Chov ryb doma



host - 216.89 (?)
27.4.2016 13:49

Díky. Má to zhruba 25-30m3, různé tvary a hloubky... s tím, že se jednalo o první jezírko svépomocí tak samozřejmě i spoustu chyb při realizaci! :-) Rostliny - 1x stulík a 3x leknín, ale ty tam nejsou jen pro okrasu, když se rozrostou tak zabírají tak 45% vodní hladiny a zabraňují přehřívání vodní hladiny což je také důležité! No a pak už jen pár rostlinek na okrasu - stulík, orobinec, šípatky a nějaké vodní trávy. Dnes bych spoustu věcí ale dělal jinak nebo lépe (ale s tím má problém asi každý jezírkář). Obě filtrace mám osazeny filtračními houbami. A do té průtočné u kaskády dávám do pytle na filt. materiály asi 5kg zeolitu, ale to je jen pro dobrý pocit, aby fungoval tak jak má (tedy aby stíhal mé jezírko) museli by ho být desítky litrů.. dovedu si představit nějakej menší soudek 50-100l naplněný zeolitem! To už by mohlo fungovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 95.10 (?), 1.4.2016 16:10
prosim vas chtel bych zkusit taky chov ryb a chtel bych se zeptat jakou mam koupit filtraci k 1t litrove nadrzi cistiku kupovat nechci protoze vim ze dostatecne dobra a vykona filtrace ji nahradi a dokonce tak ze nemusim ani menit vodu jenze takove fitrace stoji kolem 50tisic az pres hranici maj takovej prutok ze nepotrebuji ani nic na kyslik chtel bych se zeptat zda nevite o levneji variante
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 2.4.2016 21:48

1t je jeden tisíc litrů? jestli jo tak jaké ryby a kolik kusů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.10 (?), 9.4.2016 12:24
me jde o to ze pokud si chcu chovat treba pstruha tak pokud nechci cisticku tak musim mit biologickou filtraci jenze ty stojej kolem 80 tisic tak se ptam jestly neni lepsi koupit nejakou mensi cov vim ze piskovka je blbost protoze oproti biologicke se nevyhnu caste udrzbe
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.89 (?), 19.4.2016 9:28

Pstruhy chovám úspěšně už čtvrtým rokem. Jezírko 25-30m3 a hloubka (největší) cca 2,2m... to kvůli letním vedrům, kdy se voda ohřeje, tak aby se měli kam schovat. Začínal jsem se 30ks, pak dalších 50, no a letos jich mám asi 120ks! Z toho 20ks generačních 40-50cm (za rok zkusím umělý výtěr v domácích podmínkách!). Filtraci jsem si koupil tlakovou s UV (na 30m3) za 25tis. (tenkrát jsem o chovu pstruha neuvažoval) a brzy nestíhala, tak jsem dokoupil další průtokovou (36m3) za 7,5tis. a už to zvládnout jde (čistím 1x za dva týdny, v létě i 2x do týdne)... Nicméně do budoucna se chystám si udělat filtraci vlastní - několik sudů za sebou s filtračními médii (cena takové domácí filtrace bude mizivá - oproti mnou zakoupených hotovek za pomalu 35tis.)...a účinnost (i čištění) bude několikanásobně lepší, než ty dvě hotové filtrace co mám...!Koukněte se tady na fóru... náčrtů a rad, jak si udělat levnou domácí filtraci je mnoho...!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 23.4.2016 13:21

Jaký máte přítok vody, jen z filtrace? A přikysličujete motorkem nebo stačí čůrček z filtrů? Ve vedrech jste měl teplotu jakou? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.89 (?), 27.4.2016 8:29

Přítok nemám. Pouze cirkuluji vodu z jezírka. Mám ještě okysličovací motorek (tuším že Oase Oxy 1000l/h). Okysličuji ve dvou místech a samozřejmě ještě kaskádu a jelikož mám čerpadlo 15000l/h (reálně-10m3/h), tak to je i pěknej šupec a pstoužkům se v takovém proudu líbí. Před kaskádou mám tu průtokovou filtraci a při vstupu do ní má hadice takový náhubek, který prokysličuje velice dobře vodu i ve filtraci. Normální léta teplota u hladiny do 20-22°C, v hloubce 2m tak kolem 18°C... Při loňských vedrech (to byly ty 40°C několik týdnů) jsem měl u hladiny 28°C a dole 22-24°C. Při teplotách vody do 20-22°C pstruhy normálně krmím... při teplotách nad 22°C pstruha nekrmím vůbec! Pstruh tolik v horku potravu nepřijímá a hlavně spotřebuje velmi mnoho kyslíku ve vodě!!! Ještě jsem provedl zastínění plachtou přes 60% jezírka, při vedrech. A úhyn byl "pouze" cca 5 ks. Což byl úspěch, protože v okolí vychcípala většina chovných rybníků a něco i v řekách (jsem z jižních čech)! Proto nejsem zastáncem názoru, že pstruh duhový umírá při teplotách nad 20-25°C (čtu to pořád někde). Při dodoržování několika "základních" pravidel (hlubší nádrž - alespoň 2m, nekrmit za vysokých teplot, vzduchovat, zastínit atd...) mi pstruh duhový přežil i ve vysokých teplotách né několik dnů, ale i týdnů!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.89 (?), 27.4.2016 8:34

Ještě sem hodím dvě videa. První je rozpracovaná kaskáda (to jsem dělal před dvěma lety) a druhé je krmení malých pstroužků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 27.4.2016 10:49

No Mirku krásná práce a díky za reakci. Ještě kdyby šlo celkový pohled na jezírko, jak to máš osázené a velké a tak. Musím poštudovat čerpadla, výkony a pak zase budu otravovat.Uvažuji totiž o dvou čerpadlech, jedno by jelo pořád a staralo se o filtraci, prokysličení a druhé na noční proud a to by bylo to samé přes druhý filtr a kaskáda. Používáš zeolit? Myslíš že by mělo smysl ho dát do kaskády nebo spíše do filtru, že v kaskádě by nic neusazoval a byl by čištěn proudem?Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.89 (?), 27.4.2016 13:49

Díky. Má to zhruba 25-30m3, různé tvary a hloubky... s tím, že se jednalo o první jezírko svépomocí tak samozřejmě i spoustu chyb při realizaci! :-) Rostliny - 1x stulík a 3x leknín, ale ty tam nejsou jen pro okrasu, když se rozrostou tak zabírají tak 45% vodní hladiny a zabraňují přehřívání vodní hladiny což je také důležité! No a pak už jen pár rostlinek na okrasu - stulík, orobinec, šípatky a nějaké vodní trávy. Dnes bych spoustu věcí ale dělal jinak nebo lépe (ale s tím má problém asi každý jezírkář). Obě filtrace mám osazeny filtračními houbami. A do té průtočné u kaskády dávám do pytle na filt. materiály asi 5kg zeolitu, ale to je jen pro dobrý pocit, aby fungoval tak jak má (tedy aby stíhal mé jezírko) museli by ho být desítky litrů.. dovedu si představit nějakej menší soudek 50-100l naplněný zeolitem! To už by mohlo fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 27.4.2016 14:41

Zdravím, tak piš, co tě napadne, že bys udělal líp, ať se vyvaruji... Mám opět dotazy, v době horka okysličuješ ze dna nebo třeba v metru, aby se voda nemíchala rychle s tou teplou? Tak to doporučují i v mrazech, aby studená voda z pod ledu nešla až na dno. Používáš oba filtry, cos uváděl současně? Používáš lampu celoročně nebo jen podle potřeby. A generační pstruhy máš v nádrži s malýma? To jsou asi už vyloženě zvyklí na granule, když nejdou po malých.Díky a doufám, že na dlouho nebudu otravovat :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika