chov pstruhov



host - 61.106 (?)
6.9.2011 1:01

S přitokem a odtokem nezávadné chladné vody ano. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                  
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 26.6.2011 23:23

Zdravím Vás.
Asi zajdu ke kamarádovi na Podskálu a zkusím nafilmovat ledňáčkovu aktivitu u hnízda. Je to taková díra do zvětralé opukové skály a že je využívaná se pozná podle toho, že je naděláno u vchodu. Snad budu mít štěstí. K nám zaletěl vždycky k večeru, nebo jen večer jsme si ho všimli. To by musela být velká klika, abych ho nafotil. Břehule tu nemáme, ale díry dělají podobné.
Dneska se nám nikomu nechtělo ven a všichni jsme se posadili k počítačům. Jedna holka sledovala Top gear, druhá něco kreslí ve photoshopu, žena se připojila do práce na svůj komp a dělá audit, no a já jsem konečně trochu doplnil svůj web, na který nemám furt čas. Doufám, že jsem nenasekal moc hrubek. Předělal jsem texty na úvodní stránce a v historii. Jestli chcete, mrkněte se sem. Jedině fotogalerii doplňuju průběžně.
Dneska jsem pod jednou želvou na pláži sebral docela velké vajíčko a hned jsem ho donesl do připraveného inkubátoru. Budu doufat, že se vylíhne malá želvička nádherná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.190 (?), 20.7.2011 21:12

dobry den planuju stvbu rybniku pro chov pstruhu cca 5-4m a hloubku tak 170cm.   Asi 5M mam od planovaneho rybničku potok ktery teče z řeky ja to pstruhova voda takže by měla byt čista ale problem je ten že potok je cca metr a pul pod urovni plochy rabničku dalo by se dat čerpadlo nebo něco ale avažuji o něčem nizkoenergetickem nemate někdo nějakej navrh? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.232 (?), 21.7.2011 0:49

Dobrý den

Plánuji chovat v jezírku pstruhy a velice by mě zajímalo na kolik peněz přijde vykrmit cca 100 pstruhů do konzumní velikosti. 

Těším se na Vaše odpovědi Radek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 21.7.2011 13:24

My nemáme pstruhy jedlé  teda, oni by i byli, ale jsou to domácí mazlíčkové... A do těch 40cm nás to stálo peněz... ani nemluvím 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.131 (?), 21.7.2011 21:49

V mojich podmienkach, keď pstruhy majú čiastočne aj prirodzenú potravu sú náklady na krmivo pre 100 ks pstruhov od jari do jari cca 30,-€. Po roku dosahujú veľkosť od 30 do 35 cm.  Koncom jesene začínam s odlovom na konzum.

Pavol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.248 (?), 5.9.2011 22:28

zdravim, mam bazen s objemom 15tisic litrov, je meter hlboky a ma tvar kruhu, je mozne tam chovat pstruhy? filter atd si viem zadovazit, len otazka znie ci takato kvazi nadrz posluzi na ic chov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.106 (?), 6.9.2011 1:01

S přitokem a odtokem nezávadné chladné vody ano. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.2 (?), 6.9.2011 10:30

pritok a odtok by bol rieseny tak, ze na jednej strane bazenu by bola rura, ktora by vodu cerpala do filtra a na druhej strane by bola rura, ktora by prefiltorvanu vodu vhanala do bazena z urcitej vysky aby zaroven vodu okyslicovala.

Nebude problem, ze nebude voda neako pretekat, ze tam nebude neaky prud? ako to byva v potokoch?

Moj bazen vyzera neako takto, v zime nebude problem, ze bazen nebude zakopany v zemi ale je nadzemov? nezamrzne vsetka voda?

ilustracny obrazok bazena

Samozrejme su to zaciatocne otazky, o pstruhoch toho vela neviem, ale to si nastudujem, len chcem vediet, ci s mojou vybavou(bazenom) sa da pracovat/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.106 (?), 7.9.2011 7:12

A co bude vodu ochlazovat a hlavně taky odstraňovat z ní metabolický odpad, aby se pstruzi neotrávili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.86 (?), 7.9.2011 11:27

ok, opytam sa takto, za akych podmienok mozem v takomto bazene- nadrzi chovat pstruhy, ktore by boli hlavne na konzum a ak sa da aj pri kazdej polozke zhruba cenovo napisat kolko to stoji, nech si spravim predstavu.

Ako som pisal o pstruhoch vela neviem, len jednoducho chcem s tym zacat, samozrejme az buduci rok ked si prestudujem potrebnu literaturu, len na zaciatko chcem vediet, ci je ten bazen pouzitelny a ak ano co vsetko tam treba spravit aby som mal vybavu na chov pripravenu

Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika