čistá voda



host - 215.1 (?)
2.8.2007 14:51

Stačí vodotrysk, ten vodu dostatečně provzdušní. K tomu nějaký přípravek proti řasám, řasy do 14 dnů zhnědnou, klesnou ke dnu a voda se pročistí.

Chce to vyzkoušet, co jezírko, to originál.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 44.1 (?), 2.8.2007 14:33, zobrazeno: 8525x

Moc prosím o radu: založili jsme jezírko 4x5 m s průměrnou hloubkou asi 60 cm, první týden voda byla krásně čistá, pak napršelo a voda hrozně zezelenala. Je pravda, že jezírko ještě není porostlé z jedné třetiny rostlinkama. Poraďte mi prosím, jak nastolit rovnováhu v jezírku, zda použít ze začátku nějaký přípravek, než se rostlinky samy rozrostou?

Velice děkuji za každou radu.Liduš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.1 (?), 2.8.2007 14:51

Stačí vodotrysk, ten vodu dostatečně provzdušní. K tomu nějaký přípravek proti řasám, řasy do 14 dnů zhnědnou, klesnou ke dnu a voda se pročistí.

Chce to vyzkoušet, co jezírko, to originál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 6.12.2007 18:43

Dejte jezírku trochu času - jaké ho máte, se Vám ukáže až druhý rok, to se projeví všechny neduhy v plné síle. Jak píše kolega nade mnou, zcelajistě nejaký pohyb vody zabezpečte, alespoň tou fontánkou. Pokud budete mít nádrž bez ryb, můžete prosperovat jen s fontánkou, jakmile přidáte ryby, tak se myslím bez kvalitní (a to zdůtrazňuji) filtrace pro zahradní jezírko neobejdete. Nejlepší výběr Vám dá nějaká reference, nebo se zajďete podívat do nějakého obchodu, kde fitlraci provozují na konkrétním jezírku - ať vidíte co to umí a jak se to chová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.92 (?), 6.12.2007 19:08

Dejte jezírko ne trochu, ale hodně času.

Řasy a sinice potřebují hodně světla. A než se rostlinky rozrostou, budou Vás řasy a zelená voda pořádně zlobit. (A ani filtraci a UV-lampě stoprocentně nevěřím).

Mé doporučení: zastínit jezírko a tím omezit světlo řasám. Jak na to? Kdysi jsem kdesi na výstavě v Německu viděl plovoucí rohože osázené rostlinami. Bohužel jsem kontakt na ně ztratil a nově jsem nic nenašel.

Ale je možné něco takového bez enormních nákladů vytvořit: betonářská kari-síť; zespodu upevnit  několik polystyrénových fasádních desek; na síti shora připevněná kokosová rohož nebo vojenská maskovací síť; na ni jsou jen volně položené nejrůznější vodní a vlhkomilné rostliny: např. vodní kosatce, sítiny, rozrazil, dobře se rozrůstá vrbina penízkovitá, šišák atd. atd.(čím hustěji, tím lépe, tím větší efekt); myslím, že by šly použít i např. pokroucené vrby - stačilo by položit uříznutou větev a ona zakoření; celou síť zatížit kameny tak, aby kokosová rohož dobře sála vodu a aby celé toto udělátko orkán Kyril neodnesl.

Rostliny se rychle rozrostou a bude z toho plovoucí zelený ostrov; jeho tvar si můžete libovolně upravit; doporučuji jej upevnit ke břehu jezírka, aby ho vítr nehonil sem a tam přes leknínové listy apod.

Jak se budou rozrůstat břehové porosty, bude možné tyto ostrovy postupně omezovat (pokud se Vám nebudou líbit) - anebo je někomu věnovat na nové jezírko.... V každém případě jich doporučuji udělat několik - tak, aby zakryly onu cca 1/3 jezírka.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.92 (?), 7.12.2007 17:12

Ještě jsem chtěl dodat: kromě zastínění to pomůže i proti přehřívání jezírka.

A ryby se ve stínu pod ostrovem rády schovávají (podobně jako pod leknínovými listy).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.238 (?), 12.12.2007 15:39

asi nekala reklama, umele ostrovy robi firma co robi aj korenove cisticky tak si to vygooglite a najdete to na ich strankach

Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.92 (?), 13.12.2007 8:31

Ano, trochu jsem si to pamatoval, ne přesně a dostal jsem se, kam jsem chtěl. Je to tam pěkně nafocené - zvlášť to jak bohatý kořenový systém rostliny utvoří. Já jsem dělal ostrovy větší (kari-síť 2*3m). Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika