokem vytřeli a jezírko tak osídlila tak padesátka malinkých perlínů, jak rostli, začalo pro ně být jezírko na potravu chudé a od té doby (pár let) už k žádnému rozmnožení nedošlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.194 (?), 21.6.2013 14:43

Buďte rádi, že se vám nerozmnožují...

Je to jak s jistou nejmenovanou menšinou obyvatel... dělají to, ani nevíte jak, a nic s tím nejste schopni udělat, jen útrpně přihlížet...wink

Mně se karasi hned 3 rok vytřeli, asi 200 mladých, a úplně zaneřádili jezírko, doslova hnůj, zkrátka to na něj byla velká biologická zátěž. Jen polovinu se mi podařilo odlovit čeřenem (a pustit do zádrže na potoku). Navíc zbylý 1 roční odrostlý potěr (nechal jsem přes zimu) nikdo nechtěl, ani skoro zadarmo - překvapivě, protože já jsem měl problém okrasné karase vůbec sehnat. Na inzerát na aukru se mi ozval jen nějaký ostravák, a když jsem mu řekl, že to shubunkini skutečně fakt nejsou, jen červení, zlatí a bílý karasi, tak zklamaně zavěsil.

Letos jsem se zbavil dvou nejvypasenějších jikernaček, koupil 4 roční zlaté jeseny, a zatím naštěstí klid... Sexuální orgie zbylých karasů se sice konají každé druhé ráno, zvláště při změně teploty vody, ale zatím tam žádné výsledky toho řádění ve formě přírůstků nepozoruji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.77 (?), 18.8.2013 19:37

Chci se zeptat.- taky se mi vytreli karasci, pludek je barevny, ale vetsina jenom tmavy se stribritymi nebo zlatymi boky. Zmeni jeste barvu nebo je to proste jenom plevelny karas vyskytujici se v rybnicich a rekach?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.50 (?), 19.8.2013 13:12

Pokud jsou "rodiče" červení (zlatí) karásci, tak se jim narodí zase červení (zlatí) karásci. Zpočátku jsou bezbarví, jak píšete, vybarví se později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.30 (?), 20.8.2013 12:45

Všichni se nevybarví určitě, část jich vždycky zůstane přírodních. Mám červené, zlaté, šubunkiny a vždycky jich zůstane část pouze přírodní tedy nevybarvená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 87.77 (?), 20.8.2013 19:10

Dekuji za odpovedi, myslela sem si to, ze se ty tmave uz nezbarvi.Az budu cistit jezirko pochytam je a pustim do reky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.93 (?), 20.8.2013 20:01
Ja osobne mozem z vlastnej skusenosti potvrdit ze niektore z tych tmavych sa sfarbuju az po troch rokoch a to som sa cudoval ako sa z ciernych stali za dva mesiace cervene
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.113 (?), 14.10.2013 18:22

Taky mám tu zkušenost. Nechal 2 odrostlejší karase v přírodní barvě, jelikož se mi líbili, ale 3. rok stejně změnili relativně rychle barvu na zlatou.

Co mám zkušenost, tak plůdek je tak z 30-40% barevný, zbytek v přírodní barvě. 2. rok se vybarví dalších 20%. 3. rok již naprosté minimum.

Dost mě ale udivuje, že v potomstvu se objevuje tolik bílé barvy (bílý karas).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika