Filtrační materiál? Síťky na ovoce



host - 32.19 (?)
17.10.2008 9:42

Ja mam liapor, 17 W pumpu, 6 m3 a ciru vodu. Viac info: Pozrite ine vlakna.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 156.235 (?), 14.10.2008 21:02

Koleno zbrzdí rychlost vtoku, ale pokud dám jen koleno pod úhlem 15° tak možná jen minimálně. Jinat trubka na výtok musí být snad výš neš trubka vtoková, ne? Přítok do vortexu je níže než odtok, tak dochází k tomu, že pevné částice o vyšší hmotnosti nedosáhnou na odtokovou úroveň a postupně sednou do odkalovací části. Myslím, že gravitační verze je možná. Rychlost vody protékající vortexem není důležitá, ale podstatná je rozdílná rychlost rotující vody podél stěny vortexu a uvnitř trychtýře, kde v pomalejším proudu mají postupně i klesat nečistoty. Zapojím-li vortex jako předfiltr, a čerpadlo mi bude dávat např. 12 tis.litrů, tak i průtok vortexem bude zákonitě 12 tis.litrů. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.235 (?), 14.10.2008 21:05

Špatně jsem zprvu pochopil váš námět na odtok ve vortexu. Máte pravdu. vaše varianta počítá s odtokem na dně, který je nástavcem vystaven nad přítokovou úroveň. Já uvažuji vzhledem k výškovému napojení na filtr o dvou bočních otvorech, přičemž ten nižší je vtokový a vyšíí odtokový s přímým napojením na první filtrační komoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.87 (?), 15.10.2008 8:58

Dobrý den,

nemátě nějaké dobré odkazy i na cizí stránky řešící problematiku podobných staveb viz.koiphen.com? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 15.10.2008 9:09

Dobrý den,

http://www.catson4ponds.com/VortexFilter.html

takle nějak si představuji i svůj build vortexu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 15.10.2008 9:07

teď zas nechápu já, Vortex odhazuje nečistoty právě na bok, pokud tedy budete mít odtok na boku budete vlastně odsávat právě nečistoty a čistou vodu nechávat ve vortexu, nebo mi něco uniká?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.235 (?), 15.10.2008 11:22

Pěkný výrobek pod uvedeným odkazem. Vortexová nádoba bez jakékoliv další vnitřní výbavy opatřená jen vtokem a odtokem je založena principu gravitace, kdy těžší pevné částice přicházející s vodou nemohou dosáhout na vyšší úroveň, kde je odtok z vortexu. Pokud je vortex umístěn gravitačně, je jeho maximální úroveň (hladina vody) rovna hladině vody v jezírku díky systému spojených nádob. Takto naplavené nečistoty posléze sedimentují do otvoru vedoucího ze dna do odkalovací části. Boční odtok svým výškovým umístěním je variantou např.odtoku vedoucího ze středu dna a může být nástavcem vysunut do středu nádoby, kde je proudění pomalejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.87 (?), 17.10.2008 8:16

Dobrý den,

 nikdo další neřešil filtraci svépomocí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.19 (?), 17.10.2008 9:42

Ja mam liapor, 17 W pumpu, 6 m3 a ciru vodu. Viac info: Pozrite ine vlakna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 17.10.2008 10:25 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 17.10.2008 13:19

Já mám spíš takový návrh... co kdyby někdo založil přímo téma "Vlastnoruční filtrace" nevím jak to nazvat česky: D DIY Filtrace mi prostě zní rozumně, ale zas by se našel někdo, kdo by to nepochopil, v tomhle tématu se pak vyjádřit všichni se svými poznatky, odkazy...

Myslím, že by to bylo rozumné hlavně proto, že je tady na fóru spousta poznatků, ale jsou roztříštěné v tématech, která souvísejí s něčím jiným...

viz... síťky na ovoce, že? co vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika