Co dělat proti řasám?



host - 230.194 (?)
21.6.2013 14:55

To jsou zbytky sedimentu z řas a z ostatního bordelu v jezírku. Časem se to ztratí, obvykle se to vytváří po dešti, kdy se změní kyselost vody, a část řas odumře. První rok vůbec kvalitu vody v jezírku neřešte, protože to není jezírko, ale polosterilní nádrž, v níž jsou ve vodě přítomny jen prvotní organismy. Mně se jezírko vyčistilo až defacto 3. rok, kdy od zimy letos nemám žádný problém se zelenou vodou. Až 3. rok se rostliny teprve pořádně rozrostou, rozkoření a mikroflóra a mikrofauna pořádně rozvine.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 33.240 (?), 26.5.2013 16:06, zobrazeno: 5295x

Dobrý den,

máme nově vybudované okrasné jezírko z kaučukové fólie o rozměrech 7 x 4,50 m a hloubce 1,10 m. Letos bylo na jaře nově napuštěno, ale po měsíci se vytvořila zvláštní řasa na kamenech a stěnách jezírka, pokud to tedy řasa je (viz foto). V jezírku máme 4 červené karasy. Co se dá proti tvorbě takové řasy dělat? Zkusili jsme použít přípravek Bio čistič jezírek (balení jsme rozdělili na 4 dávky, jak píšou v návodu), ale ani po druhé aplikované dávce není vidět zlepšení. Mohlo by pomoci okysličování vody, třeba pomocí nějakého vodotrysku?

Díky za jakoukoli radu.

S pozdravem, Daniel Novák


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.130 (?), 26.5.2013 16:23

Mě to připadá jako kal, který vznikne i po přidání vločkovače např. v bazénu.

Podle mě to je třeba vysát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.228 (?), 27.5.2013 10:16

Dobrý den.Já měl to samé v jezírku.Po přidání fontány je krásně čisté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.194 (?), 21.6.2013 14:55

To jsou zbytky sedimentu z řas a z ostatního bordelu v jezírku. Časem se to ztratí, obvykle se to vytváří po dešti, kdy se změní kyselost vody, a část řas odumře. První rok vůbec kvalitu vody v jezírku neřešte, protože to není jezírko, ale polosterilní nádrž, v níž jsou ve vodě přítomny jen prvotní organismy. Mně se jezírko vyčistilo až defacto 3. rok, kdy od zimy letos nemám žádný problém se zelenou vodou. Až 3. rok se rostliny teprve pořádně rozrostou, rozkoření a mikroflóra a mikrofauna pořádně rozvine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 24.6.2013 10:09

To co tam máte nejsou řasy, na to jsou ty tvary příliš pravidelné. Bude to spíše výsledek činnosti nějakého vodního hmyzu.
Pokud Vás to tam trápí (a jako že nemusí) mechnicky to odstraňte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.240 (?), 24.6.2013 20:20

Děkuji všem za rady, taky mi to právě jako řasa nepřipadá. Před týdnem jsem to zkusil mechanicky odstranit (každý kámen jsem očistil v kbelíku s vodou), ale po pár dnech se to začalo tvořit znovu, nejprve jako nepatrné kousky, které se zvětšovaly a nyní už to vypadá zase jako na fotografii. V jezírku máme pravděpodobně i Buchanku obecnou, může být ona zdrojem znečistění? Neříkám, že mi to vysloveně vadí, pokud by se to tvořilo jen na folii nebo u dna, ale zrovna na těch kamenech to moc vzhledné není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.122 (?), 24.6.2013 23:34

Jsou to schránky vodních živočichů resp. jejich vývojová stádia (teď nevím přesně jakých) obalené kalem. Nechte to být. Časem zmizí samy.

george

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika