Chov ryb doma



host - 216.89 (?)
3.6.2016 8:35

Tak to je super... máte to opravdu krásné! Velmi zajímavé zjištění, že pstruzi se dají chovat i "ve stojaté vodě - bez filtrace", to bude tím velkým objemem... voda se tak tolik nepřehřívá je teplotně ustálená a vzduchování tak stačí vodu okysličit! Voda při velkém objemu není tolik náchylná na výkyvy pH a jiné vlastnosti! Fakt mě to překvapilo. Přeji mnoho úspěchů! A děkuji za "zastání".

"Pán výše".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 130.27 (?), 10.11.2016 13:40
Tak ať se jim daří a rostou. Já přivez 5 cm línky a díky pH mi hodně uhynulo. Malý lín je na pH strašně náchylný, v dospělosti ale vydrží téměř vše. Pak jsem napustil i siveny, ale to už jsem i upravil pH vody, tak nemohu-naštěstí-posoudit, jak by oni na vysoké pH reagovali, asi špatně, vysoké pH tvoří se amoniak, nutno vzduchovat. Ve vašem případě můžete mít dobrou vodu nebo s vysokým pH, ale se vzduchováním. Ze studny očekávám vyšší pH. Rozhodně co nejmíň trablů přeji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.36 (?), 10.11.2016 16:24

Zatím se daří skvěle, rostou, žádný úhyn. Nám osobně řekli, že ph vlastně nikdy neřešili, důležité je mít dobré vzduchování, pak je vše ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.115 (?), 23.9.2018 11:28

Dobrý den, zajímá mě ta filtrace svařená z plast. trubek, pokud jsem tomu rozumněl dobře. Můžu poprosit o návod nebo odkaz? Děkuji předem za Váš čas.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.58 (?), 10.1.2019 22:16

u nas kedysi nasadzali granulacov do strkoviska, nedali im zrat pred transportom,(samoska aby ho lepsie zniesli)rybari zatvorili na tyden vodu, medzitym sa podarilo opravit korcekovy bager na strk, nastartovali tazbu, a mili hladni pstruzi sa vrhly na kamienky co sa trusili z dopravnikoveho pasu... vsetky zebrala skaza...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.49 (?), 1.12.2020 8:14

Pěkný den, díky za jasny popis. Chtěl jsem se zeptat: mám nádrž na 10 kubíků ale hloubka jen cca 130 cm. Mohu chladit studniční vodou, které mám neomezeně nebo i prihrivat. Myslíte si, že kdybych nasadil 9cm, krmil granulemi a na podzim vylovil, že se mi to uchytí? Nebo je hloubka 130 Cm prilis málo? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.130 (?), 7.4.2017 10:03

Dobrý den, u té IBC za 1000Kč bych byl hodně opatrný. Často jsou po nějakých chem. prostředcích. Pokud chcete mít jistotu tak je lepší nová. cena cca 4t.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.52 (?), 28.4.2016 11:34

Ale ono to funguje a funguje to dobře. Jen musí být mnohem větší prostor na zeleninu a kvalitní bakterie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.27 (?), 1.6.2016 10:17
Zdravím, máte někdo nádrž s rybama okolo 50-70 m3 a jaké tam máte čerpadlo a z jaké hloubky taháte vodu do filtru? Jde mi o to jestli skutečně musím mít čerpadlo, které za den 5krát vymění vodu.Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 88.52 (?), 2.6.2016 19:05

Dobrý den, s dovolenim se vám vložim do diskuze se svou troškou do mlyna.Já mám jezirko asi 120-150m3.A čerpadlo žádné nemám, jen rostliny a vzduchování.Stinicí plachtu a pstruzi jsou v pohodě.Hloubka 2.2m dal to nešlo.Jezirko je bez přitoku a pstruhu tam mam okolo sta.Souhlasim s tim co psal pan výše prostě to jde.

Domácí chov ryb
Domácí chov ryb
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.89 (?), 3.6.2016 8:35

Tak to je super... máte to opravdu krásné! Velmi zajímavé zjištění, že pstruzi se dají chovat i "ve stojaté vodě - bez filtrace", to bude tím velkým objemem... voda se tak tolik nepřehřívá je teplotně ustálená a vzduchování tak stačí vodu okysličit! Voda při velkém objemu není tolik náchylná na výkyvy pH a jiné vlastnosti! Fakt mě to překvapilo. Přeji mnoho úspěchů! A děkuji za "zastání".

"Pán výše".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika