Chov ryb



host - 216.89 (?)
27.4.2016 13:34

Ale hned v úvodu vašeho příspěvku "Chtěl bych vyvrátit několik omylů" píšete dále..."Zapomeňte na jezírka a chov konzumních ryb... mnoho práce... je to nákladné... v zimě zamrzne... v létě chladíte..." a další věci s kterými nesouhlasím! Možná ste měl založit téma-článek s názvem "Ve vašem jezírku se vám nevyplatí KOMERČNÍ odchov ryb na prodej..." a pak bych s vámi souhlasil! Ale píšete (snažíte se vyvrátit), že je zbytečné v jezírku chovat konzumní rybu... a já vám říkám, že to jde a úplně v pohodě! Takovou stovku pstruhů si doma odchováte i v kdejaké louži a nic náročného nebo nákladného to není - v tom prostě nemáte pravdu! Takže nesouhlasím s vaším názorem..toť vše...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 32.173 (?), 24.4.2016 15:58, zobrazeno: 18282x
Chtel bych tu zde vypratit par omylu.Predem bych chtel zduraznit par veci za prve bavim se tu o chovu konzumnich ryb zapomente na jezirka se s tim mnoho prace a nakladu v zime vam to zamrzne v lete musite dolevat studenou vodu pokud nemate jezirko hluboke aspon 20m dalsi mytus je cov.Prosim vas cov je urcena pro hrube znecistenou vodu ktera vam udela pouze uzitkovou vodu pro chov potrebujete pitnou tedy k cov tak ci tak potrebujete i biofiltr cerpadlo a cerpadlo coz sou naklady jejen na koupi ale i pro provoz staci upne ta biofiltrace zduraznuji bio zadna piskova ani jina u bio odpada nutnost vymeny vody ja chovam v nadrzich i s cov zdurazuji ale ze mam dvacet nadrzi po 20m3 tudyz je i ta cisticka nutna pokud nechcete investovat milony do velke prumyslove filtrace chovam v uzavrenem objektu ktery vytapim vlastni biomasou s japonskeho topolu elektriku ma resenou kobinovane z obnovitelnych zdroju respektive svetlo vytr ze site beru pouze vecer
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 118.6 (?), 26.4.2016 0:44

Pane, z těch pár příspěvků, které jste tady tuším za poslední rok přidal, mám pocit, že se Vám o takovém chovu akorát zdá. Budu rád když mi to vyvrátíte ;)

S veškerou úctou a bez urážky - Když pominu gramatiku, alespoň stylisticky by to sneslo příspěvky dost upravit, aby to mělo hlavu a patu a něco jsme se dozvěděli. Určitě z Vás nechci tahat žádné know-how, ale zajímalo by mě jak to máte reálně uspořádané, jaká je osádka atd. Počet a objem nádrží, které uvádíte, už je slušná recirkulační farma, která by na sebe měla i vydělat. Živíte se tím?

Díky, VW

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.89 (?), 27.4.2016 8:44

V zimě není nic lepšího, než si vyvrtat dírku do ledu v mém jezírku na zahradě, dřepnout si na stoličku a z dírky si vytáhnout dva tři pstroužky k obědu (vlastně kdykoliv chci). Mám to pouze pro svojí potřebu a lze to provozovat i jako koníček... a přináší to spousty radosti... i strasti, ale to je tak se vším! Takže nesouhlasím s tím, že "nelze" chovat konzumní ryby v jezírku... Lze a to dokonce i dobře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.172 (?), 27.4.2016 10:44
tak ja netvrdim v jezirku nelze ja tvrdim ze je to ekonomicka blbost co se tyce usporadani nadrzi mam je propojene s cov a s flotacni biologickou filtraci ja tu cov mam s duvodu drivejsich obavs velikosti osadky ono sem mel stesti ze nase rodina vlastnila velke mnozstvi lesu takze penizky byly mohl sem si tedy dovolit svoji mensi teplarnu s elektrarnou staci vam ale ta bilogicka filtrace ono vlastne vam staci obycejnej nafukovaci bazen s obycejnou filtraci na takoveho kapra ci tapii
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.89 (?), 27.4.2016 13:34

Ale hned v úvodu vašeho příspěvku "Chtěl bych vyvrátit několik omylů" píšete dále..."Zapomeňte na jezírka a chov konzumních ryb... mnoho práce... je to nákladné... v zimě zamrzne... v létě chladíte..." a další věci s kterými nesouhlasím! Možná ste měl založit téma-článek s názvem "Ve vašem jezírku se vám nevyplatí KOMERČNÍ odchov ryb na prodej..." a pak bych s vámi souhlasil! Ale píšete (snažíte se vyvrátit), že je zbytečné v jezírku chovat konzumní rybu... a já vám říkám, že to jde a úplně v pohodě! Takovou stovku pstruhů si doma odchováte i v kdejaké louži a nic náročného nebo nákladného to není - v tom prostě nemáte pravdu! Takže nesouhlasím s vaším názorem..toť vše...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
petys789 - (1) - 128.52 (?), 23.8.2018 18:35

Dobrý den, mám trochu jiný dotaz, týká se to mé zahrady: Chystám tam jezírko pro chov ryb a záveň miniskleník. Zahrada je bohužel malá, takže jezírko a miniskleník od sebe budou cca 1 metr, možná ještě o trochu méně. Nevadí tato vzdálenost pro chov ryb? Máte s tímto někdo zkušenosti? Díky předem, případně napište, jak jste se s tím vypořádali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.118 (?), 25.12.2018 21:20

nepisete jake jezirko ani sklenik ja ve skleniku chovam clariase jeden ibc 1000l kontajner na chov druhy na cisteni vody krmim ganulama pro pstruhy 8 mesicne rybky maju vic jak kilo samo ze ne vsecky nerostu rovnak mam ich tam jeste tak 50 dulezita je hlavne teplora vody moje skusenost max+37C° min 13 C°ale to je as tak spodna hranica a jen kratkodobo chovam ich pri 26

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika