Chov ryb doma



host - 216.89 (?)
3.6.2016 8:44

Naprostý souhlas... se vším! Je-li to v rámci finančních možností a není-li tam skála, tak kopat co nejhlouběji (klidně ty 3 metry) a snažit se mít co největší i objem! 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 0.57 (?), 30.5.2016 13:30

To rád slyším, že je to v pohodě. Co mě tak napadá, tak by třeba nebylo špatné jednou za čas ten bordel ze spodu odsát pomocí nějaké trubky s čerpadélkem. Když by bylo chladněji, tak by to dočasné promíchání vody vadit nemuselo.
Nějak mě to navnadilo. Nejspíš se do toho příští rok pustím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.89 (?), 30.5.2016 14:26

Naprosto souhlasím! Když by bylo chladněji (jaro, podzim), tak by se to dalo v pohodě odsát např. kalovkou, nebo jezírkovým vysavačem... určitě lepší než nic! Ale jak už jsem se zmiňoval někde v předchozích příspěvcích... kdybych tenkrát neudělal chybu v kopání (kopal jsem jen do 2,2m - o pstruzích jsem ani ve snu neuvažoval!), tak jsem mohl mít větší hloubku a tím pádem i chladnější jezírko! Mám digitální teploměr se dvěma čidly a je až s podivem jak dokáže teplota různě kolísat... a to ať už z hloubkou jezírka, spodními proudy, nebo tišinami atd... Takže jsem i různě přemisťoval vzduchovací kameny tak, aby zbytečně nečeřili vodu tam, kde nemají! Trvalo to týdny, než jsem to celé zmapoval a upravil...!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.57 (?), 30.5.2016 14:33

A kolik bys vykopal?  2,5 nebo až 3metry? Nešlo by sem dát celkovej pohled na jezírko?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 30.5.2016 20:50
Zdravím, já zatím kopu a jezírko má něco kolem 2-2,2 metru na hloubku a v nejhlubším místě asi 2,5 metru, takový lavor místo gule.Pokud můžete kopat do hloubky, tak kopejte, co vleze.Plytké vody jsou v horku brčály a ryby trpí.Mám kolem břehů i nějaké úskoky na rostliny, protože většína rostlin je do plytčin od 5 do max do 40 cm vody.Pak nějaké terasy, abych viděl na ryby a pak hloubka, tak 70%.S tím odsáváním humusu je to tak, že v nejhlubším místě se může stále odsávat -celý rok-a když přijdou vedra, tak čerpat z jiného místa o metr vyžšího a míň krmit nebo vůbec nekrmit a tudíž ubude humusu v nejhlubším místě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.89 (?), 3.6.2016 8:44

Naprostý souhlas... se vším! Je-li to v rámci finančních možností a není-li tam skála, tak kopat co nejhlouběji (klidně ty 3 metry) a snažit se mít co největší i objem! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 3.6.2016 10:48

Pšt! Ať Vás nevybere vydrawink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.17 (?), 3.6.2016 16:47

Ještě s vydrou strašte... :-) Stačilo mi, když jsem před léty budoval jezírko (bylo pár týdnů napuštěné - bez ryb, bez rostlin, bez filtrace), že si přišla okouknout "nový revír"...v zimě! Ve sněhu jsem našel stopy až k jezírku a ještě mi tam nechala okousané okouny, co si přinesla 2km od řeky... asi zákusek! :-) Naštěstí je tu už 4-5let...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.36 (?), 22.10.2016 13:00

Dobrý den, chystáme se dovézt pstruhy a chtěla jsem se zeptat, jestli je mohu dovéz do čerstvě napuštěné vody, samozřejmě teplota cca stejná jak mají na sádkách nebo jestli ta voda musí být odstátá, popř. jak dlouho?

Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 22.10.2016 19:15

Od kud jste brali vodu? Chtělo by to alespoň změřit pH vody. S malými pstruhy by to mohlo zatočit. Nebo jak velké dovezete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.36 (?), 8.11.2016 16:40

Máme vodu ze studny, přivezli jsme před 14ti dny malé pstroužky 5-8 cm, vodu jsme začli po napuštění hned vzduchovat a úplně v pohodě. Teplota vody byla stejná jako na sádkách. Pán na sádkách říkal, že není problém, jen kdyby byla chlorovaná z řádu, že by to chtělo nějaký ten den počkat aby vyčuchl chlor atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika