Chovná nádrž na nástražní rybičky - rybkám se nedaří



host - 247.254 (?)
16.6.2016 11:59

tak jsem pročetl všechny nemoci ryb a vypadá to na rybí tuberkolozu a jediné řešení asi bude všechny rybky usmrtit a vydenzifikovat nádrž.nebo by měl někdo nejaký nápad?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 247.254 (?), 15.6.2016 0:16, zobrazeno: 14642x

Dobrý den, již druhým rokem chovám nástražní rybky a letos mám problém. nádrž má 1200litrů, je vybetonovaná v zahradní prádelně, k okysličení používam čerpadlo hailea 1950l/hod s filtrem z pěny 70cm dlouhý.loni vše v pořádku a letos mi rybky umírají, jsou tam jen plotice a cejni a mají na sobě krvavé fleky a některý i bílé fleky.o co se prosím jedná a jak s tím zatočit?nádrž jsem vypustil, vyčistil a vydenzifikoval savem ale po napuštění a osazení rybkami hynou. jěště dotaz- původně bylo plánováno uchovat rybky jen přes sezonu ale rádi bysme tam měli rybky celoročně tak bych rád věděl čim a jak je krmit popřípadě jěště nejaký přípravek na úpravu vody. mnohokrát děkuji za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 15.6.2016 19:22
na stránkách rybicky.net jsou popsány nemoci i s fotkama.zkuste juknout tam.Ještě mě napadá přidat do vody sůl, ale poměr neznám.Jinak krmit můžete žížalama, pečivem a granulkama.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.254 (?), 16.6.2016 11:59

tak jsem pročetl všechny nemoci ryb a vypadá to na rybí tuberkolozu a jediné řešení asi bude všechny rybky usmrtit a vydenzifikovat nádrž.nebo by měl někdo nejaký nápad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 16.6.2016 19:40

Jedině udělat jak píšete a všechno nářadí a nádobíčko vyhodit nebo vydesifikovat.Přeji nový chov bez závad a nemocí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.154 (?), 17.6.2016 12:42

Pokud se jedná opravdu o tuberkulozu, bohužel jediné řešení je chov komplet zlikvidovat a důkladně vydezinfikovat, a při manipulaci si dejte pozor na kontakt s rybami zvlášť pokud máte třeba podřené ruce, záděrky apod...

Příště dejte pozor na jedince projevující jakékoliv příznaky nemoci apod.

Vodu ani ryby bych osobně určitě nevypouštěl do volné vody...

VW

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 247.254 (?), 18.6.2016 15:34

s největší pravděpodobností se o tuberkolozu jedná, rybky mají velké nateklé krvavé boláky někdy i několik cm velké, špatnou stavbu těla, občas na trupu jakoby plísen, velmi divné oči.každopásně rybky nepřežily, měly to všechny a byly spáleny. nádrž je vypuštěná, vykartáčovaná chemií a vydenzifikováno savem a dám si velký pozor na choré rybky. děkuji a s pozdravem Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika