Filtrace - návrh vnitřního členění, filtrační média



host - 224.45 (?)
9.11.2013 15:10

...ako podstielka pre macky, asi najdrahsia a najlepsia, sa pouziva silikagel. Je to velmi zaujimavy mikro a makroporezny material. Ale neskusal som to ako filter. Mozno by bol problem, ze je krehky, pripadne ze obsahuje aj male castice. Alebo najst sposob vyroby vacsich agregatov, povedzme pomocou nejakeeho potravinnarskeho silikonu, ako lepidla.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 126.122 (?), 19.4.2013 23:36

Organických nečistot v jezírku s rybami bude vždy dost. Ideální bude vždy zkrápění média nebo intenzivní provzdušňování. Nic víc nevyšpekulujeme...(možná ještě tak "připouštět" čistý kyslík)wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 20.4.2013 0:49

OK. Chemické procesy jsou teď pro mě poněkud vedlejší. V první řadě mě zajímá, jak načít tu kuličku keramzitu tak jemně, aby se odhalila vnitřní pórovitá struktura, a přitom se nadělalo co nejméně neužitečného odpadu. Asi budu laborovat. Vyzkouším na to pomaloběžný drtič větví Grizly, nebo něco podobného. Jako varianta mě napadají plastové špony v podobě nadrceného polykarbonátu z PET lahví, nebo z odpadu při výrobě zastřešení bazénů. I tenhle materiál by snad šel drtit pomocí zahradních drtičů. Dám se do toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.122 (?), 22.4.2013 23:18

Nevím, ale ten polykarbonát (z plátů na zastřešení) sice nadrtíš, ale když ho dáš do vody "slehne" se k sobě plochami a mezi se nedostane voda. Ideální by byly plastové špony ze soustružení. PET lahve bych zkusil jak píšu a kreslím výše nařezat ve skartovačce. Bude to na nudličky, které se zkoutí a nepřilehnou k sobě ani při stlacění v nějakém obalu (pytel, klec atd.).

george

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.88 (?), 23.4.2013 10:54

Připojím nejnovější zkušenost s podomácku vymyšleným médiem. Zakoupil jsem pro první testy balík 100m plastové chráničky na kabel průměru 16mm a nařezal na 4cm kousky. Je to maso funguje naprosto skvěle. Objemově z jednoho balíku za 300,-kč v elektru jsem nařezal cca 2 kýble filtračního materiálu. Nyní dokoupím pár balíků a naplním s tímto médiem celý 200l plastový sud. A Udělá to luxusně práce. Nyní už jen dám vypouštět sud a klackem promýchám a takto jednoduše bez námahy mám vyčištěnu první filtraci. Už žádné praní houbiček :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.19 (?), 25.4.2013 9:10

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat jestli by jste neměl někdo nápad jak vyřešit předčištění vody před vstupem do filtru... jde mi o to aby se voda přečistila od "mechanických" nečistot ve stávajícím fitru už není místo na další komoru, filtr je celý naplněn bio molitanem... nemyslím nějaké síta atd mám malé jezírko 3m3 a rád si doma vytobím další filtr...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 27.4.2013 16:49

Zdravim tak prikladam i ja neco noveho k filtracnim mediim. Doma me zustaly dve kluba vystraznych sitek ktere se davaji do zeme k inzenyrskym sitim tak je pouzivam jako filtracni medium. Narezal jsem je na pruhy a nasledne smotal do rulicek spojil tavnou pistoli aby se nerozjely a mam pekne plovouci medium. A tak mi to nedalo a trochu jsem pocital. Povrchova plocha tohoto media je priblizne 27m2 na jedno koupene klubo 100m dlouhe a 30cm siroke. Z neho jsem schopen udelat rekneme tak 100l rulicek i kdyz trochu pracne. Za cenu 588,- co jsem nasel na netu muzete koupit:

  • 20 litru Kaldnes s plochou 19,5m2
  • 22 litru RK BioElements s plochou 16m2
  • 39 litru Biomolitanu s plochou 96m2

az budu mit rozdelanou filtraci muzu nafotit jak to vypada jestli to nekoho zajima. Dobre se to cisti jen proudem vody nebo vapkou mam to v pytlich kvuli lepsi manipulaci. Medium je plovouci a doufam taky ze nezavadne ale zatim zadny problem s nim nebyl :))


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.45 (?), 9.11.2013 15:10

...ako podstielka pre macky, asi najdrahsia a najlepsia, sa pouziva silikagel. Je to velmi zaujimavy mikro a makroporezny material. Ale neskusal som to ako filter. Mozno by bol problem, ze je krehky, pripadne ze obsahuje aj male castice. Alebo najst sposob vyroby vacsich agregatov, povedzme pomocou nejakeeho potravinnarskeho silikonu, ako lepidla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.27 (?), 28.11.2013 0:11
Nejlevnější filtrační médium je síťovina, kterou používají zemědělci k balení balíků sena... Je pevná, nezávadná, má dlouhou životnost, velkou plochu a kilometr stojí kolem 1500 kč. Takové množství navrstvené, pokrčené síťoviny vyjde na cca. 8 kubíků filtrační náplně. Houbičky a husí krky jsou kravina!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.195 (?), 28.11.2013 15:34

Přesně tak! Něco podobného jsem sehnal po domluvě v obchodě se zeleninou. Vyhazují tam rašlové pytle po cibuli a bramborách (plastová síťovina) od dodavatelů. Stačí se s nimi domluvit. L.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.122 (?), 28.11.2013 19:33

Jak tak také pátrám po levných médiích do filtru jsem narazil na tzv. pěnové sklo. Je to pórovité, vyrobené z chemicky (+ teplo) napěněného skla.Jedna nejmenovaná firma (prodej koi a vše kolem) ho prodává za 7770,-Kč za kubík. Jiná firma - stavební (je to izolační materiál), nemlich to samé prodává za 1800,- Kč. Neskutečné... Navíc si myslím, že protože jsou póry uvniř uzavřené (nenasákavé) to nebude fungovat ve filtru. Jedině to zase rozdrtit na malé kousky. Mělo by to plavat či se vznášet ve vodním sloupci.

 Další médium je tzv Bio Blok filtrace. Jsou to plastové trubičky ze síťoviny. To by mohlo fungovat. Ještě si musím napsat o cenu...

george

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika