Filtrace



benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?)
15.5.2011 22:08

no nemyslím si že řešení s molitany je špatné, musí být ale dobře provedené ale co je najhlavnější filtr musí být velikostně úměrný jezírku a rybí osáde co se týká filtrů omega bral bych údaje výrobce s hodně velkou až poloviční rezervou, odpovídá tomu i velkost UV lampy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 149.169 (?), 15.5.2011 20:41

Dobrý den, má někdo zkušenost z filtrací Aquacup Omega 4 CUV 236 2x. začínáme dělat okrasné jezírko cca 70 m3 vody v něm asi 30 pstruhů.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 15.5.2011 21:26

Objem filtru sotva 0,5 m3 na 70m3 včetně pstruhů, uvnitř molitany... Řekl bych, že na vaše jezírko to budou vyhozené peníze. Také mě rozesmál předchozí příspěvek, kde si někdo stěžuje na únavné vypírání molitanů a zároveň si chce koupit komerční řešení s molitany

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 15.5.2011 22:08

no nemyslím si že řešení s molitany je špatné, musí být ale dobře provedené ale co je najhlavnější filtr musí být velikostně úměrný jezírku a rybí osáde co se týká filtrů omega bral bych údaje výrobce s hodně velkou až poloviční rezervou, odpovídá tomu i velkost UV lampy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.5.2011 8:57
Komerční typy filtrů s filtrační (molitanovou) pěnou by se naopak od DYI filtrů měly vyznačovat snadným čištěním :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 16.5.2011 12:16

"by se měly"... nejsem proti molitanům, jen vím z vlastní zkušenosti, že molitan je jedno z nejhůře čistitelných médií. A ty různá mačkání molitanů nepovažuji za čištění, ono stačí, když ze screenmaticu vyndáte jednu z houbiček a začnete ji ždímat jen tak v ruce, to uvidíte co vám po údajném vyčištění v molitanu ještě zbylo. A určitě se nejedná o užitečné bakterie.

Každopádně, abych se vrátil k předmětu vlákna, nezarazilo mě až tak použití molitanů, jako spíše nedostatečný objem filtrace vůči objemu filtrované vody. Nakonec čím menší filtr, tím větší frekvence údržby. Bez ohledu na typ použitého filtračního media. Asi tak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.5.2011 14:15

Ono tady není moc na výběr, fitlrační pěna má určitě své mouchy, ale když bych vzal poměr výkon/čištění, vychází mi stále nejlépe.
K objemu filtru - souhlasím, platí zde čím větší tím lepší. Vliv má ale i konstrukce filtru, a způsob průtoku vody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.169 (?), 17.5.2011 21:12

Dobrý den, děkuji za vaše reakce ohledně filtrace Omega...,můžete mi prosím doporučit na mou velikost jezírka teda 70m3 a 30 pstruhů nějakou filtraci?Nejlépe z vlastní zkušenosti, která vám funguje.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 18.5.2011 8:49

To je asi jako kdyby jste se zeptal, jaké mě doporučujete koupit auto, nejlépe se kterým máte zkušenost. Velmi obecně položená otázka, bez znalosti stávajících podmínek Vám těžko někdo poradí. 70 m3 už je pěkný objem a těch parametrů okolo, které je potřeba na zodpovězení Vaší otázky je opravdu hodně. Zkuste Váš dotaz nejdříve rozvést o podrobný popis stávajícího stavu, máte gulu, skimmer, čerpadla, gravitační-čerpadlové zapojení, okolí jezírka,  kolik do toho hodláte vrazit, jak často jste ochoten filtraci čistit, atd, atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.169 (?), 21.5.2011 15:24
Dobrý den, jezírko se teprve bude stavět, ale chtěl bych mít jasno jakou tam dám filtraci. Bude tam gula i skímer od nich to půjde do šachty a z ní čerpadlem do filtrace, spíše se z mého laického hlediska přikláním k nadzemní filtraci(údržba atd.) Co se týče stromů tak přímo u jezírka nejsou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.230 (?), 21.5.2011 19:56
Dobrý den.Je mi jasné, že molitan budu muset prát i u komerčních filtru.Jen doufám, že to nebude taková fušku jako ted.Mám sud, v něm dva molitany o pruměru 62 cm.Ty.když jsou plné vody, tak jsou těžké a i obtížně se perou.Koukal jsem ted na filtr BIOTEC 10.1.Stačil by mi na jezirko 15 kubíku s rybami?Nebo lepší ta OMEGA 2?Děkuji za rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika