Choré koi



host - 0.106 (?)
29.6.2010 14:25

Dobrý deň, ja mám ten istý problém. Koi kapre po dažďoch sa mi zhlukujú ku sebe a ležia na dne jazierka naukladané vedľa seba, ale sú poskrývané pod kamienkami, ale začali mi z jedného dňa na druhý umierať.  Už sa mi to tento rok stalo po tých dlhých dažďoch a všetky rybky mi umreli. Prosim Vás napíšte mi čo mám robiť aby mi aj teraz všetky nezomreli. Mám vymeniť vodu v jazierku?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 8.250 (?), 24.6.2010 11:43, zobrazeno: 5516x
po nedelňajšom daždi KOI prestali žrať, niektorí ležia na mieste a sú tak celý deň, Keď sa ich dotknem tak rýchle odplávajú. Jeden kapor je obalený slizom a za tri dni mu zmizla červená farba z kože. Včera som ich dal na 15 minút do 5% solného roztoku, po 15 minútach ich začalo ohýbať nabok. Keď som ich dal do jazierkovej vody, tak sa zase rozplávali. Dnes ráno boli všetky živé, no bez záujmu. Čo to môže byť a čo s tým??? Ďakujem
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 24.6.2010 11:59

Asi by se hodila nějaká fotka, dle Vašeho velmi stručného popisu bude těžké něco určit. O chorobách koi je hodně napsáno v knížce p. Štěcha, mohl bych se Vám případně mrknout. Je možné, že Vám déšť něco "spláchnul" z okolí do jezírka? Nepřidával jste v poslední době do jezírka nějaké nové ryby?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.250 (?), 24.6.2010 12:16
fotky som neurobil, skúsim dnes. Ryby som pridal naposledy 1.4. a do teraz nebol žiaden problém. Jazierko je betónové 3 roky staré, má 6m3 s hĺbkou od 30 do 160 cm a je asi 20 cm nad úrovňou okolitého terénu. Voda tam nepriteká okrem dažďa žiadna.Filter prietokový 300 l s biomolitanmi, kefami,husacie krky, UV lampa 36W, vzduchovanie beží nepretržite. Voda priezračná až na dno Nič som nemenil, nepridal, neubral, skôr si myslím že niečo spadlo s dažďom a ryby sú otrávené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.106 (?), 29.6.2010 14:25

Dobrý deň, ja mám ten istý problém. Koi kapre po dažďoch sa mi zhlukujú ku sebe a ležia na dne jazierka naukladané vedľa seba, ale sú poskrývané pod kamienkami, ale začali mi z jedného dňa na druhý umierať.  Už sa mi to tento rok stalo po tých dlhých dažďoch a všetky rybky mi umreli. Prosim Vás napíšte mi čo mám robiť aby mi aj teraz všetky nezomreli. Mám vymeniť vodu v jazierku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.250 (?), 30.6.2010 9:26
Dobrý deň, túto tému som založil ja a až na jedného KOI, žiaden zatiaľ neuhynul.Toho jedného som vyhodil sám, lebo na celom tele sa mu spravila vrstva bielych chumáčom a nechcel som nakaziť aj ostatných. Vymenil som v jazierku 25% vody a po dopustení som použil prípravok TETRAPOND MEDIFIN. Mal by to byť dezinfekčný a liečebný prostriedok na parazity a bežné choroby a naviac moji KOI sa začali dosť intenzívne obtierať o rastliny atď. a toto vraj dobre účinkuje na parazity na rybách. Ryby začali už aj žrať a sú už čulejšie. Aký bude výsledok, dám vedieť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.249 (?), 30.6.2010 12:08

Plíseň /parazitoza/.Jakmile se otírají o kameny či rostliny je to jasné. Do soli bych je nedával.Moc to neučinkuje.Lepší je nějaké speciální léčivo.něco jako píšete.Kde máte umístěné jezírko.Je tam dostatek slunečního svitu aby se voda trochu ohřála?V chladnějších vodách jsou více náchylní k takovému onemocnění. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud ryba onemocní tak je to většinou vážné a uzdravit ji bývá někdy nadlidský výkon.Pokud vám tam kapříci nepůjdou tak zkuste karásky.Ti jsou hodně odolní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.235 (?), 25.7.2010 19:50

Dejte do vody Hypermangán 2 gramy n ajeden metr krychlový. Po čtyřech dnech sůl bez jodu 3 kg na kubik. Měli jsme ten samý problém.Ted´ je vše v pořádku. Polákovi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.208 (?), 27.7.2010 10:09
Ďakujem za rady, dva dni po použití Tetrapond Medifinu sa ryby prebrali k životu a od vtedy nemám žiaden problém. Preventívne som dal teraz po mesiaci tretinu odporúčanej dávky na preliečenie. Ryby sú čulé, žerú, rastú, takže som rád, že to vyšlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika